ابراز نگرانی بانک مرکزی هند از تأثیر ارزهای دیجیتال بر ثبات مالی

0
32

بانک مرکزی هند از تأثیر ارزهای دیجیتال بر ثبات مالی ابراز نگرانی کرد

بانک مرکزی هند از تأثیر ارزهای دیجیتال بر ثبات مالی ابراز نگرانی کرده است. این بانک نگران است که رمزارزها بر ثبات مالی این کشور تأثیر بگذارند و به همین دلیل دولت هند قصد دارد ارزهای رمزپایه را در این کشور ممنوع کند.

بانک مرکزی هند نگران است که رمزارزها بتوانند بر ثبات مالی این کشور تأثیر به سزایی بگذارند. رئیس بانک مرکزی هند فاش کرده که این بانک نگرانی‌های خود را به تازگی با دولت این کشور در میان گذاشته است. این نگرانی در حالی است که نگرانی‌های بانک‌های بزرگ در خصوص معاملات ارزهای دیجیتال و اثر منفی آنها بر ثبات مالی، افزایش یافته است. چندین کشور دیگر نیز نسبت به رمزارزها ابراز نگرانی کرده‌اند.

افزایش نگرانی های بانک مرکزی هند در خصوص ارزهای دیجیتال

شاکتیکانتا داس (Shaktikanta Das)، رئیس بانک مرکزی هند، به کانال ۱۸ شبکه CNBC اعلام کرده است که بانک مرکزی این کشور نگرانی‌های اساسی در مورد ارزهای دیجیتال دارد. در حالی که وی در مورد ماهیت نگرانی‌هایشان توضیحی نداده است، مقامات مالی هند از گذشته‌های دور پولشویی را به عنوان یکی از نگرانی‌های بسیار مهم خود در خصوص صنعت رمزارز معرفی کرده بودند. بانک مرکزی در سال ۲۰۱۸، بانک‌های تجاری را از پردازش معاملات مربوط به ارزهای دیجیتال منع کرده بود. این ممنوعیت برای مدت دو سال پا بر جا بود تا اینکه دیوان عالی کشور هند در سال ۲۰۲۰ این اقدام را بر خلاف قانون اساسی این کشور ارزیابی کرده و آن را لغو نمود. پیش از این، داس اظهار کرده بود که بانک مرکزی هند نگرانی‌های خود را به دولت منتقل کرده است. وی معتقد است که این نگرانی‌ها مقررات ارز دیجیتال در هند را شکل خواهد داد.

دولت هند قصد دارد تمام رمزارزها را ممنوع کند

قانون گذاران هند لایحه‌ای ضد رمزارزی را ارائه داده‌اند که به نظر می‌رسد بکارگیری تمام ارزهای دیجیتال را ممنوع کند. پیش از این، یک مقام بلند پایه از وزارت دارایی فاش کرده بود که این لایحه طبق برنامه پیش‌بینی شده پیش می‌رود و در این کشور ممنوعیت ارزهای دیجیتال اعمال خواهد شد. در لایحه ضد رمزارزها چارچوبی برای روپیه دیجیتال پیشنهاد شده است.

این ناظر مالی تمام توجه خود را بر ارز دیجیتال بانک مرکزی و فناوری و جنبه‌های اساسی آن متمرکز کرده است. اما وی اعلام نکرده است که بانک مرکزی چه زمان روپیه دیجیتال خود را راه اندازی و عرضه خواهد کرد. شرکت‌های مرتبط با رمزارزها در هند تمام توان خود را برای مقابله با این لایحه ضد رمزارز بکار گرفته‌اند. چندین کشور دیگر نیز موضعی ضد ارزهای دیجیتال اتخاذ کرده‌اند و به دنبال تنظیم و اعمال نظارت‌های دقیق بر این صنعت هستند.

نوشته ابراز نگرانی بانک مرکزی هند از تأثیر ارزهای دیجیتال بر ثبات مالی اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید