آرامش قبل از طوفان،‌ تحلیل فراکتال قیمت بیت کوین روندی پایدار را پیش‌بینی می‌کند

0
53

تحلیل فراکتال قیمت بیت کوین

روند صعودی قیمت بیت کوین روز جمعه و پس از رسیدن به تراز ۱۱۴۰۰ دلار، شتاب خود را از دست داد. این ارز دیجیتال که در حال حاضر با قیمت ۱۱۶۵۰ دلار معامله می‌شود، در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۲٪ رشد قیمت داشته است.

تغییرات قیمت بیت کوین در روزهای اخیر موجب سردرگمی سرمایه‌گذارانی شده است که پیش‌تر معتقد بودند روند صعودی بیت کوین تضمین شده است. با این حال تحلیلگری که پیش‌تر پیش‌بینی‌های دقیقی داشته است عملکرد فعلی بیت کوین را کاملاً قابل پیش‌بینی می‌داند.

تحلیل فراکتال (Fractal) این تحلیلگر نشان می‌دهند که قیمت بیت کوین تا یک ماه دیگر در محدوده‌ای ثابت باقی خواهد ماند. او با تجزیه و تحلیل فراکتال قیمت بیت کوین و با توجه به تکرار الگوی عملکرد قیمتی گذشته این دارایی، اینگونه نتیجه‌گیری کرده است.

حرکت بعدی بیت کوین چیست؟

از نظر تحلیلگری که پیش‌تر نظرات دقیقی ارائه داده، عملکرد روز گذشته بیت کوین نشان دهنده این است که حرکت رو به پائین این ارز دیجیتال چندان هم غیر منتظره یا نزولی نیست. وی برای بیان منظور خود نمودار زیر را به اشتراک گذاشته است.

این نمودار نشان می‌دهد که حرکت اخیر قیمت بیت کوین در واقع یک فراکتال یا الگوی قیمتی تکرار شونده است که از ماه مه تا پایان آگوست ادامه یافته است. یک فراکتال از نظر تحلیل تکنیکال زمانی رخ می‌دهد که عملکرد قیمتی گذشته یک دارایی در یک بازه زمانی دیگر تکرار شود.

فراکتال‌ها را زمانی می‌توان مورد استفاده قرار داد که تحلیلگران تکرار عملکرد قیمتی یک دارایی را در نقطه دیگری از نمودار نیز مشاهده کنند. اینگونه تحلیلگران عملکرد آینده‌ی آن دارایی را با توجه به روند گذشته‌اش پیش‌بینی می‌کنند.

به گفته این معامله‌گر، تحلیل فراکتال نشان می‌دهد که احتمالاً این ارز دیجیتال برای چهار هفته آینده در محدوده ۱۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار تثبیت خواهد شد و سپس با یک شکست مقاومتی، روند صعودی دیگری را آغاز خواهد کرد. این معامله‌گر با اشاره به نمودار زیر نوشته است:

“سعی کنید فراکتال مورد بحث را پیدا کنید. با توجه به اینکه قیمت الان روی منطقه خرید / منحنی لاگ قرار دارد، اگر قیمت پایین بیاید یا در سطح فعلی باقی بماند تعجبی نخواهد داشت. “

نمودار قیمت بیت کوین

نمودار قیمت بیت کوین از ماه فوریه تا کنون به همراه تحلیل فراکتال

یک تحلیلگر دیگر نیز متوجه این فراکتال شده است اما به گفته او ثبات قیمت می‌تواند زودتر از یک ماه تمام شود.

نوسانات قیمت بیت کوین ممکن است زودتر آغاز شود

نوسان قیمتی ممکن است زودتر از آن چیزی که هر دو تحلیل فراکتال قیمت بیت کوین نشان می‌دهند از راه برسد.

از مقیاس کلان، تحلیلگران در حال مشاهده حرکات جالبی در بازار سهام و ارزهای خارجی هستند. حرکاتی که می‌توانند بازار رمزارز را بالا کشیده یا باعث نزول آن شوند.

در بازار بیت کوین نیز تحلیلگران از رسیدن نوسانات به سطحی خبر می‌دهند که پیش از شروع روند صعودی مشاهده شده است.

نمودار قیمت بیت کوین در سال گذشته

نمودار قیمت بیت کوین در سال گذشته به همراه اندیکاتور باند بالینگر

پیش از این جاش اولسویچ (Josh Olszewicz)، تحلیلگر شرکت بریو نیو کوین (Brave New Coin) ارائه دهنده داده‌های بازار ارز دیجیتال، اشاره کرده بود که شاخص باند بالینگر (Bollinger Bands) در حال باریک شدن است.

اندیکاتور باند بالینگر، یک شاخص تکنیکال است که برای اندازه گیری نوسان بازار استفاده می‌شود. این ابزار تحلیل تکنیکال از دو باند بالا و پایین تشکیل شده، که با یک خط مرکزی از هم جدا می‌شوند. از این باندها که نشان دهنده سطح قیمت تکنینکال / محدوده معاملات هستند، برای مشاهده نوسان قیمت بازار استفاده می‌شود.

اگرچه باندها به اندازه قبل از جهش بیت کوین در ماه ژوئیه به هم نزدیک نشده‌اند، اما همچنان به باریک شدن ادامه می‌دهند.

نوشته آرامش قبل از طوفان،‌ تحلیل فراکتال قیمت بیت کوین روندی پایدار را پیش‌بینی می‌کند اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید