اخبار ارز دیجیتال

اتریوم ۱۰ هزار دلاری در چه صورت محقق خواهد شد؟

اتریوم ۱۰ هزار دلاری

بلافاصله پس از آنکه در روز سه شنبه ۱۹ ژانویه، اتریوم (Ethereum) به عنوان دومین رمزارز بزرگ دنیا به بالاترین قیمت خود در تراز ۱۴۳۹ دلاری رسید، توجه سرمایه‌گذاران زیادی به آن جلب شد. با این حال به نظر می‌رسد که به لطف دیفای (DeFi) اتریوم ۱۰ هزار دلاری محقق خواهد شد.

رشد ۷ برابری اتریوم به لطف دیفای

دیوید گریدر (David Grider)، استراتژیست فانداستارت گلوبال ادوایزرز (Fundstrat Global Advisors)، در گفتگو با خبرگزاری بلومبرگ (Bloomberg) بیان کرده است که قیمت اتریوم می‌تواند ۷ برابر از سطح فعلی خود افزایش یابد و تا تراز ۱۰۵۰۰ دلار افزایش یابد. جالب توجه است که پیش‌بینی گریدر متأثر از افزایش محبوبیت برنامه‌های مالی غیرمتمرکز یا دیفای (DeFi) است.

گریدر معتقد است که راه اندازی اتریوم ۲.۰ پیشرفت خوبی در بهبود قابلیت‌های این شبکه ایجاد کرده و کامل شدن این بروزرسانی کمک می‌کند تا بلاکچین اتریوم همچون ویزا (Visa) و مستر کارت (Mastercard) معاملات را در مقیاس گسترده‌تری پردازش کند. گریدر روز سه‌شنبه در یادداشتی خطاب به کاربران نوشت:

“اتریوم بهترین نوع سرمایه گذاری از نظر سود به زیان است.”

اگرچه، توسعه اتریوم ۲.۰ به تازگی با قرارداد هوشمند سهام گذاری در دسامبر سال ۲۰۲۰ آغاز شده است، اما همچنان اجرای کامل آن ۲ سال دیگر طول خواهد کشید.

با این وجود، علی رغم رالی اخیر قیمت، بسیاری از تحلیل‌گران بر این باورند که اتریوم در سال جاری به حرکت صعودی خود ادامه خواهد داد. رالی قیمتی اتریوم به وسیله اصول اساسی و معیارهای بلاکچینی حمایت می‌شود که نشان می‌دهد ممکن است ما تازه در ابتدای مسیر صعودی قرار باشیم.

تا راه‌اندازی بخش فیوچرز اتریوم در بورس کالای شیکاگو (CME Ether Futures) تنها سه هفته دیگر باقی مانده است و تحلیل‌گران پانترا کپیتال (Pantera Capital) معتقدند که این قضیه می‌تواند علاقه نهادهای سرمایه گذاری به این ارز رمزپایه را تقویت کند. در این اطلاعیه، تحلیل‌گران بیان کردند که اتریوم در این مرحله دست کم گرفته شده است. شما می‌توانید بخشی از این اطلاعیه را در زیر بخوانید:

“حجم سرمایه گذاری در بخش دیفای اتریوم، از ۱ میلیارد دلار در ژانویه ۲۰۲۰ به ۱۶ میلیارد دلار در ژانویه ۲۰۲۱ افزایش یافته است. در این بازه زمانی کارمزدهای بیشتری نسبت به بلاکچین بیت کوین پرداخت شده است. بنابراین ما معتقدیم که اتریوم نسبت به بیت کوین دست کم گرفته می‌شود.”

جدا از سهام گذاری اتریوم ۲.۰، تحلیلگران پانترا همچنین اظهار داشتند که:

“پس از راه‌اندازی معاملات فیوچرز اتریوم در بورس کالای شیکاگو، سرمایه گذاران نهادی می‌توانند به صورت قانونی صاحب اتریوم شوند.”

نوشته اتریوم ۱۰ هزار دلاری در چه صورت محقق خواهد شد؟ اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا