اخبار ارز دیجیتال

ارزش کل بازار رمزارزها از ۱ تریلیون دلار فراتر رفت!

ارزش کل بازار رمزارزها به ۱ تریلیون دلار رسید

وضعیت چند هفته گذشته بازار رمزارزها برای معامله‌گران بسیار مساعد بوده است. پس از صعود بیت کوین (Bitcoin) به نقاط اوج خود و رشد شدید قیمت اتریوم (Ethereum)، ارزش کل بازار رمزارزها به تراز جدیدی افزایش پیدا کرد و به ۱ تریلیون دلار رسید.

ارزش بازار رمزارزها

نمودار ارزش کل بازار رمزارزها

بیت کوین، عامل اصلی روند رو به رشد ارزش کل بازار رمزارز بوده است. قیمت بیت کوین، به عنوان سلطان بازار رمزارزها، ساعاتی پیش تراز ۳۷۰۰۰ دلار را نیز در هم شکست. معاملات بیت کوین در حال حاضر حدود ۶۸ درصد از حجم کلی بازار را در اختیار خود دارد. این در حالی است که اتریوم که محبوب‌ترین و بهترین آلتکوین جهان است، تنها ۱۳.۳ درصد از حجم کلی معاملات بازار را در اختیار دارد.

جالب است بدانیم که طی چند سال گذشته و در حالی بازار تحولاتی چشمگیر را پشت سر گذاشته، جایگاه این دو رمزارز، یعنی بیت کوین و اتریوم دست نیافتنی‌تر شده است.

با این حال، بسیاری از تحلیل‌گران بر این باورند که BTC و ETH به تنهایی بار رونق بخشیدن به بازار رمزارزها را به دوش نکشیده‌اند. در واقع، برخی از آنها معتقدند که عواملی چون رشد انفجاری دیفای (DeFi) و افزایش علاقه نسبت به حوزه کریپتوکارنسی نیز می‌توانند نقشی اثرگذار در افزایش ارزش بازار رمزارزها ایفا کرده باشند.

با این حال به نظر می‌رسد که ریپل (XRP) در میان تمام رمزارزها یک استثنا محسوب می‌شود. در حالی که ریپل روی نمودار عملکرد خوبی را از خود نشان می‌داد، اواخر سال ۲۰۲۰ با شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار امریکا (SEC) مواجه شد که به ریزش شدید ارزش این رمزارز انجامید. پس از این اتفاق بسیاری از سازمان‌های سرمایه گذار ریپل را از ذخایر ارزی خود حذف کردند.

بنابراین در دورانی که اکثریت رمزارزها سودی بیشتر از ۵۰ درصد را به سرمایه گذاران خود ارائه داده‌‎اند، ریپل با مشکلات متعددی روبرو شده است.

آخرین باری که حوزه کریپتوکارنسی چنین تحولات چشمگیری را به خود دیده بود ارزش کل بازار به حدود ۸۲۹ میلیارد دلار افزایش یافت. این اتفاق طی دو سال اخیر رخ نداده بود تا این که بیت کوین روند صعودی شدید خود را آغاز کرد و آلتکوین‌ها نیز به تبعیت از پادشاه رمزارزها مسیر صعودی را در پیش گرفتند.

از زمان آعاز روند صعودی بازار، بسیاری از تحلیل گران زنجیره‌ای و طرفداران مشهور رمزارز، یادآوری کرده‌اند که بازار امسال با سال ۲۰۱۷ تفاوت‌های بسیاری دارد. اما با این حال روند کنونی بازار کریپتو به حبابی تشبیه شده است که بر اساس ترس و اضطراب و هیجان زدگی مدیریت می‌شود.

مدیر ارشد استراتژی‌های کوین شیرز (Coinshares) در مطلبی خاطر نشان کرد که:

“سال ۲۰۱۷ برای بسیاری از ما بسیار غیرقابل پیشبینی و هیجان انگیز بود. در آن سال هم بسیاری از کوین‌ها، اسامی معتبر و سرمایه‌های فراوان در گردش را شاهد بودیم. اما این بار داستان متقاوتی در راه است. چرا که این بار داستان اصلی در مورد بیت کوین است.”

نوشته ارزش کل بازار رمزارزها از ۱ تریلیون دلار فراتر رفت! اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا