اخبار ارز دیجیتال

ادغام ریپل و اتریوم توسط فلر نتورک

ادغام ریپل و اتریوم

پروژه بلاکچینی فلرنتورک (Flare Networks)، با سرمایه‌گذاری ایکس پرینگ (Xpring) بازوی سرمایه گذاری ریپل، از برنامه‌اش برای ادغام اکوسیستم‌های دفترکل ریپل و اتریوم خبر داد.

مسئولین این پروژه در ارتباط با ارائه طرح پیشنهادی ایجاد یک پل دو طرفه اعتمادناپذیر (Trustless)، بین اتریوم و فلر گفتند:

“احتمالاً یکی از اولین پیشنهادات حاکمیتی که از بنیاد خواسته خواهد شد، ایجاد یک پل دوطرفه اعتماد ناپذیر میان اتریوم و فلر خواهد بود.”

بنابر گزارش‌ها، فلر نتورک همکاری خود با ریپل را از اواخر سال گذشته آغاز کرده است. هدف این همکاری، ادغام قراردادهای هوشمند در دفترکل ریپل است. این سرمایه گذاری ابزاری برای گسترش قابلیت‌های دفترکل ریپل به برنامه‌های پیشرفته‌تر مبتنی بر قراردادهای هوشمند است.

بنابراین فلر نتورک، اولین شبکه توافق جامع است که کاربرد جدیدی را برای دارایی دیجیتال ریپل پیاده‌سازی می‌کند. شبکه فلر برای دستیابی به این هدف با ماشین مجازی اتریوم ادغام خواهد شد.

طبق گفته هوگو فیلیون (Hugo Philion) مدیرعامل و بنیانگذار شرکت فلر، این طرح پیشنهادی به کاربران اجازه می‌دهد که از طریق مدل حاکمیت شبکه تصمیم بگیرند که آیا باید منابع را در این پروپوزال سرمایه‌گذاری کنند یا خیر.

فیلیون گفت که در حال حاضر چندین پروژه وجود دارند که به عنوان پل دو طرفه بین یک شبکه دیگر و اتریوم عمل می‌کنند. بنابراین، آنها اطمینان دارند که این پروژه قابل اجرا است.

فلر نتوک همچنین در توییتر اعلام کرد که پل دو طرفه فلر نتورک و اتریوم امکان استفاده از توکن فلر (FXRP) در اتریوم را فراهم خواهد کرد و به برنامه‌های موجود در اتریوم اجازه خواهد داد تا به بازار ریپل دسترسی پیدا کنند:

“این امر به توکن فلر اجازه می‌دهد تا به صورت اعتماد ناپذیر در اتریوم مورد استفاده قرار گیرد؛ و همچنین یک پلتفرم مقیاس گذاری را برای توکن‌ها و برنامه‌های اتریوم فراهم کند، در حالی که دسترسی به بازار ریپل را نیز برای برنامه‌های اتریوم امکان پذیر خواهد کرد. این رویکرد می‌تواند اکوسیستم‌های ریپل و اتریوم را با هم ادغام کند.”

کاربران جامعه رمزنگاری، واکنش‌های مختلفی نسبت به این خبر داشتند. برخی با برجسته کردن مزایای کل فضای رمزنگاری، ادغام این دو اکوسیستم را جشن گرفتند. برخی دیگر با بیان اینکه فلر نتورک می‌توانست به تنهایی عمل کند و توسعه دهندگان اتریوم به هر حال به فلر نتورک نقل مکان می‌کردند، به این خبر واکنش منفی نشان دادند.

چند روز پیش برد گارلینگ هاوس (Brad Garlinghouse)، مدیرعامل ریپل، با اشاره به مزایای فلر نتورک گفت:

“از نظر من، فلر بهترین ویژگی‌های ریپل (تسویه حساب بسیار سریع) و اتریوم (قراردادهای هوشمند) را ترکیب کرده و به گسترش کاربرد ریپل کمک خواهد کرد و به توسعه دهندگان اجاره می‌دهد قراردادهای هوشمند را برای کاربردهای جدیدی همچون وام دهی و دیفای ایجاد کنند.”

نوشته ادغام ریپل و اتریوم توسط فلر نتورک اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا