اخبار ارز دیجیتال

احتمال افزایش قیمت انجین در شرف بروزرسانی جامپ‌ نت

احتمال افزایش قیمت انجین در هفته جاری و فرارسیدن بروزرسانی جامپ‌نت

با توجه به یک اندیکاتور تکنیکال کلاسیک و آپدیت مهم شبکه انجین (Enjin)، رقیب اتریوم (Ethereum) در حوزه NFT، به نظر می‌رسد که ENJ در آستانه شروع یک رالی بزرگ است. به عقیده برخی کارشناسان با نزدیک شدن به زمان بروزرسانی این رمزارز احتمال افزایش قیمت انجین در آینده نزدیک قوت یافته است.

انجین، یک پروژه بلاکچین که ارزش بازار متوسطی دارد، از سال ۲۰۰۹ در حال ارائه سرویس‌هایی برای ساخت جوامعی مخصوص بازی و سرویس‌هایی مختص توسعه‌دهندگان بازی است. این بلاکچین، مجموعه‌ای از ابزار‌های تحت وب را ارائه می‌کند که دارایی‌های دیجیتال اتریوم را به توکن‌های ERC-1155 مبدل می‌کند. درست مشابه اتر که از شبکه اتریوم پشتیبانی می‌کند، ENJ نیز نقش توکن توافق مثلی را برای شبکه انجین ایفا می‌کند.

پرش به شبکه جامپ‌نت

پس از آنکه انجین جایگزینی برای گس و کارمزدهای معاملات رو به افزایش اتریوم پیشنهاد داد، قیمت یک ENJ رشد بیش از ۱۵۰۰ درصدی را تجربه کرد. دلیل دیگر این رشد زیاد، انتشار یک کنفرانس خبری در ماه مارس بود که در این کنفرانس، انجین از طرحی مبنی بر اعمال دو بروزرسانی برای بهبود مقیاس‌پذیری و قابلیت همکاری بر روی شبکه خود خبر داد.

در عین حال، این بروزرسانی‌ها خبر از رفع کامل مشکل گرانی گس شبکه اتریوم و حمایت از صنعت توکن‌های غیرمثلی دادند. توکن‌های غیرمثلی، دارایی‌هایی منحصر به فرد، غیرقابل تکثیر و رمزنگاری شده بر بستر بلاکچین هستند.

اولین مورد از این بروزرسانی‌ها که جامپ‌نت (JumpNet) نام گرفته است، سه‌شنبه منتشر خواهد شد. این آپدیت، ورژنی خصوصی از بلاکچین اتریوم است که با مکانسیم اثبات قدرت (Proof of Authrity) کار می‌کند. سیستمی که، معاملاتی لحظه‌ای، امن و بدون کارمزد را امکان پذیر خواهد کرد. انجین قصد دارد با همکاری‌ شرکت‌های معتمد گره‌های (Nodes) بیشتری را به جامپ‌نت اضافه کند.

طرح پیشنهادی انجین (Enjin) برای شبکه چند زنجیره‌ای با قابلیت همکاری

طرح پیشنهادی انجین برای شبکه چند زنجیره‌ای

بروزرسانی جامپ‌نت به تغییر اساسی و تمام عیار شبکه انجین منجر خواهد شد، درحالی که دومین بروزرسانی، با نام افینیتی (Efinity) یک شبکه چند زنجیره‌ای با قابلیت همکاری برای توکن‌های غیرمثلی را معرفی خواهد کرد.

چشم‌انداز معاملاتی انجین (Enjin)

به علت جو اصلاحی موجود در بازار کریپتو، انجین با قیمت‌هایی کمتر از حد انتظار در شرف بروزرسانی جامپ‌نت در حال معامله شدن است. بیشتر رمزارزهای فرعی تحت تاثیر بیت‌ کوین، توکن برتر، معامله می‌شوند. صبح دوشنبه، نرخ مبادله BTC/USD، به میزان ۰.۶۵% کاهش داشته است. این در حالی است که نرخ مبادله ENJ/USD، در ۲۴ ساعت گذشته ۲.۸۰% درصد سقوط کرده است.

به هر حال، سطوح پایین‌تر، موقعیت‌های خرید خوبی را برای معامله‌گرانی ایجاد کرده‌اند که قصد دارند تا از این بروزرسانی برای کسب سود بیشتر در روند صعودی استفاده کنند. در نگاهی نزدیک‌تر می‌توان دید که توکن انجین، با تجربه یک اصلاح قیمت به خط روند حمایتی صعودی، الگولی مثلث متقارن را تکمیل کرده است.

تحلیل و نمودار یک روزه قیمت انجین

نمودار یک روزه قیمت انجین

طبق تجربه، مثلث‌های متقارنی که در روند صعودی ظاهر می‌شوند، معمولاً قیمت را به اندازه سطح مقطع مثلث به بالا پرتاب می‌کنند. ارتفاع سطح مقطع مثلث انجین ۱.۳۸ دلار است. شکستی از بالای این مثلث می‌تواند نرخ ENJ/USD را حداقل به ۳.۸۱ دلار برساند. قیمت فعلی در محدوده ۲.۲۶ دلار می‌باشد.

نوشته احتمال افزایش قیمت انجین در شرف بروزرسانی جامپ‌ نت اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا