اخبار ارز دیجیتال

استعفای کابینه دولت روسیه در پی تصمیم پوتین و اثر آن بر قیمت بیت کوین

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه ، امروز پس از طرح برنامه‌هایی برای توازن قدرت سیاسی آینده روسیه، مسبب استعفای کامل کابینه خود شد. این تغییر سیاسی باعث شد تا معاملات بیت کوین در صرافی‌های روسی آغاز شود.

واگذاری جریان قدرت به دومای روسیه بعنوان نهاد تصمیم‌گیرنده توسط پوتین

این حرکت باعث ایجاد موج جدیدی از بی‌ثباتی سیاسی شد، چراکه روسیه مجبور است برای تشکیل یک دولت جدید تلاش کند. علاوه بر این، پوتین تغییرات قانون اساسی را برای اجازه دادن به انتقال قدرت بیشتر به دوما پیشنهاد داده‌است.

بدبینان این اقدام پوتین را به‌عنوان حرکتی جهت تمدید باقی ماندن در قدرت ۲۰ ساله خود به‌عنوان رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر، حتی پس از انقضای دوره ریاست‌جمهوری‌اش، تلقی می‌کنند. از طریق دوما، این امکان وجود دارد که پوتین علیرغم اینکه بطور مستقیم در راس قرار نمی‌گیرد، اما رشته‌های قدرت را همچنان در دست داشته باشد. زمامداری پوتین بیش از ۲۰ سال طول کشیده که حتی بیشتر از برخی از اصلی‌ترین رهبران روس است.

پوتین در دوران ریاست جمهوری و نیز به‌عنوان نخست وزیر، تلاش کرد ثروت و قدرت روسیه را تحکیم کند، درحالیکه کشورهای غربی را با حرکات تکان دهنده خود در خاورمیانه و شمال آفریقا به مخالفت با سیاست‌های خود وا میداشت.

معاملات بیت کوین در بازار روسیه در پی اخبار منوط به بی‌ثباتی سیاسی

اما علی‌رغم رشد صنعت و شکوفایی، روس‌ها هنوز در مرحله گذار پس از کمونیسم درحال رکود بودند. موضوع مطروحه همچنین منجربه محبوبیت بالای بیت کوین و دیگر دارایی‌های رمزارزی در کشور، به‌عنوان پناهگاهی در برابر عدم قطعیت اقتصادی و یک ارز ملی تضعیف شده گردید.

روسیه در آستانه رای‌گیری برای قانونگذاری دارایی‌های دیجیتال قرار داشت. پس از سال‌ها مذاکرات، مقررات پیش‌بینی‌شده برای بهار ۲۰۲۰ برنامه‌ریزی شده‌بود.

اما در شرایط فعلی، جلسه بهاره دوما ممکن است به رای‌گیری در مورد پیشنهادهای جدید معطوف گردد، درحالیکه این کشور از یک فرآیند جدید برای بازسازی یک کابینه استفاده می‌کند. عدم قطعیت به این معنی است که دارایی‌های رمزنگاری در یک منطقه خاکستری باقی خواهند ماند، نه بطور آشکارا ممنوع، اما درعین حال تایید نیز نمی‌شوند.

عدم قطعیت در امر رگولاتوری نتیجتاً ممکن است برای هواداران بیت کوین در کشور خوب تلقی گردد. روسیه همچنان به میزبانی چندین مرکز استخراج ادامه می‌دهد و صرافی‌ها هنوز هم با مواجهه میزان کمی از مقررات سختگیرانه به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

خبر بحران کابینه به سرعت در قیمت بازار بیت کوین در یکی از بازارهای برجسته روسیه منعکس شد. بیت کوین در Exmo، یکی از معروف‌ترین بازارهای محلی، با قیمت ۹۰۲۴ دلار ترید شد، درحالیکه قیمت جهانی آن در حدود ۸،۸۱۴ دلار باقی ماند.

تریدرهای روسی از ارزهای رمزپایه به‌عنوان یک پناهگاه امن و منبع سودآور استفاده کرده‌اند. اما این کشور همچنین میزبان چندین کلاهبرداری مرتبط با ارزهای دیجیتال نیز بوده است که در خارج از حوزه نظارترگولاتورها اتفاق می‌افتد.

نظر شما درخصوص اثر تصمیم پوتین بر بیت کوین چیست؟

منبع: bitcoinist

استعفای کابینه دولت روسیه در پی تصمیم پوتین و اثر آن بر قیمت بیت کوین

نوشته استعفای کابینه دولت روسیه در پی تصمیم پوتین و اثر آن بر قیمت بیت کوین اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا