آیا برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین خیلی دیر شده یا هنوز هم فرصت باقی است؟

0
95

کسانی که در سرمایه‌گذاری در بیت کوین و حوزه رمزارزها تازه وارد هستند یا به تازگی قصد ورود به این بازار را دارند، اغلب با این پرسش روبرو هستند که آیا برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین خیلی دیر شده یا اینکه هنوز هم برای ورود و شکوفاشدن در این پدیده نوظهور فرصت باقی است؟

یکی از تحلیلگران حوزه کریپتو ادعا میکند که درحال حاضر تنها ۰.۴٪ از جمعیت جهان از بیت‌کوین استفاده میکنند. اگر بیت‌کوین نرخ رشد مشابه اینترنت را دنبال کند، پیش‌بینی میشود تا سال ۲۰۴۳ بیش از ۵۰٪ از جمعیت جهان از ارز دیجیتال استفاده کنند و این نشان میدهد که بیت‌کوین هنوز در آغاز راه است. پس درصورت عملکرد مشابه کریپتوها با اینترنت، نیمی از مردم جهان تا سال ۲۰۴۳ از رمزارزها استفاده خواهند کرد.

اقبال عمومی: بیت کوین – اینترنت

بیت‌کوین یکی از قدرتمندترین فناوری‌هایی است که تاکنون به وجود آمده است. به‌طور بالقوه حتی قدرتمندتر از خود اینترنت. به گفته یکی از تحلیلگران حوزه رمزارز، بیت‌کوین به معنای پول و اینترنت به معنای اطلاعات است و ادعا میکند کسانی که فکر میکنند برای ورود به عرصه بیت‌کوین دیر شده است، باید “دوباره فکر کنند”.

این تحلیلگر استدلال میکند که درحال حاضر تنها ۰.۴٪ از جمعیت جهان از بیت‌کوین استفاده میکنند. همین آمار مربوط به سال ۱۹۹۵ و نرخ جهانی پذیرش اینترنت در آن زمان است.

درصد کاربران اینترنت در جهان در سال ۱۹۹۵ = ۰.۴%

درصد کاربران اینترنت در جهان در سال ۲۰۱۹ = ۵۸.۸%

درصد کاربران بیت‌کوین در جهان در سال ۲۰۱۹ = ۰.۴٪

اگر فکر میکنید برای ورود به دنیای بیت‌کوین دیر شده است، دوباره فکر کنید.

۲۴ سال از پیدایش اینترنت میگذرد و تصور دنیایی بدون اینترنت اکنون بسیار دشوار است. درحالی‌که این پدیده در ابتدا با شک و تردید و ترس روبرو بود، سرانجام امروز به این پدیده شگفت‌انگیز به شکوفایی رسیده است.

اینترنت درحال حاضر یک ضرورت برای اکثریت بلامنازعی از مردم است. اما حتی اکنون، علی‌رغم گسترش اینترنت، تقریباً ۵۸٪ از جمعیت جهانی از این پدیده استفاده میبرند.

اگر بیت‌کوین همان نرخ فراگیرشدن اینترنت را دنبال کند، تا سال ۲۰۴۳ بیش از ۵۰٪ از جمعیت جهان از بیت‌کوین استفاده می‌کنند. اما پذیرش فنآوری به لطف اینترنت با سرعت بیشتری درحال افزایش است، که میتواند نشان دهد که بیت‌کوین با سرعتی سریع‌تر از اینترنت به چنین نرخی از پذیرش دست خواهد یافت.

آیا برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین خیلی دیر شده یا هنوز هم فرصت باقی است؟

بیت‌کوین اغلب به روش‌های دیگری با اینترنت مقایسه می‌شود. شکی نیست که بازار کریپتوها در طی رکوردشکنی‌اش در سال ۲۰۱۷ در یک حباب ناشی از اعتیاد قرار داشت. نه تنها قیمت بیت‌کوین در یک بازه زمانی یک ماهه به دو برابر افزایش یافته و از ۱۰۰۰۰ دلار به ۲۰۰۰۰ دلار رسید، بلکه صدها آلتکوین دیگر نیز به رکوردهای عجیبی دست یافتند که احتمالاً هرگز تکرار نخواهند شد. برایتان آشنا نیست؟

اگر اینچنین شود، کما اینکه در حباب دات‌کام نیز همین اتفاق افتاد، جذابیت فنآوری‌های نوظهور و گمانه زنی‌ها در مورد پتانسیل‌های بکر آنها، نشان از این چنین اتفاقاتی است. سرمایه‌گذاران اغلب علاقمندند روی پروژه‌هایی که تصور میکنند باعث تغییر جهان شوند، سرمایه‌گذاری کنند.

امروزه، بسیاری ازآلتکوین‌ها هنوز هم در پی ترکیدن حبابی که در سال ۲۰۱۷ برای کریپتوها شکل گرفت، هرگز قادر به بازیابی خود نگردیدند. درست مانند حباب دات‌کام، حتی برندگان نهایی مانند آمازون نیز، پس از ترکیدن حباب، به‌طور چشمگیری با افت ارزش روبرو شدند، اما در نهایت همچو ققنوس از خاکستر برخاسته و به یک موفقیت بی بدیل و یک نام و نشان ماندگار تبدیل شدند و دستاوردی که بسیاری از افراد بصورت روزانه از آن استفاده میکنند را به ارمغان آوردند.

در بازارهای رمزنگاری نیز درست مثل آمازون و اینترنت سرانجام قهرمانانی مانند بیت‌کوین، مجدد شروع به رشد می‌کنند و به نام‌های ماندگار جهان پیرامون ما تبدیل می‌شوند که در امور روزمره به آنها اعتماد می‌شود.

اما کدامیک در سال ۲۰۲۰ بازدهی بیشتری خواهند داشت؟ بیت‌کوین یا آلتکوین‌ها؟

منبع: newsbtc

نوشته آیا برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین خیلی دیر شده یا هنوز هم فرصت باقی است؟ اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید