اخبار ارز دیجیتال

آیا نشانه هایی مبنی بر ادامه یافتن چرخه صعودی بیت کوین وجود دارد؟

نشانه‌هایی مبنی بر ادامه یافتن چرخه صعودی بیت کوین

نیکولاس مرتن (Nicholas Merten)، تحلیلگر مشهور بازار رمزارزها، توجه معامله‌گران را به برخی از نشانه‌های بازار مبنی بر ادامه یافتن چرخه صعودی بیت کوین و عدم وجود روندی نزولی جلب می‌کند.

در جلسه استراتژی جدید، مرتن مفهوم گسترش چرخه (Expanding Cycles) یا ایده اینکه هر چرخه صعودی بازار بیت کوین (Bitcoin) کمی طولانی‌تر از چرخه قبلی است را مطرح می‌کند. طبق این مفهوم، اوج چرخه صعودی فعلی از نظر تئوری در آینده‌ای دور از انتظار برای بسیاری از سرمایه گذاران رخ خواهد بود.

“ما تقریباً مطابق با عملکردمان در چارچوب زمانی مشابه با چرخه سال ۲۰۱۷ یا همان چرخه شماره ۳ هستیم… مهمترین چیزی که می‌خواهم تأکید کنم این است که آیا شما طرفدار تئوری گسترش چرخه‌ها هستید یا نه؟ از لحاظ تاریخی، در ۳ تا از ۴ تا چرخه‌ای که تا کنون تجربه کرده‌ایم (من جمله چرخه فعلی) فراِند رسیدن از کف چرخه تا سقف آن هر بار زمان بیشتری نسبت به چرخه قبلی برده است. ما می‌توانیم این موضوع را خیلی واضح ببینیم. فاصله بین چرخه‌ها هماهنگ شده‌اند.

تمام داده‌های اینجا یک واقعیت کاملاً واضح را نشان می‌دهد: این احتمال وجود دارد، گرچه تضمین شده نیست، اما به احتمال زیاد هنوز به پایان کار چرخه صعودی بازار نرسیده‌ایم.”

مقایسه چرخه فعلی بیت کوین با 3 چرخه‌های قبلی این رمزارز

مقایسه چرخه فعلی با چرخه‌های قبلی

شکل نموداری قله‌ها

مرتن همچنین به این واقعیت اشاره می‌کند که در چرخه‌های صعودی قبلی و همچنین بازارهای سنتی، در اوج روند‌ها معمولاً قله‌های تیز یا به اصطلاح قله‌های انفجاری (Blow-off Tops) ایجاد می‌شود، در حالی که بیت کوین یک الگوی گرد و آهسته را در چند ماه اخیر شکل داده است.

“در تمام این چرخه‌ها، ما چیزی را داریم که به عنوان قله‌های انفجاری شناخته می‌شود، جایی که شما متوجه می‌شوید همه چیز کاملاً سرخوشانه است.”

مرتن تأکید می‌کند که از کف تا سقف فعلی، این چرخه فقط ۱۲۲ هفته زمان برده است، در حالی که چرخه قبلی تقریبا ۱۵۲ هفته طول کشیده است. اگر تئوری گسترش چرخه‌ها درست باشد، چرخه صعودی فعلی بازار می‌تواند حداقل ۳۰ هفته دیگر ادامه یابد.

نوشته آیا نشانه هایی مبنی بر ادامه یافتن چرخه صعودی بیت کوین وجود دارد؟ اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا