تحلیل ارز دیجیتال

احتمال سقوط قیمت بیت کوین به ۸,۲۰۰ دلار؛ روند صعودی چه زمانی باز می‌گردد؟

طی چند روز گذشته، قیمت بیت کوین بیش از ۱,۵۰۰ دلار کاهش یافته است. حالا تحلیل‌گران می‌گویند که پادشاه ارزهای دیجیتال قبل از شروع روند صعودی ممکن است به ۸,۲۰۰ یا حتی ۸,۰۰۰ دلار هم برسد.

به گزارش Newsbtc، هفته گذشته، قیمت بیت کوین در ادامه روند نزولی خود به زیر حمایت‌های ۹,۲۰۰ و ۹,۰۰۰ دلار رسید و حتی حمایت موجود در خط میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (در تایم‌فریم ۴ ساعته) نتوانست جلوی سقوط آزاد را بگیرد.

سقوط قیمت بیت کوین تا ۸,۴۴۱ دلار که کف قیمت هفتگی جدید این ارز دیجیتال بود، ادامه پیدا کرد. سپس شاهد یک اصلاح صعودی جزئی بین سطوح ۸,۵۵۰ تا ۸,۷۰۰ دلار بودیم. همچنین سطح ۲۳.۶ درصد فیبوناچی اصلاحی (از سقف ۱۰,۰۲۰ تا کف ۸,۴۴۱) هم در این اصلاح صعودی شکسته شد. اما خیلی زود اثر اصلاح از بین رفت.

اصلاح صعودی اخیر نتوانست قیمت را از مقاومت‌ موجود در سطوح ۸,۹۵۰ دلار و ۹,۰۰۰ دلار عبور دهد. به نظر می‌رسد که گاوها (موارد صعودی – خریداران) در تلاش هستند که با بردن قیمت به بالای ۸,۸۰۰ دلار قدرت خود را بازپس بگیرند. همچنین در نمودار ۴ ساعته شاهد تشکیل یک کانال نزولی و یک مقاومت در ۸,۶۶۰ دلار هستیم.

برای مشاهده سایز کامل روی تصویر کلیک کنید.

از دیدگاه نزولی، سطوح ۸,۵۰۰ و ۸,۴۵۰ حمایت‌های اولیه هستند. اگر گاوها در دفاع از کف اخیر ۸,۴۴۱ دلاری ناتوان باشند، ریسک سقوط شدید وجود دارد.

پس از ۸,۴۴۱، حمایت‌های بعدی در نزدیکی سطوح ۸,۲۰۰ و ۸,۰۰۰ دلار واقع هستند، جایی که انتظار قدرتنمایی گاوها و دفاع از این حمایت‌ها را داریم.

از دیدگاه صعودی، اگر قیمت بتواند خودش را به بالای ۸,۶۶۰ دلار برساند و از کانال نزولی خارج شود، می‌تواند به سطح مقاومتی ۸,۸۲۰ دلار برسد. اگر این سطح هم شکسته شود، قیمت به سمت مقاومت اصلی یعنی ۹,۲۰۰ حرکت خواهد کرد.

۹,۲۰۰ و ۹,۳۰۰ دلار سطوح مقاومتی اصلی هستند. سطح ۵۰ درصد فیبوناچی اصلاحی (از سقف ۱۰,۰۲۰ تا کف ۸,۴۴۱) هم در نزدیکی ۹,۲۳۰ دلار واقع شده است که مقاومت را بیش‌ از پیش قدرتمند می‌کند. با شکسته شدن سطوح مقاومت اصلی، روند صعودی دوباره به بازار بیت کوین باز می‌گردد.

نگاهی به شاخص‌های تکنیکال:

  • مکدی (MACD) در تایم‌فریم ۴ ساعته: در آستانه ورود به محدوده نزولی است.
  • شاخص RSI در تایم‌فریم ۴ ساعته: زیر ۴۰ قرار دارد که به سمت اشباع فروش میل می‌کند.
  • حمایت مهم: ۸,۵۰۰ دلار
  • مقاومت مهم: ۹,۲۰۰ دلار

The post احتمال سقوط قیمت بیت کوین به ۸,۲۰۰ دلار؛ روند صعودی چه زمانی باز می‌گردد؟ appeared first on ارزدیجیتال.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا