تاریخ : پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 25 July , 2024
4

لورس :آیا ربات آربیتراژ گلدن آربیتراژ کلاهبرداری است؟

 • کد خبر : 2627873
 • ۰۸ آبان ۱۴۰۲ - ۸:۳۱
لورس :آیا ربات آربیتراژ گلدن آربیتراژ کلاهبرداری است؟
به گزارش سایت اخبار ارزهای دیجیتال لورس :

وعده‌ی “سود تضمینی بدون ریسک”، از جمله عبارت‌هایی است که هرکسی را وسوسه می‌کند. اما این عبارت مهم‌ترین هشدار برای این است که به کلاهبرداری بودن وعده‌ی مذکور پی ببرید. یکی از راه‌های رایج این وعده‌ی دروغین ربات آربیتراژ است. با توجه به نوع عملکرد معاملات آربیتراژ، از نگاه قربانیان این نوع کسب درآمد منطقی به نظر می‌رسد.
آربیتراژ چیست؟ روش‌های کسب درآمد از آربیتراژ ارز دیجیتال در ایران اما در ادامه به بررسی میزان واقعی بودن آن و پروژه ربات آربیتراژ گلدن آربیتراژ می‌پردازیم.
فهرست مطالبربات آربیتراژ چیست؟ربات‌های آربیتراژ چگونه کار می‌کنند؟جذابیت ربات‌های آربیتراژچالش‌های فنی پیش روی ربات‌هانگرانی‌های امنیتیافسانه سود تضمین شدهنشانه‌های هشداردهنده کلاهبرداریربات آربیتراژ گلدن آربیتراژ (GAR) چیست؟آیا ربات آربیتراژ گلدن آربیتراژ (GAR) کلاهبرداری است؟وعده سود تضمینی نامتعارفعدم شفافیتفعالیت بدون مجوزشبکه‌های اجتماعیشرکای تجاریساختار پیچیده هزینهتوجه به موارد ضروریکلام پایانیسوالات پرتکرار ربات آربیتراژ چیست؟ یک ربات آربیتراژ نوعی نرم‌افزار است که برای بهره‌برداری از تفاوت‌های قیمتی یک دارا..

به گزارش مجله خبری ارزهای دیجیتال لورس :

وعده‌ی “سود تضمینی بدون ریسک”، از جمله عبارت‌هایی است که هرکسی را وسوسه می‌کند. اما این عبارت مهم‌ترین هشدار برای این است که به کلاهبرداری بودن وعده‌ی مذکور پی ببرید. یکی از راه‌های رایج این وعده‌ی دروغین ربات آربیتراژ است. با توجه به نوع عملکرد معاملات آربیتراژ، از نگاه قربانیان این نوع کسب درآمد منطقی به نظر می‌رسد.

 • آربیتراژ چیست؟ روش‌های کسب درآمد از آربیتراژ ارز دیجیتال در ایران

اما در ادامه به بررسی میزان واقعی بودن آن و پروژه ربات آربیتراژ گلدن آربیتراژ می‌پردازیم.

فهرست مطالب

 • ربات آربیتراژ چیست؟
 • ربات‌های آربیتراژ چگونه کار می‌کنند؟
 • جذابیت ربات‌های آربیتراژ
 • چالش‌های فنی پیش روی ربات‌ها
 • نگرانی‌های امنیتی
 • افسانه سود تضمین شده
 • نشانه‌های هشداردهنده کلاهبرداری
 • ربات آربیتراژ گلدن آربیتراژ (GAR) چیست؟
 • آیا ربات آربیتراژ گلدن آربیتراژ (GAR) کلاهبرداری است؟
 • وعده سود تضمینی نامتعارف
 • عدم شفافیت
  • فعالیت بدون مجوز
  • شبکه‌های اجتماعی
  • شرکای تجاری
  • ساختار پیچیده هزینه
 • توجه به موارد ضروری
 • کلام پایانی
 • سوالات پرتکرار

ربات آربیتراژ چیست؟

یک ربات آربیتراژ نوعی نرم‌افزار است که برای بهره‌برداری از تفاوت‌های قیمتی یک دارایی خاص در بازارهای مختلف طراحی شده است. به عنوان مثال، در دنیای رمزارزها ممکن است بیت‌کوین با قیمت‌های متفاوتی در دو صرافی مجزا به فروش برسد. یک ربات آربیتراژ به صورت خودکار دارایی را با قیمت پایین‌تر از یک صرافی خریداری کرده و با قیمت بالاتر در صرافی دیگری می‌فروشد تا از تفاوت قیمت سود ببرد.

ربات‌های آربیتراژ چگونه کار می‌کنند؟

یک ربات آربیتراژ با پایش مداوم قیمت‌ها در صرافی‌های مختلف کار می‌کند. هنگامی که تفاوت قیمتی را شناسایی کند که پس از در نظر گرفتن کارمزدهای معاملاتی می‌تواند سودآور باشد، به صورت خودکار معاملات را انجام می‌دهد. این فرایند شامل موارد زیر است:

۱٫ جمع‌آوری داده‌ها: ربات‌ها از طریق APIها (رابط برنامه‌نویسی کاربردی) اطلاعات قیمتی را از چندین صرافی جمع‌آوری می‌کنند.

۲٫ تحلیل: ربات سپس این قیمت‌ها را مقایسه می‌کند تا فرصت‌های آربیتراژ سودآور را شناسایی کند.

۳٫ اجرای معامله: هنگامی که فرصتی یافت شد، ربات دستور خرید/فروش را در صرافی‌های مربوطه ایجاد می‌کند.

جذابیت ربات‌های آربیتراژ

جاذبه این ربات‌ها از وعده سود بدون ریسک ناشی می‌شود. در تئوری، از آنجا که ربات از تفاوت‌های قیمتی موجود بهره می‌برد، نباید هیچ ریسکی وجود داشته باشد. این به عنوان معاملات آربیتراژ شناخته می‌شود، عملی که به دنبال بهره‌برداری از ناکارایی‌های بازار برای کسب سود تضمین شده است.

با این حال، همانند همه چیزهایی که بیش از حد خوب به نظر می‌رسند، ریسک‌ها و ملاحظات مهمی وجود دارد که باید در نظر گرفت.

چالش‌های فنی پیش روی ربات‌ها

معامله خودکار فاقد چالش‌ها نیست:

۱٫ سرعت معامله: کارایی ربات بسیار مهم است. تأخیر در اجرای معاملات می‌تواند منجر به از دست رفتن فرصت‌ها، به ویژه در بازارهای متغیر شود.

۲٫ محدودیت‌های API: صرافی‌ها اغلب محدودیت نرخ برای APIهای خود دارند. اگر ربات درخواست‌های زیادی ارسال کند، ممکن است موقتاً مسدود شود.

۳٫ مشکلات همگام‌سازی: ربات‌ها باید داده‌های به‌روز شده حفظ کنند. هرگونه عدم تطابق یا تأخیر در همگام‌سازی داده‌ها می‌تواند منجر به معاملات نادرست شود.

نگرانی‌های امنیتی

یکی از مهم‌ترین مسائل مربوط به ربات‌های آربیتراژ یا هر نوع ربات معاملاتی، امنیت است:

۱٫ نمایان شدن کلید API: برای عملکرد، ربات‌ها نیاز به کلید API حساب‌های صرافی شما دارند. اگر این کلیدها مخدوش شوند، بازیگران مخرب می‌توانند معاملات یا حتی برداشت‌هایی را انجام دهند.

۲٫ ربات‌های مخرب: تمام ربات‌ها با نیت خیرخواهانه ساخته نشده‌اند. برخی ممکن است برای انجام معاملات زیان‌آور برنامه‌ریزی شده باشند.

۳٫ امنیت پلتفرم: پلتفرم میزبان ربات باید امن باشد. هرگونه نفوذ می‌تواند داده‌ها و وجوه کاربر را در معرض خطر قرار دهد.

تضمین امنیت ربات‌های معاملاتی و حساب‌های مرتبط با آن‌ها از اهمیت بسزایی برخوردار است. همیشه از پلتفرم‌های معتبر ربات استفاده کنید، احراز هویت دو مرحله‌ای را فعال کنید و هرگز مجوز برداشت را به کلیدهای API خود اعطا نکنید.

افسانه سود تضمین شده

در حالی که معاملات آربیتراژ از امنیت برخوردار به نظر می‌رسد، وعده سود تضمین شده از ربات‌های آربیتراژ گمراه‌کننده است. دلایل آن عبارتند از:

 1. نوسانات بازار: بازارهای رمزارز به ویژه بسیار متغیر هستند. زمان لازم برای اجرای معاملات توسط یک ربات می‌تواند منجر به از دست رفتن فرصت‌ها یا حتی ضرر به دلیل نوسانات سریع قیمت شود.
 • کارمزد صرافی: هر معامله‌ای کارمزدی در بردارد. با گذشت زمان، این کارمزدها می‌توانند تجمع کنند و سود “تضمین شده” ادعایی را متأثر سازند.
 • مشکلات نقدشوندگی: ممکن است فرصت آربیتراژ وجود داشته باشد، اما اگر یکی از صرافی‌ها از نقدشوندگی کافی برخوردار نباشد، ربات ممکن است نتواند معامله را انجام دهد.

نشانه‌های هشداردهنده کلاهبرداری

اکنون که مشخص شد وعده سود بدون ریسک نادرست است، تشخیص نشانه‌هایی که نشان می‌دهند یک ربات آربیتراژ کلاهبرداری است، حیاتی است:

۱٫ وعده‌های بیش از حد: از پلتفرم‌ها یا فروشندگانی که وعده بازدهی مداوم و بالا می‌دهند، اجتناب کنید. در دنیای پیش‌بینی‌ناپذیر معاملات، چنین تضمین‌هایی چراغ قرمز هستند.

۲٫ فقدان شفافیت: یک ارائه‌دهنده ربات معتبر باید توضیحاتی در مورد استراتژی‌های معاملاتی و پروتکل‌های مدیریت ریسک خود ارائه دهد. اگر محرمانه یا مبهم باشند، با احتیاط عمل کنید.

۳٫ پرداخت هزینه اولیه: برخی کلاهبرداری‌ها ممکن است درخواست هزینه ثبت‌نام یا سرمایه‌گذاری اولیه بالایی داشته باشند. قبل از پرداخت پول خود، همیشه شهرت پلتفرم را تحقیق کنید.

۴٫نظرات جعلی: کلاهبرداران اغلب نظرات و توصیه‌های جعلی ایجاد می‌کنند تا قربانیان را فریب دهند. همیشه به دنبال نظرات بی‌طرف و شخص ثالث در سایت‌های معتبر باشید.

تا این مرحله بدون هیچ پیش فرضی صرفاً نحوه کارکرد ربات آربیتراژ و تشخیص کلاهبرداری آن را توضیح دادیم. در ادامه به بررسی پروژه ربات آربیتراژ گلدن آربیتراژ (GAR) می‌پردازیم.

ربات آربیتراژ گلدن آربیتراژ (GAR) چیست؟

با بررسی سایت پروژه می‌توانیم ببینیم که آن‌ها خود را به این صورت معرفی کرده‌اند:

بروکر GAR ، گلدن آربیتراژ ربات با استفاده از کادر مجرب و فوق حرفه ای در زمینه ارز دیجیتال و حوزه بلاکچین توانسته با حدودا ۳۰ ارز دیجیتال معتبر جهانی به صورت کاملا حرفه ای سیستم آربیتراژ را راه اندازی کند و به صورت کاملا اتوماتیک اقدام به سودآوری نماید .اگر از معاملات ارز دیجیتال و حوزه بلاکچین آشنایی ندارید ، این استراتژی است که در آن کاملا موفق خواهید بود حتی بدون ۱% ریسک ، و میتوانید بدون هیچ دانشی از این کار درامد کسب نمایید. بروکر GAR مفتخر است تمامی معاملات را در بستر کاملا شفاف برای کاربران خود انجام داده و با موفقیت کاملا ۱۰۰% ، سود ۱ تا ۲ درصد روزانه را با کاربران خود به اشتراک بگذارد.

آیا ربات آربیتراژ گلدن آربیتراژ (GAR) کلاهبرداری است؟

برای پاسخ به این سوال نشانه‌هایی که پیش‌تر در مورد یک پروژه کلاهبرداری گفتیم، در مورد این وبسایت بررسی می‌کنیم:

وعده سود تضمینی نامتعارف

درباره‌ی این مورد که در وبسایت ربات آربیتراژ گلدن آربیتراژ بارها تکرار شده است، به این می‌پردازیم که اصولا چرا چنین وعده‌ای دروغ است:

با فرض اینکه شما، ۱۰ میلیون تومان در سایت سرمایه‌گذاری کنید، و با احتساب سود مرکب ۲٪ در روز، به این معنی که اگر شما از حساب خود برداشت نکنید و سود روزانه به حساب اولیه شما واریز شود و روز بعد ۲٪ به این عدد اضافه شود، بعد از ۳ ماه حساب اولیه شما بیش از ۵۸ میلیون تومان و پس از یکسال ۱۳ میلیارد و پانصد میلیون تومان خواهد بود.

با این حساب اگر چنین رباتی وجود خارجی داشت، به تنهایی می‌توانست اقتصاد کشور را شکوفا کند، زیرا بانک مرکزی می‌توانست با ۱۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری، ۱۳هزار میلیارد تومان معادل ۲۷۰ میلیون دلار درآمد سالانه کسب کند.

یا این ربات توسط موسسات وال استریت نیویورک آمریکا بکار گرفته می‌شد و بورس آمریکا معنای خود را از دست می‌داد، زیرا شاخص نزدک در ۳۰ سال گذشته به طور میانگین سالانه ۱۰ درصد سوددهی داشته است. بنابراین بیش از این نیازی نیست توضیح بدهیم که چرا وعده‌ی روزی ۲٪ سود تضمینی دروغ شاخ‌دار محسوب می‌شود.

تصویر از وبسایت گلدن آربیتراژ

عدم شفافیت

در وب‌سایت گلدن آربیتراژ هیچ توضیحی در مورد نحوه معاملات، مدیریت ریسک، طراح یا برنامه‌نویس ربات داده نشده است. بنابراین سایر موارد بیان شده در این سایت را بررسی می‌کنیم:

فعالیت بدون مجوز

در وبسایت گلدن آربیتراژ نوشته شده که این برند توسط شرکت شرکت آینده سازان عرصه علم و دانش به ثبت رسیده است. اما با بررسی روزنامه رسمی این شرکت متوجه می‌شویم این شرکت هیچ اجازه در رابطه‌ی با خدمات مالی و یا سرمایه‌گردانی توسط هیچ‌گونه رباتی ندارد.

آگهی تاسیس شرکت صاحب امتیاز گلدن آربیتراژ
آگهی تاسیس شرکت صاحب امتیاز گلدن آربیتراژ

در تصویر زیر نمونه موضوع یک شرکت سرمایه‌گذاری و خدمات مالی واقعی را در اساس نامه را مشاهده می‌کنید.

نمونه موضوع یک شرکت سرمایه‌گذاری و خدمات مالی در اساس نامه
نمونه موضوع یک شرکت سرمایه‌گذاری و خدمات مالی در اساس نامه

شایان ذکر است که ثبت شرکت نمی‌تواند هیچ اعتباری را تایید کند زیرا در گذشته، دقیقا مشابه همین پروژه با نام‌های روبوتکس، یوکی روبو، پاراگون‌آرب به کلاهبرداری از مردم پرداخته‌اند؛ و دفتر شرکت را یک شبه خالی کرده و صدها قربانی پشت سر خود به‌جا گذاشته‌اند.

تصویر شکواییه یوکی روبو
تصویر شکواییه یوکی روبو
تصویری از تبلیغات و دفتر شرکت روبوتکس
تصویری از تبلیغات و دفتر شرکت روبوتکس

شبکه‌های اجتماعی

با بررسی اینستاگرام این مجموعه متوجه می‌شویم، امکان کامنت بر روی هیچ پستی نیست، و بررسی نظرات کاربران قدیمی بسیار حائز اهمیت است؛ در صورتی که پروژه‌های کلاهبرداری از ارائه نظرات کاربران واهمه دارند.

شرکای تجاری

در وبسایت گلدن آربیتراژ در قسمت شرکای تجاری از لوگوی صرافی‌هایی مثل کراکن، Bybit،‌Bitget یا eToro استفاده شده که به‌خاطر تحریم‌ها به کاربران ایرانی حتی اجازه ثبت‌نام در سایت خود را هم نمی‌دهند، دیگر همکاری و شراکت با شرکت‌های ایرانی بماند.

تصویر شرکای ادعایی گلدن آربیتراژ
تصویر شرکای ادعایی گلدن آربیتراژ

ساختار پیچیده هزینه

کلاهبرداری‌های پانزی اغلب ساختار پیچیده‌ای از کارمزدها یا کمیسیون‌ها دارند که به نفع سرمایه‌گذاران اولیه یا کسانی است که اعضای جدید جذب می‌کنند. با اینکه در سایت گلدن آربیتراژ هنوز سیستم جذب کاربر وجود ندارد اما یک بخش به عنوان اشتراک وجود دارد که مشخص نیست، با توجه به درآمد هنگفت سود ۲ درصد روزانه که به آن اشاره کردیم چه نیازی به اشتراک فروشی وجود دارد.

تصویر فروش اشتراک ربات آربیتراژ گلدن آربیتراژ
تصویر فروش اشتراک ربات آربیتراژ گلدن آربیتراژ

با همه این تفاسیر پاسخ این سوال که آیا ربات آربیتراژ گلدن آربیتراژ (GAR) کلاهبرداری است یا خیر را به شما می‌سپاریم.

توجه به موارد ضروری

قبل از ورود به دنیای ربات‌های آربیتراژ، ضروری است:

۱٫ درباره ربات تحقیق کنید: استراتژی‌ها، نرخ موفقیت و نظرات سایر کاربران آن را پیدا کنید.

۲٫ کوچک شروع کنید: ربات را قبل از سرمایه‌گذاری مبالغ زیاد با مقدار کمی آزمایش کنید.

۳٫ به‌روز بمانید: همیشه سایت‌هایی مانند توکن‌باز که روزانه اطلاع‌رسانی می‌کنند را بررسی کنید؛ که اگر خبری درباره‌ی پروژه‌های جدید یا کلاهبرداری منتشر شده بود، آگاه شوید.

کلام پایانی

در حالی که مفهوم ربات‌های آربیتراژ می‌تواند جذاب باشد، داشتن دیدگاهی سالم و شکاکانه حیاتی است. وعده سود تضمین شده در بهترین حالت گمراه‌کننده و در بدترین حالت فریبنده است. همیشه تحقیقات لازم را انجام دهید، ریسک‌های درگیر را درک کنید و نسبت به پلتفرم‌هایی که بیش از حد خوب به نظر می‌رسند، محتاط باشید.

سوالات پرتکرار

آیا ربات آربیتراژ گلدن آربیتراژ کلاهبرداری است؟

با توجه به وعده سود تضمینی نا متعارف، عدم شفافیت، فعالیت بدون مجوز، شبکه‌های اجتماعی مشکوک و ساختار پیچیده هزینه، احتمال کلاهبرداری بسیار بالاست.

چرا وعده ۲ درصد سود روزانه غیرممکن است؟

پاسخ: چنین سود سرسام‌آوری منجر به رشد نجومی سرمایه در مدت کوتاه می‌شود که غیرممکن است.

نوشته آیا ربات آربیتراژ گلدن آربیتراژ کلاهبرداری است؟ اولین بار در توکن باز. پدیدار شد.

توکن باز

لینک کوتاه : https://lores.ir/?p=2627873

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 6در انتظار بررسی : 1انتشار یافته : 5
 1. آواتار علی

  سلام ، من از مهر ماه ۱۴۰۱ داخل گلدن آربیتراژ ثبت نام کردم و ۱۳ تتر برا تست گذاشتم ، ماه بعد ۵۰۰ تا گذاشتم ، ماه بعد ۱۰۰۰ تتر گذاشتم ، یه چند بار هم واریز و برداشت داشتم ، الان هنوزم داخلش هستم ، تا الان که سود خوبی داده ، حدودا ۱۲۰ درصد در سال سود دهی داشته ، تا الان که بدون مشکل بوده . تمام معامللتش داخل پنل قابل نمایش هست ، نمیدونم کلاهبرداری باشه یا نه اما تا الان که به من خوب سودی داده ، قیمت تتر هم که بالا میره اینم خودش سوده ، یعنی دو سر سود میشیم ، انشالاه که کلاهبرداری نباشه

 2. آواتار Sorosuh

  من در این شرکت حساب دارم و روزی ۲% هم نمی‌دهد نهایتا ماهی ۷ تا ۱۰ درصد سود دریافت می‌کنید .

 3. آواتار محمد

  من از سال ۱۴۰۱ تا الان دارم با این سایت و ربات کار میکنم و سود عادلانه و عاقلانه ای هم بم نداده و هیچ مشکلی تا الان نداشته و نداره چرا الکی تهمت من کلاهبرداری می زنید و سعی دارید چیزی که الان درسته تخریبش کنید

 4. آواتار محمد

  من از سال ۱۴۰۱ تا الان دارم با این سایت و ربات کار میکنم و سود عادلانه و عاقلانه ای هم بم داده و هیچ مشکلی تا الان نداشته و نداره چرا الکی تهمت من کلاهبرداری می زنید و سعی دارید چیزی که الان درسته تخریبش کنید

 5. آواتار قاسم

  من یک ساله پول گذاشتم ولی اخیرا در برداشت ها تغییراتی دادن و نمیشه راحت پول برداشت . مراقب باشید و این نگران کننده هست پولاتون نپره

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها