اخبار ارز دیجیتال

از کار افتادن اتراسکن ساعتی پس از آپدیت برلین اتریوم!

مشکلی در نحوه اجرای آپدیت برلین، اتراسکن را از کار انداخته است!

اتراسکن (Etherscan)، محبوب ترین کاوشگر بلوک اتریوم (Ethereum)، به علت اشکالی در عملکرد یکی از شبکه‌های موکل، دچار مشکل شده و از کار افتاده است. اتراسکن و اوپن اتریوم (OpenEthereum) اندکی پس از آپدیت برلین در یک بلوک گیر کرده‌اند.

گزارش شده است که عملکرد سرویس گیرنده اوپن اتریوم برای اتریوم، که قبلاً با نام پاریتی (Parity) شناخته می‌شد، برای تعدادی از کاربران، از جمله کاوشگر بلوک معروف اتراسکن، در بعدازظهر پنجشنبه، دچار نقص و ایراد شده است.

طبق چندین گزارش کاربران در گیت‌هاب (GitHub)، موکل اوپن اتریوم در بلوک ۱۲۲۴۴۲۹۴ یا به عبارتی فقط ۲۹۴ بلوک پس از اجرای آپدیت برلین گیر کرده است. به نظر می‌رسد پیام خطا نشان دهنده این است که شبکه بلوک‌های جدید را رد می‌کند، زیرا تصور می‌کند ریشه حالت مرکل (Merkle)، نامعتبر است.

به نظر می‌رسد این مسئله فقط بر روی گره‌های اوپن اتریوم تأثیر گذاشته است، و عملکرد موکل محبوب‌تر گث (Geth) در حالت عادی است. مشکلات با موکل اوپن اتریوم منجر به قطعی در اتراسکن، جستجوگر محبوب بلوک شده است. صفحه اصلی سایت بلوک ۱۲۲۴۴۲۹۴ را به عنوان آخرین بلوک استخراج شده نشان می‌دهد، در حالی که سایر کاوشگران به درستی به روز می‌شوند.

هنوز مشخص نیست که چه چیزی باعث بروز این مسئله شده است، تیم پشتیبانی در حال حاضر روی تشخیص و رفع مشکل کار می‌کنند. تا زمانی که این ایراد برطرف نشود، اتراسکن غیر قابل استفاده باقی خواهد ماند.

از آنجا که این مسئله فقط اوپن اتریوم را تحت تأثیر قرار داده است، خود بلاکچین اتریوم و بسیاری از ارائه دهندگان خدمات مانند اینفورا (Infura) همچنان به طور صحیح به کار خود ادامه می‌دهند. برخلاف اشکال اجماع قبلی، این بار هیچ زنجیره دیگری با معاملات خاص خود وجود ندارد. با توجه به همزمانی این اتفاق با آپدیت برلین ، به نظر می‌رسد برخی از تغییرات آن به اشتباه اجرا شده است.

نوشته از کار افتادن اتراسکن ساعتی پس از آپدیت برلین اتریوم! اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا