آینده میزان نوسانات بیت کوین در پسا هاوینگ

0
81

معامله‌گران بازار بیت کوین انتظار دارند که نوسانات این رمزارز در پسا هاوینگ رو به کاهش بگذارد. نوسانات ضمنی معیاری برای ارزیابی و پیش بینی بازار است. نگاه به بازار معاملات آتی و معاملات آپشن معمولاً وسیله خوبی برای ارزیابی نوسانات ضمنی است. در مورد بیت‌کوین، انتظارات از این قرار است که نوسانات بعد از رویداد هاوینگ تا حدودی کاهش یابد.

ناپایداری بیت کوین رو به کاهش میگذارد

این هفته، سومین هاوینگ که از مدتها پیش در انتظار آن بودیم، بالاخره انجام گرفت. نرخ تورم سالانه بیت‌کوین درحال حاضر پایین‌تر از سایر ارزهای فیات است که البته این موضوع تنها در درازمدت باعث جذابیت آن میشود.

بااین حال و در کوتاه مدت، معامله‌گران انتظار دارند که نوسانات بیت‌کوین کاهش یابد، چراکه تلاطم ضمنی بعد از رویداد هاوینگ کاهش یافته است.

آینده میزان نوسانات بیت کوین در پسا هاوینگ

مطابق گزارش‌ها، نوسانات یا همان تلاطم ضمنی که در اواسط کاهش قیمت در هفته گذشته به طور ناگهانی افزایش یافته بود، اکنون دوباره به سطحی رسیده است که هفته گذشته مشاهده شده است.

از ماه گذشته، نوسانات واقعی بیت‌کوین به سطح عادی برگشته است. ماه مارس یک ماه استثنایی برای بی‌ثباتی قیمت بیت‌کوین بود، اما از آن زمان اوضاع کم‌کم رو به سردی گذارده است. و همچنین میتوان انتظار داشت که نوسانات قیمت در ماه مه، حتی کم رمق‌تر از قبل شود.

از نظر تاریخی، حرکات عمده قیمت، همیشه پس از هاوینگ و نه قبل از آن اتفاق افتاده است. این رویداد در بلندمدت بطور نرمال از صعودی شدن روند حرکت قیمت بیت‌کوین حکایت دارد.

بنابراین، انتظارات مبنی بر اینکه قیمت بیت‌کوین در هنگام هاوینگ مثل بمب خواهد ترکید، یک آدرس اشتباهی بوده است. در حقیقت، برعکس این اتفاق نیز صادق است، زیرا انتظارات بیش از حد روی واقعه هاوینگ متمرکز گردید.

هفته گذشته، قیمت بیت‌کوین حتی به زیر ۹۰۰۰ دلار سقوط کرد و در نتیجه ۱.۳ میلیارد دلار در بازار این رمزارز لیکویید شد. اکنون، معامله‌گران انتظار دارند که همه چیز کمی آرام شود. گفتنی است چند روز اخیر برای بیت‌کوین بسیار پر نوسان و ناپایدار سپری شده است.

🗓

نوشته آینده میزان نوسانات بیت کوین در پسا هاوینگ اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید