بدون دسته بندی

اخذ اقامت ترکیه از طریق اجاره ملک

امروزه بسیاری از مردم به دنبال اخذ اقامت ترکیه هستند و برای این موضوع راه های مختلفی را انتخاب می کنند. روش هایی مانند ثبت شرکت در ترکیه و تحصیل در ترکیه بسیار معمول هستند ولی می توان از سایر متدها نیز استفاده کرد. یکی از بهترین کارها برای اقامت موقت در ترکیه اجاره خانه می باشد که به راحتی برای همه افراد قابل دسترس است. اگر به دنبال راهی ارزان قیمت و سریع برای گرفتن اقامت توریستی هستید، این روش بیشترین کمک را به شما خواهد کرد. در ادامه سعی می کنیم که شما را بیشتر با جزییات این طرح عالی آشنا سازیم تا بتوانید روزهای خوشی را در ترکیه سپری کنید.

مزیت دریافت اقامت با اجاره خانه

یکی از روش های معمول برای دریافت شهروندی ترکیه، خرید ملک در ترکیه است. از آنجایی که همه افراد توان مالی این کار را ندارند، به سراغ روش اجاره خانه در ترکیه خواهند رفت. اگر شما مشکل مالی خاصی ندارید می توانید با خرید ملک در استانبول هر چه سریع تر اقامت ترکیه را به دست آورید. در حال حاضر اجاره خانه ارزان ترین روش برای اخذ اقامت توریستی است که تعداد زیادی از مردم آن را انتخاب می کنند. در طول مدت زمانی که شما اقامت موقت ترکیه را دارید می توانید به سفارت کشورهای مختلف بروید و کارهای مربوط به مهاجرت خود را انجام دهید. از آنجایی که در طول این زمان شما عضوی از کشور ترکیه محسوب می شوید، روند انجام کار شما برای ویزا و سایر خدمات به سرعت جلو خواهد رفت.

مزیت دریافت اقامت با اجاره خانه

اقامت با اجاره خانه بسیار آسان داده می شود زیرا در دسته اقامت های توریستی دسته بندی می شود. کارهای اداری مربوط به گرفتن این اقامت بسیار کم است و می توان به سرعت آن را دریافت نمود. در صورتی که بیشتر از شش ماه از اقامت شما در کشور ترکیه گذشته باشد،‌ شما می توانید مشغول به کار شوید مشروط به اینکه کارفرمای ترکیه ای به شما درخواست دهد. البته فراموش نکنید که استخدام شما توسط وزارت کار ترکیه بررسی می شود و پس از گرفتن تاییدیه لازم می توانید کار خود را شروع کنید. با توجه به یکساله بودن اقامت از طریق اجاره خانه، می توانید در طول این مدت از نزدیک ترکیه و فرصت های موجود در آن را بررسی کنید. در طول این زمان یکساله شما می توانید آمادگی لازم برای اقامت دائمی را به دست آورید و زمینه های لازم برای آن را ایجاد نمایید.

مدارک لازم برای اقامت ترکیه با اجاره خانه

برای اینکه بتوانید اقامت ترکیه را با اجاره خانه دریافت کنید،  باید تمامی مدارک و مستندات را جمع آوری نمایید. اولین و مهم ترین مدرک اجاره نامه محضری است که باید در مرحله اول آماده کنید. اجاره نامه باید حتما در یک بنگاه املاک معتبر در کشور ترکیه ثبت شده باشد. همچنین شما باید یک بیمه نامه معتبر از کشور ترکیه نیز تهیه نمایید. این مورد برای کسانی که دارای سن پایین تر از ۱۸ یا بالاتر از ۶۵ سال هستند لازم نخواهد بود. به غیر از موارد گفته شده شما باید شماره مالیاتی مخصوص خود را از اداره مالیات دریافت کنید زیرا برای دریافت اقامت آن را نیاز خواهید داشت. اصل و کپی گذرنامه نیز باید برای دریافت اقامت آماده شود زیرا باید کشور مبدا شما مشخص و واضح باشد. شناسنامه شما نیز باید به زبان انگلیسی یا ترکی ترجمه شود و در اختیار اداره مهاجرت ترکیه قرار بگیرد.

مدارک لازم افراد متاهل

کسانی که متاهل هستند و ازدواج نموده اند باید ترجمه عقد نامه خود را نیز آماده کنند و تحویل بدهند. در صورتی که شخص دارای فرزند باشد باید ترجمه شناسنامه های آن ها را نیز به زبان ترکی یا انگلیسی آماده سازد. به غیر از همه این موارد شما باید هزینه های اداری انجام کار را بپردازید و فیش مربوط به آن را نیز تحویل دهید. ممکن است در برخی از موارد مدارک دیگری همچون گواهی عدم سو پیشینه نیز از شما خواسته شود که باید آن ها نیز به صورت ترجمه شده در اختیار مقامات ترکیه قرار گیرد. بعد از اینکه تمامی این مدارک آماده شد، شخص می تواند برای درخواست شهروندی ترکیه اقدام نماید.

خرید ملک در ترکیه

دریافت اقامت از طریق اجاره خانه یک روش سریع و ارزان برای شهروندی ترکیه می باشد. البته این راه موقت است و برای اقامت دائم باید از سایر روش ها بهره ببرید. اگر اجاره خانه شما در ترکیه حداقل ۷۰۰ لیر باشد می توانید برای این نوع از اقامت درخواست خود را ثبت کنید. از آنجایی که اجاره نامه در دفترخانه رسمی ثبت می شود، باید هزینه مربوط به ثبت را نیز پرداخت نمایید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا