اخبار ارز دیجیتال

استخراج پنهانی بیت کوین توسط مودم‌های یک شرکت ایرانی

شواهد حاکی از آن است که روی برخی از مودم‌های شرکت مبین نت، ثابت‌افزاری نصب شده که بدون اطلاع کاربران اجازه می‌دهد تا سوءاستفاده کنندگان به صورت پنهانی بیت کوین استخراج کنند.

مشخص نیست که آیا این ثابت‌افزار با اطلاع مدیران یا کارکنان مبین نت بر مودم‌ها نصب شده است، یا شرکت چینی فروشنده دستگاه‌های مودم به مبین نت با به‌روزرسانی غیرمجاز چنین دسترسی و امکان سوءاستفاده‌ای را فراهم کرده است.

روابط عمومی مبین‌نت در یک گپ و گفت توییتری و در پاسخ به کاربری که این مشکل را فاش کرده است قول پیگیری این موضوع را داده است.

استخراج پنهانی بیت کوین

سوءاستفاده از کاربران و استخراج بیت کوین با استفاده از سخت‌افزار آنها بدون اطلاعشان بی سابقه نیست. در ایران هم موارد متعددی از سوءاستفاده و تخلف در ارتباط با بیت‌کوین گزارش شده است. نیما اکبرپور، از برنامه کلیک بی‌بی‌سی، می‌گوید:

“انتظاری که از مبین‌نت می‌رود توضیح کامل این اتفاق، چگونگی آلودگی این مودم‌ها، روند رفع مشکل و اقدامات جبرانی و خسارت کاربران است.”

با گذشت یک روز از وعده پیگیری مبین‌نت هنوز اطلاع‌رسانی مشخصی از طرف این شرکت انجام نشده است.

قیمت بیت کوین که طی روزها و هفته های اخیر روند پرشتابی از کانال ۴۰ هزار دلار تا ۶۰ هزار دلار را سپری کرده است، پس از فتح کانال ۶۰ هزار دلاری دچار یک وقفه حرکتی شد که دلیل اصلی آن افزایش فشار فروش توسط نهنگ های بازار رمزارزها برآورد شده است.

مطابق برخی از تحلیل ها، قیمت بیت کوین این پتانسیل را خواهد داشت که قله ۱۰۰ هزار دلاری را نیز در سال جاری فتح کند. شرکت مایکرو استراتژی در جدیدترین خرید خود ۷۵ میلیون دلار دیگر نیز به خرید بیت کوین اختصاص داده است.

حجم کل ارزش بازار کریپتوها درحال حاضر ۱۷۵۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۲.۷۲% افزایش داشته است. در حال حاضر ۶۵% از سرمایه کل بازار رمزارزها نیز در اختیار بیت کوین و ۱۲% نیز در اختیار اتریوم قرار دارد.

نوشته استخراج پنهانی بیت کوین توسط مودم‌های یک شرکت ایرانی اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا