اخبار ارز دیجیتال

آیا فصل آلتکوین ها فرا رسیده است؟

آیا فصل آلتکوین ها فرا رسیده است؟

سلطه بیت کوین (Bitcoin Dominance) یکی از بزرگترین دلایل علاقه سرمایه گذاران سازمانی به این رمزارز و پذیرش عمومی آن در سطح جامعه است. با رسیدن سلطه بیت کوین به ۵۱.۸ درصد در زمان نگارش این مطلب، ممکن است اینطور به نظر برسد که فصل آلتکوین ها فرا رسیده و این دارایی‌های دیجیتال فضای بیشتری برای رشد یافته‌اند.

معامله‌گران آلتکوین با توجه به ثبت رکورد تاریخی ۲۵۴۷ دلار از سوی اتریوم هفته هیجان انگیزی را پشت سر گذاشتند. در واقع علی رغم اصلاح بازار نیز این آلتکوین همچنان نزدیک به اوج قیمت تاریخی خود معامله می‌شد و این امر بسیاری از تحلیل‌گران را متقاعد کرده بود که اتر همچنان به رالی قیمت خود تا ترازهای بالاتر ادامه خواهد داد.

اتریوم پیش از این چندین رالی قیمت در بخش آلتکوین‌ها را رهبری کرده است، بخصوص که این رمزارز از همبستگی نسبتاً بالا با بیت کوین و همبستگی رو به افزایش با دیگر دارایی‌های رمزارز حائز اهمیت، برخوردار است. در سایه یک چنین هفته پر فراز و نشیبی، حال معامله‌گران این سوال را از خود می‌پرسند که فصل آلتکوین ها چه زمان آغاز خواهد شد و تا کی ادامه خواهد یافت؟

بن لیلی (Ben Lilly)، هم‌بنیان گذار جارویس لبز (Jarvis Labs)، در یک مصاحبه چگونگی شناسایی و استفاده از بهترین و مناسب‌ترین شاخص‌ها جهت تعیین آلتسیزن را بیان کرده است. لیلی در تضاد با دیگر تحلیلگرانی که گفته بودند ما هم اکنون در آلتسیزن قرار داریم گفته است:

“من فکر نمی‌کنم که این نوع دیدگاه در خصوص فصل آلتکوین‌ها غیرعقلانی باشد، اما این سناریو الزاماً همان چیزی نیست که من پذیرایش باشم. چرا که اگر قرار باشد تعریف آلتسیزن این باشد، از نقطه نظر انتخاب رویکردی با کمترین ریسک، چنین تغییراتی منجر نخواهد شد که من از بیت کوین به سمت آلتکوین‌ها حرکت کنم. چرا که با چنین تعریفی از آلتسیزن، بیت کوین همچنان دارایی بهتری باقی خواهد ماند.”

نمودار سلطه بیت کوین (Bitcoin) و ارتباط آن با فصل آلتکوین ها

نمودار سلطه بیت کوین

لیلی همچنین خیلی زود به درستی استفاده از سطوح مقاومتی و حمایتی برای درک روندهای بازار در مقیاس بزرگ اشاره کرد. علاوه بر این، به گفته این تحلیلگر، نمودار سلطه بیت کوین بهترین راه برای مشخص کردن سهم بیت کوین از بازار است. وی اضافه کرد:

“هم اکنون، بیت کوین در یک بازار رنج معامله می‌شود، که البته باید گفت که در یک بازه قابل انتظار معامله می‌شود. و از آنجایی که بیت کوین روندی نزولی را در پیش گرفته، این امر می‌تواند برای آلتکوین‌ها خوب باشد، چرا که بیت کوین بخشی از سلطه خود را به دیگر کوین‌ها واگذار می‌کند. حال که ممکن است عده‌ای تصور کنند این همان فصل آلتکوین است. من به یک چنین اتفاقاتی در روند صعودی بازار رخ می‌دهد چرا که سرمایه‌های جدید وارد شده به بازار در حال جابجایی هستند.”

به گفته لیلی، ما از اواسط سال ۲۰۱۹ تا کنون با یک چنین انتظاراتی معامله کرده‌ایم. این تحلیلگر صحبت‌های خود را با توضیح در خصوص اینکه به نظر وی سهم و جایگاه طبیعی بیت کوین در بازار به چه شکل است به پایان رساند:

“ما در پایان سال ۲۰۲۰ یک جهش به بالای این بازه را شاهد بوده‌ایم. در طول این رالی قیمت، آلتکوین‌ها ارزش خود را از دست دادند. درست شبیه به تئوری میلک شیک دلار برنت جانسون (Brent Johnson)، بیت کوین همزمان با صعود خود نقدینگی دیگر بخش‌های بازار را به خود جذب کرد. اما پس از آن به ناحیه مورد انتظار بازگشته‌ایم که ناحیه طبیعی بازار نام دارد.”

نوشته آیا فصل آلتکوین ها فرا رسیده است؟ اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا