اخبار ارز دیجیتال

آیا اصلاح بیت کوین طبیعی است و با چرخه های قبلی سازگاری دارد؟

اصلاح بیت کوین به خوبی با چرخه‌های صعودی قبلی سازگاری دارد!

آیا بازار صعودی بیت کوین به پایان رسیده است؟ پلن‌بی (PlanB)، تحلیلگر مشهور رمزارز، چنین عقیده‌ای ندارد. قیمت بیت کوین (Bitcoin) طی یک روز اخیر کاهش یافته است و از سقف بالای سطح ۶۰۰۰۰ دلار به زیر ۵۰۰۰۰ دلار سقوط کرده است. طبق گفته پلن‌بی اصلاح بیت کوین لزوماً به معنای پایان کار بازار صعودی نیست.

او روز جمعه در توییتی گفت: “هیچ چیزی در یک خط مستقیم بالا نمی‌رود.”

“بیت کوین به مدت ۶ ماه متوالی افزایش قیمت داشته است. این مرحله از روند به نظر می‌رسد مثل ریزش‌های میانه راه که در سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷ مشاهده کردیم باشد.”

پلن‌بی به دلیل مدل انباشت به جریان (Stock-to-Flow) یا S2F خود، در صنعت رمزارز شناخته شده است. این مدل اساساً قیمت بیت کوین را در یک مسیر صعودی همزمان با کاهش و افزایش مقدار آن پیش بینی می‌کند. وی همچنین تعدادی مدل دیگر پیرامون این مفهوم ساخته و از جنبه‌های مختلف فاکتور گرفته است.

طی چندین ماه گذشته‌، بیت کوین سقف تاریخی سال ۲۰۱۷ خود را شکست و بر اساس داده های تریدینگ‌ویو (TradingView)، در ۱۴ آوریل محدوده ۶۵۰۰۰ دلار را لمس کرد. در روزهای بعد، BTC تا ۲۳ آوریل به محدوده ۴۷۵۰۰ دلار سقوط کرد (تقریباً ۲۶ درصد اصلاح) طبق توئیت پلن‌بی، این حرکت با چرخه‌های صعودی قبلی بیت کوین سازگار است.

توییت پلن‌بی همچنین شامل یک نمودار عملکرد قیمت بیت کوین در بازارهای صعودی قبلی بود که نشان دهنده تغیرات قیمتی هر دوره پس از هالوینگ (halvings) بود. هالوینگ‌ها در سال‌های ۲۰۱۲، ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰ اتفاق افتادند و چرخه‌های صعودی در ۲۰۱۳، ۲۰۱۷ و ۲۰۲۰/۲۰۲۱ دنبال شدند.

سازگاری اصلاح بیت کوین (BTC) با چرخه‌های صعودی قبلی

سازگاری اصلاح با چرخه‌های قبلی

چرخه‌های قبلی

چرخه‌های صعودی قبلی در پشت پرده روندهای صعودی خود، اصلاح‌های بزرگی را تجربه کردند و پس از هر اصلاح بازده قابل توجه بزرگتری در قیمت داشته‌اند. بر اساس نمودار بی‌ال‌ایکس (BLX) بریو نیوکوین (BraveNewCoin) در تریدینگ‌ویو، در طی چرخه صعودی سال ۲۰۱۳، پس از رشد قابل توجه قیمت، بیت کوین بین آوریل و ژوئیه آن سال حدود ۷۵ درصد سقوط کرد. پس از آن افت شدید و قبل از رسیدن سال ۲۰۱۴، بیت کوین توانست دوباره بازدهی بسیار زیادی از خود نشان دهد.

در سپتامبر سال ۲۰۱۷، بیت کوین پس از رشدهای قابل توجهی که داشت، تقریباً ۴۰ درصد افت کرد، اما در ماه‌های بعدی توانست سقف‌های جدیدی بسازد و رشد قابل ملاحضه‌ای را تجربه کند و سپس در سال ۲۰۱۸ وارد یک روند نزولی طولانی مدت شد.

نوشته آیا اصلاح بیت کوین طبیعی است و با چرخه های قبلی سازگاری دارد؟ اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا