اخبار ارز دیجیتال

احتمال سقوط بیت کوین به تراز ۹۶۰۰ دلار ، پیش از صعود دوباره

احتمال سقوط بیت کوین به تراز ۹۶۰۰ دلاری در حالی مطرح می‌شود که این ارز دیجیتال شناخته شده طی روزهای گذشته یک کاهش قیمت سریع را تجربه کرده است.

طی روزهای گذشته، بیت کوین با فشار فروش غیر معمولی مواجه شده است که بنظر می‌رسد این موضوع از اقدامات اخیر چندین استخر استخراج بیت کوین نشأت می‌گیرد. این امر باعث شده است که قیمت بیت کوین پیش از شکل‌گیری یک سطح حمایتی جدید، تا تراز ۱۰۷۰۰ دلار سقوط کند.

اکنون یک تحلیلگر خاطرنشان کرده است که کاهش قیمت روزهای اخیر بیت کوین از نظر فنی باعث شده است تا وی هدف‌گذاری خود برای بیت کوین را تا تراز ۹۶۰۰ دلار کاهش بدهد. با اینکه کاهش قیمت بیت کوین تا چنین ترازی بسیار شدید خواهد بود، اما ممکن است این کاهش به روند صعودی بزرگی منجر شود.

در ۴۸ ساعت گذشته بیت کوین و کل بازار رمزارزها روندی کاهشی را از خود نشان داده‌اند. به طوری که بیت کوین کاهشی ۵ درصدی را تجربه کرده و باقی بازار نیز از روند مشابهی پیروی کرده است.

افت اخیر، ضربه سنگینی را به روند صعودی و قدرتمند بازار رمزارز طی چند روز و هفته گذشته وارد کرده است. به گفته تحلیلگران ممکن است نیاز باشد پیش از کاهش روند نزولی بازار رمزارز، کاهشی شدیدتر از این را نیز شاهد باشیم. این امر می‌تواند به معنای حرکت قریب الوقوع قیمت بیت کوین به ترازی کمتر از ۱۰ هزار دلار در آینده نزدیک باشد.

با افزایش فشار فروش استخراج کنندگان، قیمت بیت کوین به زیر ۱۱۰۰۰ دلار سقوط کرد

در زمان نگارش این مطلب، بیت کوین با قیمت ۱۰۸۵۰ دلار و افتی ۵ درصدی در حال معامله است. این همان محدوده قیمتی است که بیت کوین طی چند روز گذشته در آن معامله شده است.

تحلیلگران به این نکته اشاره دارند که روند کوتاه مدت بیت کوین تا حد زیادی به این بستگی خواهد داشت که این ارز دیجیتال بتواند بالاتر از تراز ۱۱ هزار دلار قرار گیرد، چرا که رسیدن به این تراز از نظر تکنیکال بسیار مهم خواهد بود.

اگر در کوتاه مدت تراز ۱۱ هزار دلاری به تراز حمایتی بیت کوین تبدیل شود، می‌تواند به عاملی مهم برای بازیابی سریع قیمت این ارز دیجیتال شاخص تبدیل گردد.

به نظر می رسد بیشتر این فشار فروش از طرف ماینرها باشد، چرا که طی ۲۴ ساعت گذشته چندین استخر بزرگ انتقال گسترده دارایی‌های خود به صرافی‌ها را آغاز کرده‌اند.

احتمال سقوط بیت کوین تا تراز ۹۶۰۰ دلار

یک سناریو کوتاه مدت برای بیت کوین این است که اگر این ارز دیجیتال نتواند از تراز ۱۱۰۰۰ دلار بالاتر برود، می‌توان نتیجه گرفت که سطح حمایتی پیشین آن به یک سطح مقاومت جدید تبدیل شده است.

نمودار قیمتی بیت کوین در ماه گذشته

نمودار قیمتی بیت کوین در ماه گذشته

حرکت بیت کوین به ترازهای پایین‌تر می‌تواند یک احتمال واقع گرایانه باشد. چراکه مدیر یکی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیز انتظار دارد پیش از آغاز روند صعودی بلند مدت بیت کوین، قیمت آن تا ۹۶۰۰ دلار نیز کاهش یابد. وی در این خصوص گفته است:

“ما پس از تراز ۹۶۰۰ دلار، آینده بلندمدت فوق‌العاده‌ای را برای بیت کوین شاهد خواهیم بود. بسیار خب؟”

وی در حالی نظرات خود را مطرح کرده است که نمودار قیمتی بیت کوین نشان می‌دهد این ارز دیجیتال در بازه قیمتی فعلی خود فاقد یک تراز حمایتی است. توانایی یا عدم توانایی بیت کوین در رسیدن به تراز ۱۱ هزار دلاری در کوتاه مدت، عاملی تعیین کننده برای روند آتی آن خواهد بود.

نوشته احتمال سقوط بیت کوین به تراز ۹۶۰۰ دلار ، پیش از صعود دوباره اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا