احتمال ۴ برابر شدن قیمت اتریوم طی ۹۰ روز آینده

0
33

۴ برابر شدن قیمت اتریوم در ۹۰ روز

خریداران بیت کوین (Bitcoin) هدف بعدی خود برای BTC را تراز ۵۰ هزار دلاری را در نظر گرفته‌اند. خریداران اتریوم (Ethereum) نیز به همان اندازه خوش بین هستند، زیرا شاخص‌های بنیادین به اندازه شاخص‌های تکنیکال امیدوار کننده به نظر می‌رسند. این امر باعث شده است تا احتمال ۴ برابر شدن قیمت اتریوم طی ۹۰ روز آینده قوت بگیرد.

این سیگنال‌های مهم نشان از آن دارد که با وجود اصلاح و ریزش قیمت، یک رالی صعودی را پیش روی خود داریم که از تقاضای بسیار زیاد برای اتریوم نشأت گرفته است. تحلیلگران اینطور ادعا می‌کنند که عرضه ETH در هفته‌های آتی متوقف خواهد شد. برای درک بهتر این موضوع، تحلیل گران خاطر نشان کردند که چگونه قیمت بیت کوین در یک بازه زمانی سه ماهه (از نوامبر ۲۰۲۰ تا ژانویه ۲۰۲۱) هنگامی که تقاضا برای این رمزارز افزایش یافته بود، چهار برابر شد. الکس ساندرس (Alex Saunders) در توییتر خود نوشت:

“صرافی‌ها طی ۱۰ روز آینده معاملات اتریوم را با همین قیمت فعلی ادامه خواهند داد. ذخایر اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ درصد کاهش یافته است. این فوق العاده است. همه ما می‌دانیم با بالا رفتن تقاضا برای بیت کوین چه اتفاقی رخ داد. در ۹۰ روز قیمتش چهار برابر شد.”

طی ۴۸ ساعت گذشته، اتریوم ۹.۸ درصد صعود کرده است. این کاهش قیمت به دنبال فعالیت نهنگ‌ها ایجاد شده بود که به خروج ۲.۴ میلیارد دلار اتریوم از صرافی بیت فنیکس (Bitfinex) منجر شد.

دیفای (Defi) هنوز هم یکی از امیدوار کننده‌ترین ویژگی‌های اتریوم به شمار می‌رود. طبق اخبار منتشر شده، ارزش قفل شده اتریوم به ۲۳.۲۲ میلیارد دلار رسیده است. اما اکوسیستم دیفای اتریوم هنوز در مراحل اولیه است. از این رو بلوغ بازار هنوز در ابتدای مسیر خود قرار دارد. جوزف یانگ (Joseph Young)، تحلیلگر بازار رمزارزها، می‌گوید: “بازار دیفای هنوز بسیار کم ارزش است.”

“ارزش کل بازار توکن‌های دیفای (از جمله چین لینک) برابر با ۲۵.۷ میلیارد دلار است. XRP ،LTC و ADA ارزشی برابر با ۳۱ میلیارد دلار کسب خواهند کرد.”

معاملات فیوچرز (Futures) در صرافی‌های غیرمتمرکز، هنوز در مراحل اولیه خود قرار دارند اما درست همانطور که معاملات عادی رو به افزایش هستند، معاملات در این بخش نیز از محبوبیت خاصی برخوردار شده‌اند. یانگ در توییت خود ذکر کرد که:

“معاملات اتریوم در بخش فیوچرز صرافی‌های غیرمتمرکز نیز رشد سریعی داشته است. به عنوان مثال پروتکل پرپچوال (Perpetual) در حال پردازش ۵۰ میلیون دلار در روز است.”

خریداران اتریوم چندین بار عقب نشینی کرده‌اند و حرکت نزولی اتریوم با موفقیت ادامه یافته تا قیمت این رمزارز به تراز ۹۹۴ دلار نیز برسد. در حال حاضر اتریوم در تراز ۱۲۳۴ دلار معامله می‌شود. با این حال خریداران اتریوم در تلاش هستند تا قیمت این رمزارز را به تراز ۱۳۵۰ دلار برسانند.

نوشته احتمال ۴ برابر شدن قیمت اتریوم طی ۹۰ روز آینده اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید