آنچه برای دیگران آرزوست، برای ما خاطره است

0
11

شیوع ویروس کرونا و ترس از ابتلا به این بیماری مخوف منجر شد تا بسیاری از شرکت‌های با سابقه و بزرگ دنیا نیز به دورکاری و کار از منزل روی بیاورند.

استارتاپ‌های رمزارزی مدت‌ها است که به دورکاری مشغولند

سالها است که فضای رمزنگاری به‌عنوان شبکه‌ای جهانی و بهم پیوسته، متشکل از رهبران ایده پرداز و تیم‌های توسعه دهنده فعالیت می‌کند.

بیت‌کوین از طریق یک انجمن مجازی به دنیا معرفی شد و هیچکس تاکنون با خالق آن یعنی ساتوشی ناکاموتو به صورت حضوری ملاقات نکرده است.

آنچه برای دیگران آرزوست، برای ما خاطره است

در پی گسترش شیوع ویروس کرونا و شرکت‌هایی که کارکنان خود را مجبور به ماندن در منزل می‌کنند، ناگهان جستجوهای “دورکاری از خانه” در گوگل ترند شد و هشتگ‌های کار از راه دور نشان داد که کسب و کارهای عادی پشت این منحنی قرار گرفته‌اند.

با گذشت سالها، پروژه‌های رمزارزی بهینه شده‌اند. فضای رمزنگاری به یک کار بزرگ در خانه بدل گشته. به طوری که دورکاری تیم‌های بزرگ در این پروژه‌ها به یک امر عادی تبدیل شده است.

حتی در بازار نزولی فعلی، پروژه‌های رمزنگاری همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند و فرصت‌هایی را برای کسب درآمد منفعلانه و تعامل جامعه فراهم می‌کنند.

انجام دورکاری با شیوع کرونا

درحالیکه همه‌گیر شدن ویروس کرونا منجر به افزایش ارتباطات از راه دور خواهد شد، باید یادآور شویم که بیت‌کوین و سایر رمزارزها از مدت‌ها قبل مرزهای پرداخت از راه دور را شکسته‌اند. جایی که سیستم‌های بانکی هنوز به آن دسترسی ندارند و یا به طرز غیرمنصفانه‌ای گران هستند.

تیم‌های توسعه دهنده پروژه‌های رمزارزی که تا به حال در یک دفتر کار می‌کردند، اولین کسانی بودند که به خانه فرستاده شدند و همچنان به بازدهی خود ادامه می‌دهند. برای اکثر پروژه‌های کریپتو منبع باز، حتی بزرگترین آنها، دورکاری یک امر عادی تلقی میشود. اتریوم، یکی از تاثیرگذار ترین پروژه های فضای رمزنگاری، توسط یک تیم توسعه دهنده از راه دور هدایت شده است.

بلاکچین نیز به خودی خود یک فناوری برای اجماع از راه دور و نگهداری سوابق است. فضای کریپتو که به فرهنگ منبع باز اضافه شده است، نمونه‌ای از چگونگی ادامه فعالیت اقتصادی دانش محور از راه دور را نشان داده میدهد.

صرافی‌ها نیز با داشتن تیم‌های غیر متمرکز، مدلی از دورکاری در تمام طول شبانه روز را نشان می‌دهند. نوع سقوط ارزهای رمزپایه اخیر تا حدی به این دلیل بوده است که انجام معاملات مرتبط، محدودیتی در این زمینه ندارند و بازار رمزارزها بطور ۲۴ ساعته در دسترس است.

ترید نیز برای هر کسی امکان‌پذیر است و اگرچه ریسک هم دارد، اما علیرغم جبر جغرافیا، فرصت‌های معاملاتی مناسبی ایجاد کرده است. حتی پس از رکود بازار، بیشتر صرافی‌ها فعالیت قابل توجهی دارند.

منبع: bitcoinist

🗓

نوشته آنچه برای دیگران آرزوست، برای ما خاطره است اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید