اخبار ارز دیجیتال

آیا قطعی برق و سقوط نرخ هش دلیل قرمزپوشی بازار بود؟

آیا قطعی برق و سقوط نرخ هش دلیل قرمزپوشی بازار بود؟

قیمت بیت کوین (Bitcoin) در معاملات آخر هفته سقوط بیش از ۱۵ درصدی را تجربه کرد و به دنبال خود کل بازار رمزارزها را سرخ رنگ کرد، اما دلیل قرمزپوشی بازار چه بود؟

صبح دوشنبه در معاملات آسیا شاهد بهبود اوضاع ارزهای دیجیتال بودیم و اکثر رمزارزها مقداری از کاهش قیمتی خود را جبران کردند. اما تحلیلگران در حال بررسی هستند که چه عواملی باعث سقوط شدید بیت کوین و لیکویید شدن ۱۰ میلیارد دلار سرمایه شد؟

دلایل اصلی ریزش

برخی اظهار داشتند که شایعات مربوط به وزارت خزانه داری آمریکا مبنی بر اتهام به چندین سازمان مالی برای پولشویی با استفاده از رمزارزها، باعث این سقوط بود. برخی نیز دلیل اصلی کاهش قیمت را کاهش قدرت هش شبکه بیت کوین در پی قطعی برق در چند استان کشور چین می‌دانند هرچند که این اتفاق قبل از سقوط بازار اتفاق افتاده بود اما باعث شد تا مجموعه‌ای از عوامل دست به دست هم دهند و این اتفاق رخ دهد.

ویلی وو، تحلیلگر، اظهار داشت که بزرگترین افت یک روزه در قدرت هش ماینینگ از نوامبر ۲۰۱۷ رخ داده است. وی افزود که نرخ هش در شبکه اساساً نصف شده است و این می‌تواند یکی از دلایل سقوط قیمت بیت کوین بوده باشد. وو دلیل این کاهش نرخ هش را قطع شدن برق در استان سین کیانگ، یکی از مناطق اصلی استخراج بیت کوین دانست.

وی هم‌چنین افزود که با توجه به خبر واریز ۹۰۰۰ بیت کوین به صرافی بایننس در تاریخ ۱۶ آپریل، فشار فروش این دو رویداد در کنار هم کافی بود تا قیمت به زیر سطح ۵۹ هزار دلار کاهش یابد.

بازیابی بازار در صبح دوشنبه

در زمان انتشار این خبر، قیمت بیت کوین در معاملات آسیا به ۵۷۵۰۰ دلار رسیده بود اما با اندکی عقب نشینی ، در قیمت ۵۷۰۰۰ دلار معامله می‌شود.

به طور کلی روند غالب بازار را می‌توان صعودی در نظر گرفت و فروشندگان تا به حال به اندازه کافی برای تغییر روند موفق نبوده اند.

نوشته آیا قطعی برق و سقوط نرخ هش دلیل قرمزپوشی بازار بود؟ اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا