اخبار ارز دیجیتال

آمادگی کوزاما برای راه اندازی پاراچین ؛ توسعه پولکادات به مراحل پایانی رسید

توسعه پولکادات به مراحل پایانی رسید

گاوین وود (Gavin Wood)، رئیس بنیاد وب ۳ (Web3 Foundation)، با انتشار بیانیه‌ای جدید عنوان کرده است که کوزاما (Kusama) به زودی اولین حراجی پاراچین خود را آغاز خواهد کرد و از این گفته‌ها اینطور به نظر می‌رسد که توسعه پولکادات (Polkadot) به مراحل پایانی خود نزدیک می‌شود.

آزمایش پاراچین‌ها در واقعیت

کوزاما را می‌توان به عنوان برادر کوچکتر و وحشی‌تر پولکادات معرفی کرد. در حالی که بیشتر بلاکچین‌ها برای اثبات و آزمایش کارایی خود از تستنت‌ها (Testnet) یا شبکه‌های آزمایشی با توکن‌ها یا کوین‌های بی ارزش استفاده می‌کنند، بنیاد وب ۳ از کوزاما (KSM) به عنوان یک شبکه با واحد پول واقعی برای آزمایش ساختار شبکه پولکادات و به‌روزرسانی‌هایی که بعداً به آن اضافه خواهند شد بهره گرفته است.

در واقع این به‌روزرسانی که قابلیت اجرای زنجیره‌های جانبی یا پاراچین‌ها (Parachains) را به کوزاما اضافه می‌کند، عامل اصلی جذب سرمایه گذاران و توسعه دهندگان به پولکادات نیز خواهد بود. پاراچین‌ها به صورت مرتب پیام‌هایی را به ریلی چین یا زنجیره اصلی ارسال می‌کنند تا تراکنش‌ها را کاملاً نهایی سازی کنند. گاوین وود در پست خود نوشته است:

“زمانی می‌توان انتظار داشت پاراچین‌های پولکادات راه‌اندازی شود که این دو مورد محقق شوند: اول، یک حراج خارجی به طور سراسری روی تمام لاجیک‌ها انجام گیرد. دوم، شبکه قناری (Canary) کوزاما باید با اجرای حداقل یک حراج موفق توأم با وام‌های جمعی و راه‌اندازی یک پاراچین کاربردی، ثابت کند که لاجیک‌های جدید در دنیای واقعی درست کار می‌کنند.”

حق استفاده از پاراچین‌ها به طور انحصاری به پروژه‌های اعطا خواهد شد که در حراج‌های تکرار شوند شرکت کرده و برنده شوند. در این حراج‌ها از توکن‌های دات (DOT) به عنوان واریزی، استفاده خواهد شد و در انتهای دوره اجاره پاراچین‌ها این مبلغ به صاحبان آن بازگردانده خواهد شد. برندگان این حراجی‌ها خواهند توانست رویکردی را که فکر می‌کنند مناسب‌تر است برای پاراچین در پیش گیرند، برای مثال کارمزد بیشتری را نسبت به حالت معمول دریافت کنند یا اینکه هزینه کارمزد را کاهش دهند یا حتی کارمزدی از کاربران خود دریافت نکنند.

مقاومت پولکادات و کوزاما در ریزش بازار

طی هفته گذشته بیشتر رمزارزها روندی نزولی را در پیش گرفتند و ریزش‌های سنگینی را متحمل شدند. برای مثال، بیت کوین ۲۳.۱ درصد ریزش داشت و قیمت اتریوم نیز ۲۰.۲ درصد کاهش یافت. بیشتر آلتکوین‌ها نیز مسیر مشابهی را طی کردند اما برخی از آنها همچون پولکادات و کوزاما از این قاعده مستثنی بودند.

در حالی که پولکادات با رشد ۱.۷ درصدی به زحمت توانست سوددهی را برای دارندگان خود به همراه داشته باشد، کوزاما یکی از بهترین عملکردها را داشت و با رشدی ۳۵.۸ درصدی و صعود به تراز ۶۰۰ دلار در ۱۵ می، رکورد قیمتی جدیدی را از خود به جای گذاشت.

نوشته آمادگی کوزاما برای راه اندازی پاراچین ؛ توسعه پولکادات به مراحل پایانی رسید اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا