اخبار ارز دیجیتال

احتمال سقوط قیمت بیت کوین تا تراز ۲۰۰۰۰ دلار

اصلاح قیمت بیت کوین تا تراز ۲۰۰۰۰ دلار

بر اساس نظر یک تحلیل‌گر احتمال اصلاح قیمت بیت کوین به کمتر از تراز ۲۰۰۰۰ دلار ، بالاترین قیمت تاریخی این رمزارز در سال ۲۰۱۷، وجود دارد.

این ادعا از سوی تحلیل‌گری مطرح شده است که یک الگوی سر و شانه را در دورنمای نزولی بیت کوین مشاهده کرده است. اوایل امروز جفت ارز بیت کوین / دلار ۴ مولفه از ۵ مولفه کلیدی لازم برای تشکیل این الگوی بازگشتی را از خود به نمایش گذاشته است. این الگو شامل ۳ اوج قیمت محلی است به طوری که اوج قیمت دوم باید بالاتر از دو قله قیمتی دیگر قرار گرفته باشد. هر سه این قله‌های قیمتی نیز با خط حمایتی، که خط گردن نیز نامیده می‌شود، حمایت شده‌اند. این تحلیلگر گفته است:

“اگر قرار باشد به زیر تراز ۳۰۰۰۰ دلار حرکت کنیم، خط حمایتی پیشین [خط گردن] به خطی مقاومتی تبدیل خواهد شد. ما می‌توانیم اهداف قیمتی الگوی سر و گردن را مشخص کنیم که می‌تواند قیمت را به کمتر از تراز ۲۰۰۰۰ دلار نیز بازگرداند.”

بررسی شاخص های درون زنجیره ای ، سقوط قیمت بیت کوین در راه است؟

این ادعا به دنبال جدیدترین اصلاح قیمت بیت کوین از ناحیه مقاومتی ۳۶۰۰۰ دلار مطرح شده است. به دنبال این اصلاح قیمت، همچنانکه معامله‌گران در حال بررسی سناریوهای درآمدزا بودند، ارزش بیت کوین در صرافی کوین بیس (Coinbase) تا تراز ۳۲۳۰۹ دلار کاهش یافت.

این امر در پارامترهای درون زنجیره‌ای بیت کوین قابل مشاهده بود. کی یانگ جو (Ki-Young Ju)، مدیر اجرایی گروه تحلیلی بلاکچین کریپتوکوانت (CryptoQuant)، تأیید کرده است که جدیدترین اصلاح قیمت بیت کوین با فروش گسترده و ارزان قیمت BTC از سوی ماینرها همزمان شده است. در همین حال، واریز استیبل کوین‌ها به صرافی‌های رمزارز نیز کمتر از گذشته شده است. همزمان با این تغییر و تحولات انتقال بیت کوین به کیف پول‌های خارج از صرافی‌ها نیز طی هفته‌ی گذشته روندی کاهشی در پیش گرفته است.

تحلیل شکل گیری الگوی سر و گردن در چارت بیت کوین (Bitcoin)

شکل گیری الگوی سر و گردن در چارت بیت کوین

به گفته یانگ جو “ممکن است یک افت قیمت دیگر را نیز شاهد باشیم”. وی این صحبت را درست پیش از اینکه قیمت BTC به تراز ۳۲۰۰۰ دلار حرکت کند مطرح کرده بود. وی در این خصوص گفته است:

“در مقایسه با دیروز هیچ تغییری ثبت نشده است، ماینرها در حال فروش BTCهای خود هستند، جریان ورودی استیبل کوین‌ها قابل توجه نیست، جریان خروجی BTC از کوین بیس مشاهده نمی‌شود، از دیروز تا کنون ۱۵ هزار بیت کوین وارد صرافی‌ها شده است.

احتمالاً افت قیمت دیگری را شاهد خواهیم بود.”

بازه زمانی الگوها

تریدرها و تحلیلگران جریان اصلی متفق القول هستند که احتمال مشاهده یک بازگشت قیمت معنی‌دار بر اثر الگوی سر و گردنی که در کوتاه مدت تشکیل شده کم است. در همین حال الگوی بلندمدت‌تر که برای مدت ۶ ماه ادامه داشته است، خبر از بازگشت بازار نزولی می‌دهد. تحلیلگر دیگری در این خصوص گفته است:

“الگوی سر و شانه می‌تواند در هر بازه زمانی شکل بگیرد. هرچند بیشتر تریدرها اعتقاد دارند الگوهایی که در مدت زمانی طولانی‌تری شکل می‌گیرند احتمالاً با اصلاح قیمت معنی‌دارتری همراه خواهند شد.”

حجم معاملات احتمالاً نقشی کلیدی را در تعیین وضعیت الگوی سر و شانه بیت کوین ایفا خواهد کرد. یک شکست به زیر خط گردن که با فروش ضربه‌ای تریدرها همراه شود می‌تواند احتمال سقوط تا تراز ۲۰۰۰۰ دلار را بیش از پیش تقویت کند. در طرف دیگر، سقوط ناچیز به زیر این سطح به معنای بازگشت قیمت تا تراز ۳۵۰۰۰ دلار خواهد بود.

شکل گیری الگوی سرو گردن نشانه صعود بیت کوین (Bitcoin)

الگوی سرو گردن نشانه صعود بیت کوین

در همین حال، جانی مو (Johny Moe)، تحلیل‌گر رمزارز، یک تصحیح قیمت صعودی را پیش‌بینی می‌کند. وی ضمن اشاره به الگوی سر و گردن، از آن به عنوان نشانه‌ای برای بازگشت به کانال صعودی یاد کرده است.

نوشته احتمال سقوط قیمت بیت کوین تا تراز ۲۰۰۰۰ دلار اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا