اخبار ارز دیجیتال

آیا کاردانو جایگزین اتریوم خواهد شد ؟

آیا کاردانو جایگزین اتریوم خواهد شد ؟

الکس ساندرز (Alex Saunders)، تحلیل‌گر بنام حوزه رمزارز، توضیح داده است که کاردانو (Cardano) برای جایگزین شدن با اتریوم (Ethereum) و کسب جایگاه برترین پلتفرم قراردادهای هوشمند به چه دستاوردهایی نیاز خواهد داشت.

ساندرز با حضور در برنامه آلتکوین دیلی (Altcoin Daily) که با میزبانی آرون و آستین آرنولد برگزار می‌شد، در این خصوص که آیا اتریوم خواهد توانست جایگاه خود به عنوان برترین پلتفرم قراردادهای هوشمند را حفظ کند یا اینکه پروژه‌هایی همچون کاردانو (ADA) تاج پادشاهی را از آن خواهند گرفت، صحبت کرده است.

ساندرز بر این نکته تأکید کرده است که رقابت در حوزه بلاکچین همچون هر رقابت دیگری، تماماً در خصوص زمانبندی است.

در حالی که ساندرز انتظار دارد در آینده چندین زنجیره بتوانند به صورت متقابل و شانه به شانه با یکدیگر همکاری کنند، معتقد است که تنها یک زنجیره پیشرو وجود خواهد داشت. در حال حاضر اتریوم رهبری این گروه از بلاکچین‌ها را بر عهده دارد. هرچند، این تحلیلگر اعتقاد داد که اگر اتریوم نتواند به سرعت مشکل مقیاس پذیری و کارمزد تراکنش بالای خود را رفع نماید و برای معامله‌گران کوچک هزینه بالایی بتراشد، کاربران به احتمال زیاد راهی پلتفرم‌های دیگر خواهند شد.

“امید می‌رود که تمامی این پلتفرم‌ها قابلیت همکاری با یکدیگر را داشته باشند … این تنها به زمانبندی مربوط می‌شود. اگر اتریوم نتواند برای ماه‌ها هزینه کارمزد ۱۰۰ دلاری خود را مهار کند و با همین وضعیت ادامه دهد، خب من احتمال می‌دهم که آنها بخش زیادی از سهم بازار خود را به بایننس اسمارت چین (BSC) بدهند.”

این تحلیل‌گر همچنین معتقد است که کاردانو نیاز خواهد داشت که دیر یا زود قراردادهای هوشمند خود را راه‌اندازی کند. اینپوت اوتپوت هنگ کنگ (IOHK)، تیم توسعه دهنده پلتفرم رقیب اتریوم، در ماه آوریل اعلام کرد که قابلیت قراردادهای هوشمند در ماه آگوست روی بلاکچین کاردانو راه‌اندازی خواهد شد.

ساندرز بیان کرده است که در صورت ناتوانی این تیم در فراهم کردن محصولاتی قابل رقابت در حوزه اکوسیستم مالی غیرمتمرکز (DeFi) نسبت به دیگر پلتفرم‌های موجود در بلاکچین‌های رقیب، کاردانو برای ادامه رقابت در بازار با مشکل بسیار بزرگی روبرو خواهد شد.

“کاردانو، آنها واقعاً نیاز دارند که کار خود را زودتر به نتیجه برسانند. من نمی‌دانم که آنها تا چه مدت خواهند توانست صبر کنند. اگر آنها قصد رقابت دارند، خیلی زود باید ویژگی‌های جدید خود را عرضه کنند چرا که سولانا (SOL) و پولکادات (DOT) و اکوسیستم‌هایی از این دست واقعاً در حال توسعه چشمگیری هستند.

حال بیایید فرض کنیم کاردانو شش ماه یا یک سال دیگر با یونی سواپ، اوراکل‌ها و اکوسیستم مالی مختص به خودش پا به بازار می‌گذارد. در آن زمان شما با خوشحالی زیاد بالا و پایین خواهید پرید؟ همه چیز به ویژگی‌های متمایز کننده شما با دیگر پلتفرم‌هایی مربوط می‌شود که ایجاد آثار شبکه‌ای را پیش از این آغاز کرده‌اند و سریعتر هستند و برتری‌های خاص خود را دارند. اتریوم مجبور است مقیاس پذیر شود و به سمت مکانیسم اجماع حرکت کند و دیگر پلتفرم‌ها نیاز دارند توسعه‌دهندگان و کاربران را به سمت خود جلب کنند.”

نوشته آیا کاردانو جایگزین اتریوم خواهد شد ؟ اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا