ارائه درمان کووید ۱۹ در ازای پرداخت بیت کوین !

0
32

امروز در فضای مجازی، یک وبسایت که مدعی بود راه درمانی را برای درمان کووید ۱۹ و رهایی از بیماری کرونا ارائه میدهد بر سر زبان‌ها افتاد. این وبسایت اتفاقاً بیت‌کوین را به‌عنوان روش پرداخت میپذیرد.

با گسترش بحران کرونا در مقیاس جهانی، شاهد آنیم که کلاهبرداری هایی از این دست، در حال گسترش است.

تقاضای بیت‌کوین در ازای فروش امیدهای واهی

وبسایت روسی که پک تقلبی واکسن مزبور برای درمان سه نفر را به فروش گذاشته بود، اکنون غیرفعال شده است.

اگرچه تحقیقات گسترده برای مهار این بیماری درحال انجام است، بااین وجود تاکنون هیچ درمان یا واکسنی بصورت رسمی برای کووید ۱۹ ارائه نشده است. جای تعجب ندارد که در این وضعیت، کلاهبرداران به دنبال بهره برداری از بحران فعلی با ترویج فریبکاری باشند.

درحال حاضر از تهیه هرگونه پک درمانی که بصورت آنلاین فروخته میشود، باید اجتناب شود. در بیشتر کشورها دستور داده شده است که از تبلیغ مکمل‌ها و داروهای جایگزینی که ادعا میشود، با استفاده از آن، از شیوع این بیماری جلوگیری میشود، اجتناب کنند.

مجرمین همچنین در تلاش برای سود بردن از تاسیس موسسات خیریه جعلی و سازمان‌های حمایتی هستند. بسیاری از موسسات خیریه به دنبال دریافت کمک‌های مالی از طریق بیت‌کوین می‌باشند. بنابراین، هر گروهی که ادعا می‌کند که در طول شیوع کنونی امدادرسانی را فراهم می‌کند، باید به طور ویژه مورد تحقیق قرار گیرد. البته وبسایت هایی نیز به راستی آزمایی این بنیادهای خیریه پرداخته‌اند.

یک راه مطمئن برای کمک، انتخاب سازمانی مؤثر مانند صلیب سرخ است. صلیب سرخ ایتالیا قبلاً هزاران یورو برای امداد به بحران کرونا جمع آوری کرده است. گفتنی است کمک‌های مالی بیت‌کوینی به صلیب سرخ بین المللی از طریق درگاه پرداخت بیت پی (BitPay) قابل انجام است.

کمک بیت کوین و بلاکچین به حل بحران کرونا

درحال حاضر تعداد زیادی از اپلکیشن‌های مشروع و قانونی مرتبط با فناوری بلاکچین و بیت‌کوین وجود دارد که ممکن است به مبارزه با کورنا ویروس کمک کنند.

یکی از آن‌ها پروژه تحقیقاتی دانشگاه استنفورد است که با نصب اپلیکیشن این پروژه، ماینرها میتوانند بصورت داوطلب، توان محاسباتی رایانه های بلا استفاده خود را برای انجام تحقیقات بیشتر به این پروژه تخصیص دهند.

کوویداتون (Covidathon) نیز پروژه اشتراکی دیگری است که در فضای بلاکچینی با یک مشارکت هشت هفته‌ای بدنبال مبارزه با بحران کروناست.

با گسترش فضای مبارزه با انتشار ویروس کووید ۱۹، تفکیک بین پروژه‌های سالم و کسانی که با ارائه امید کاذب به دنبال کلاهبرداری و بهره برداری از مردم هستند، اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند.

منبع: bitcoinist

🗓

نوشته ارائه درمان کووید ۱۹ در ازای پرداخت بیت کوین ! اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید