اخبار ارز دیجیتال

۴ میلیارد دلار سرمایه گری اسکیل از دست رفت!

۴ میلیارد دلار سرمایه تحت مدیریت گری اسکیل بر باد رفت

از ۱۰ ماه ژانویه ۲۰۲۱، بیت کوین (Bitcoin) و آلتکوین‌ها روندی نزولی در پیش گرفتند و بازار را قرمز پوش کردند. در این میان حدود ۴ میلیارد دلار سرمایه تحت مدیریت گری اسکیل (Grayscale) نیز از دست رفت و بازار جهانی رمزارزها ضربه بزرگی را متحمل شد.

چرا که قیمت بیت کوین از بیش از ۴۰۰۰۰ دلار به حدود ۳۰۰۰۰ دلار کاهش یافت. سایر رمزارزهای بزرگ مانند ریپل (Ripple)، اتریوم (Ethereum) و لایت کوین (Litecoin) نیز از ماه دسامبر اصلاحات سنگینی را تجربه کردند.

در نتیجه، کل سرمایه موجود در بازار رمزارزها به زیر ۱ تریلیون دلار کاهش یافت. بازار مشتقات رمزارزها نیز در شرایط خوبی قرار نداشت. امروز دارایی خالص تحت مدیریت (AUM) گری اسکیل، بزرگترین شرکت سرمایه گذاری در بازار رمزارزها، سقوط وحشتناکی را تجربه کرد.

سقوط ارزش دارایی‌های تحت مدیریت گری اسکیل تا ۲۴۰ میلیارد دلار

طبق آخرین به روزرسانی، دارایی‌های دیجیتال گری اسکیل در حال حاضر به ۲۴.۵ میلیارد دلار رسیده است. این امر به طور قابل توجهی تحت تأثیر صندوق‌ سرمایه گذاری بیت کوین تراست (Bitcoin Trust) یا GBTC قرار دارد که ارزش آن حدود ۲۰.۶ میلیارد دلار است.

سایر دارایی‌های دیجیتال موجود در این لیست شامل اتریوم (۳.۱ میلیارد دلار)، بیت کوین کش (۱۱۹ میلیون دلار)، اتریوم کلاسیک (۱۰۱ میلیون دلار)، لایت کوین (۱۵۰ میلیون دلار) ، ریپل (۱۰ میلیون دلار) و سایر رمزارزها است.

جدول 1-1 - دارایی‌های دیجیتال

جدول ۱-۱ – دارایی‌های دیجیتال گری اسکیل

اگرچه بر اساس اطلاعات ثبت شده هنوز می‌توان گفت که گری اسکیل دارایی قابل توجهی را در اختیار خود دارد، اما در واقع میزان دارایی گزارش شده کمتر چیزی است که پیشتر در ۸ ژانویه گزارش شده بود. در آن زمان، ارزش سرمایه تحت مدیریت گری اسکیل در حدود ۲۸.۴ میلیارد دلار بود. این نشان دهنده کاهش ۳.۹ میلیارد دلاری سرمایه تحت کنترل گری اسکیل در مقایسه با گذشته است.

جدول 2-1 - دارایی‌های دیجیتال

جدول ۲-۱ – دارایی‌های دیجیتال گری اسکیل

همانطور که قبلا اشاره کردیم، میزان دارایی‌های دیجیتال گری اسکیل بیشتر تحت تأثیر روند قیمتی بیت کوین است. بنابراین، افت بیش از حد سهام شرکت به واسطه اصلاح بزرگی است که در دو روز اخیر برای بیت کوین اتفاق افتاده.

با این وجود به نظر می‌رسد که قیمت بیت کوین به تدریج به تراز ۴۰۰۰۰ دلار باز خواهد گشت. در زمان نوشتن این مطلب، بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال با قیمت ۳۵۵۶۳ دلار معامله می‌شود. علاوه بر این، دیروز ارزش حجم کل معاملات بازار بیت کوین از ۶۰۳ میلیارد دلار به ۶۶۱ میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است.

نوشته ۴ میلیارد دلار سرمایه گری اسکیل از دست رفت! اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا