تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ Saturday, 13 July , 2024
0

لورس :استیتمنت معاملاتی چیست؟ بررسی کاربرد کارنامه معاملاتی

  • کد خبر : 2628737
  • ۱۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۲
لورس :استیتمنت معاملاتی چیست؟ بررسی کاربرد کارنامه معاملاتی
به گزارش سایت اخبار ارزهای دیجیتال لورس :

استیتمنت معاملاتی چیست؟ بررسی کاربرد کارنامه معاملاتی تمام سرمایه‌گذاران برای تجربه یک معامله سودآور، به استیتمنت معاملاتی احتیاج دارند که با نام کارنامه معاملاتی نیز شناخته می­‌شود. در این کارنامه، تمامی روندی که یک شخص در بازار ارزهای دیجیتال طی کرده است؛ قرار می­‌گیرد و دیدگاهی جامع برای فرد ایجاد می­‌کند تا بتواند با بررسی و تحلیل تمام عملیاتی که تا کنون انجام داده است؛ برای آینده خود برنامه ­ریزی مناسبی داشته باشد و برای سرمایه­ گذاری­‌های بعدی، روند مناسبی را در پیش بگیرد.
در استیتمنت معاملاتی، موارد مختلفی قرار می­‌گیرند که برخی از آنها شامل سود و زیان حاصل از مبادلاتی هستند که یک فرد انجام داده است. علاوه بر این موارد، فرد با استفاده از کارنامه معاملاتی خود می‌­تواند معیارهای مختلفی که برای ارزیابی عملکرد به کار برده می­‌شوند را نیز مورد بررسی قرار دهد و از نحوه عملکرد خود و روش‌­های مطمئنی که برای وی سودآور بودند؛ آگاه شود. باید بدانید که به طور کلی، استیتمنت معاملاتی شامل حساب جامعی از تمامی عملکردهای فرد در بازار ارزهای دیجیتال را شامل می‌­شود.

کارنامه یا استیتمنت معاملات..

به گزارش مجله خبری ارزهای دیجیتال لورس :

استیتمنت معاملاتی چیست؟ بررسی کاربرد کارنامه معاملاتی

تمام سرمایه‌گذاران برای تجربه یک معامله سودآور، به استیتمنت معاملاتی احتیاج دارند که با نام کارنامه معاملاتی نیز شناخته می­‌شود. در این کارنامه، تمامی روندی که یک شخص در بازار ارزهای دیجیتال طی کرده است؛ قرار می­‌گیرد و دیدگاهی جامع برای فرد ایجاد می­‌کند تا بتواند با بررسی و تحلیل تمام عملیاتی که تا کنون انجام داده است؛ برای آینده خود برنامه ­ریزی مناسبی داشته باشد و برای سرمایه­ گذاری­‌های بعدی، روند مناسبی را در پیش بگیرد.

استیتمنت معاملاتی چیست؟ بررسی کاربرد کارنامه معاملاتی

در استیتمنت معاملاتی، موارد مختلفی قرار می­‌گیرند که برخی از آنها شامل سود و زیان حاصل از مبادلاتی هستند که یک فرد انجام داده است. علاوه بر این موارد، فرد با استفاده از کارنامه معاملاتی خود می‌­تواند معیارهای مختلفی که برای ارزیابی عملکرد به کار برده می­‌شوند را نیز مورد بررسی قرار دهد و از نحوه عملکرد خود و روش‌­های مطمئنی که برای وی سودآور بودند؛ آگاه شود. باید بدانید که به طور کلی، استیتمنت معاملاتی شامل حساب جامعی از تمامی عملکردهای فرد در بازار ارزهای دیجیتال را شامل می‌­شود.

کارنامه معاملاتی

کارنامه یا استیتمنت معاملاتی چیست؟

همان‌طور که بررسی شد؛ استیتمنت معاملاتی شامل تمامی فعالیت­‌های یک سرمایه­‌گذار می­‌شود. این ابزار در جهان ارزهای دیجیتال به عنوان یکی از حیاتی ترین ابزارهای موجود شناخته می‌­شود که کمک بسیار خوبی برای تصمیمات آینده افراد خواهد بود. باید توجه کنید که کارنامه فاکس، یکی از مفیدترین روش­‌هایی است که سرمایه­ گذاران می­‌توانند با استفاده از آن، وضعیت خود در بازار و همچنین شرایط دارایی خود را مدیریت نمایند. در نتیجه، تحلیل­گران یادگیری شیوه تحلیل دقیق این کارنامه را در صدر لیست ابزارهای لازم برای انجام کار خود قرار می­‌دهند.

شناخت کارنامه

استفاده از این ابزار به تحلیل­گران کمک می­‌کند که دیدگاه دقیقی نسبت به معاملاتی که تا کنون انجام داده‌­اند؛ پیدا کنند و وضعیت سرمایه خود را با توجه به شرایط بازار بسنجند. این موضوع به افراد کمک می­‌کند تا نقاط ضعف و قوت خود را بشناسند و از آنها برای اصلاح فعالیت­‌های آینده خود بهره بگیرند. با استفاده از کارنامه فارکس، تحلیل‌­گران می‌­توانند برنامه‌­ریزی بهتری داشته باشند. در ادامه به بررسی مواردی که در استیتمنت حساب فارکس قرار می‌گیرند؛ می‌­پردازیم.

در یک استیتمنت معاملاتی، مواردی نظیر اندازه موقعیت و زمان ورود و خروج، میزان سود و زیان و همچنین تمام معاملاتی که یک تریدر انجام داده است؛ ذکر می‌­شوند. این کارنامه را می­توان به دو صورت دریافت کرد که این دو شکل، شامل دسترسی به کارنامه معاملاتی از طریق نرم‌­افزارهای تخصصی خودکار و همچنین دسترسی با استفاده روش‌­های دستی است که انتخاب بین این دو مورد، به شخص تحلیل­گر و هدفی که وی دارد؛ بستگی دارد.

باید بدانید که یکی از مهم‌­ترین نکاتی که باعث می‌­شود افراد بسیاری تمایل به حضور در بازار جهانی فارکس داشته باشند؛ همین موضوع است که در این معاملات، فرد می‌­تواند به استیتمنت معامله خود دسترسی داشته باشد و از آن برای بهبود یا اصلاح شرایط خود استفاده کند. این موضوع تبدیل به یکی بزرگ­ترین نقاط قوت بازار فارکس شده است که آن را نسبت به سایر رقبا متمایز کرده است.

استیتمنت معاملاتی چیست؟ بررسی کاربرد کارنامه معاملاتی

نکات مهم استیتمنت

معیارهای سنجش استیتمنت فارکس

همان‌طور که بررسی شد؛ استیتمنت فارکس یکی از ابزارهای حیاتی برای تحلیل‌­گران است که شامل معیارهای سنجش بسیار زیادی می­‌شود. به دست آوردن میانگین سود و زیان در هر دوره معاملاتی، تنها یکی از کاربردهایی است که به عنوان معیار سنجش در استیتمنت معاملاتی مورد بررسی قرار می‌گیرد. از دیگر مواردی که می­توان توسط این کارنامه آنها را تحلیل کرد؛ تغییرات سرمایه اولیه پس از پایان روند هر معامله است. به این منظور، چند معیار سنجش در کارنامه فارکس قرار می‌­گیرند که شامل میزان سرمایه اولیه، وضعیت افزایش یا کاهش روند رشد بازار در هنگام انجام مبادلات و همچنین مواردی دیگر نظیر حداکثر برداشت می‌­شوند.

به علاوه این موارد، باید توجه داشته باشید که چند معیار سنجش دیگر نیز برای استیتمنت حساب در بازار فارکس تعبیه شده‌­اند که به عنوان چند مورد از آنها، می­‌توان به مدیریت ریسک شخص معامله‌­گر و همچنین وضعیت نسبت ریسک به شرایط ریوارد اشاره کرد. باید توجه داشته باشید که هر یک از این معیارها، تنها بخشی از کارنامه کل را تشخیص می­دهند و شما برای این­که نتیجه­‌گیری جامعی داشته باشید؛ نیاز به بررسی تمام این موارد و تحلیل دقیق آنها دارید.

استیتمنت فارکس

نحوه به دست آوردن کارنامه معاملاتی در فارکس

افرادی که استیتمنت معاملاتی خود را حساب می­‌کنند؛ دو هدف کلی دارند که یکی از آنها این است که بتوانند تحلیل دقیقی از وضعیت خود داشته باشند و از طرف دیگر نیز افرادی قصد نشان دادن شرایط دارایی خود به دیگران را دارند تا بتوانند با استفاده از بررسی‌­های آنها، به نتیجه خوبی در مورد برنامه‌ریزی ‌های آینده خود برسند. به هر یک از این دو هدف می­توان با استفاده از روش‌­های زیر، دست پیدا کرد:

به طور کلی، دو روش برای دریافت استیتمنت فارکس شما وجود دارد. در هیچ یک از این روش‌­ها، پیچیدگی زیادی وجود ندارد و نیازی نیست که آموزش سنگینی را پشت سر بگذارید تا بتوانید به کارنامه خود دست پیدا کنید. در روش اول، تنها نیاز است که حساب اصلی خود در بازار جهانی فارکس را به یکی از وب­سایت­‌هایی که در زمینه کارنامه معاملاتی فعالیت می­‌کنند؛ متصل نمایید. این وب­سایت‌­ها انواع مختلفی دارند و تعداد زیادی را تشکیل می‌دهند؛ اما چند مورد از قابل اعتمادترین آن‌ها، mql5 و myfxbook هستند که به عنوان شناخته شده­‌ترین­‌های فعال در این زمینه محسوب می‌­شوند که استفاده از آنها در بین معامله­‌گران و تحلیل­گران این بازار رواج پیدا کرده است.

در روش دوم، معامله­‌گران می­توانند از بروکرهایی استفاده کنند که سیستم کپی ترید داخلی دارند. باید توجه داشته باشید که این روش برای افرادی کاربرد دارد که می­‌خواهند استیتمنت معاملاتی خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. این سیستم سبب می­‌شود که کارنامه فارکس شما به صورت اتوماتیک بر روی پروفایل بروکر قرار بگیرد و دیگران نیز بتوانند فرآیندهای معاملاتی شما را مورد بررسی قرار دهند.

آماده کردن استیتمنت فارکس

بخش‌های مختلف استیتمنت معامله

برای این­که بتوانید پس از دریافت کارنامه معامله خود به صورت دقیق از بخش‌­های مختلف آن آگاهی پیدا کنید و تحلیل جامعی از آن را ارائه دهید؛ لازم است با برخی از مفاهیمی که در استیتمنت معاملاتی مورد استفاده قرار می‌­گیرند؛ آگاهی داشته باشید. Win rate یکی از اصطلاحاتی است که ممکن است به صورت مکرر در کارنامه خود با آن روبه­‌رو شوید: این اصلاح به معاملاتی گفته می­‌شود که برای شما سود داشته‌­اند. به طور مثال اگر در ۱۰۰ مبادله خود، ۶۰ مورد از آنها برای شما سودآور بوده باشند؛ win rate شما در کارنامه فارکس با عدد ۶۰ مشخص می‌­شود.

از دیگر اصطلاحات مهمی که در استیتمنت مورد استفاده قرار می‌­گیرند؛ می­توان به consecutive profit و consecutive loss اشاره کرد که به ترتیب مبلغ سودهای پشت سر هم و مبلغ ضررهای متوالی شما را نشان می‌­دهند. البته باید توجه کنید تا این موارد را با consecutive losses و consecutive wins اشتباه نگیرید! این دو عبارت برای بیان تعداد ضررهای متوالی و تعداد سودهای پشت سر هم شما در یک کارنامه معاملاتی استفاده می‌­شوند. سه عبارت پر کاربرد دیگر نیز در هر استیتمنت وجود دارند که با کلمه trades معرفی می­‌شوند: loss trades، profit trades و total trades. این سه عبارت به ترتیب برای بیان تعداد پوزیشن­‌های ضررده، تعداد پوزیشن­‌های سودده و مجموع کل معاملات مورد استفاده قرار می­‌گیرند.

همچنین معامله‌­گران باید اطلاعاتی که با عبارت profit همراه می‌­شوند را نیز به طور کامل بشناسند و از آنها برای تحلیل­‌های خود، بهره بگیرند. به طور مثال، از عبارت gross profit برای نشان دادن مجموع سود خالصی که به حساب شما وارد می‌­شود؛ مورد استفاده قرار می­‌گیرد. در این قسمت، باید ذکر کرد که مورد دیگری به نام gross loss نیز وجود دارد که برخلاف مورد قبلی، به این منظور استفاده می­‌شود که نشان‌­دهنده مجموع ضررهای متحمل‌­شده معامله‌­گران باشد.

عبارت دوم به نام total net profit شناخته می­ شود که از آن برای بیان اختلاف بین دو مورد بالا بهره می ­گیرند. این اختلاف تعیین می­کند که روند معاملاتی چه مسیری را طی می­‌کند. با توجه به عدد به دست آمده از اختلاف بین این دو مورد، می­توان تعیین کرد که برآیند حساب فارکس شما مثبت است یا منفی؟! همچنین نسبت دیگری نیز داریم که از تقسیم gross profit و gross loss حاصل می­‌شود و به این نسبت، profit factor می‌­گویند.

بخش‌های مختلف استیتمنت

عبارات دیگری نیز در کارنامه فارکس وجود دارند که در ادامه، به بررسی انواع مختلف آنها می‌­پردازیم. به طور مثال، معامله­‌گران باید با expected payoff آشنایی داشته باشند که نشان­ دهنده آورده‌­ی معاملات به صورت میانگین است. همچنین تعدادی دیگر از عبارت‌­های پرکاربرد در این زمینه، absolute drawdown و maximal drawdown هستند که از مورد اول برای بیان میزان افت سرمایه ثانویه نسبت به سرمایه اولیه استفاده می‌­شود و مورد دوم، به معنا نهایت ضرر یک حساب فارکس است.

در نهایت، باید عبارات long positions و short positions را نیز بشناسید تا بتوانید تحلیل خود را به صورت کامل­‌تری انجام دهید. همان‌طور که از نام آنها پیداست؛ این موارد نشان‌­دهنده تعداد پوزیشن­‌های لانگ و تعداد پوزیشن­‌های شورت در یک روند معاملاتی هستند.

انواع استیتمنت حساب

انواع استیتمنت­‌های معاملاتی را می­توان به طور کلی به سه دسته تقسیم کرد که شامل موارد زیر می­شوند:

  • دسته اول، کارنامه ­هایی هستند که از طریق متاتریدر به دست می­آیند و با استفاده از ترفندهای مرتبط با این روش، می­توان آن‌ها را تحلیل کرد.
  • دسته دوم به کارنامه ­هایی تعلق می­گیرد که در دسترس عموم نیز قرار می­گیرند و می­توان آنها را با استفاده از سایت­ هایی مانند mql و myfxbook به دست آورد.
  • دسته سوم کارنامه فارکس به مواردی تعلق می­گیرند که فرد معامله ­گر خود به تنهایی می­تواند بر اساس تحلیل ­هایی که تا این لحظه از معاملات داشته است؛ استیتمنت معاملاتی مبادلات خود را به دست آورد. اشخاص می‌­توانند پس از دستیابی و تحلیل کامل این کارنامه، بخش ­هایی از استراتژی­ ها معاملاتی خود را اصلاح کنند و بر اساس نیاز و تجربه، آنها را در آینده حذف کنند و یا مواردی را به آنها بی‌افزایند.

تمامی این کارنامه­ های فارکس می­توانند بر اساس نیازها و اهدافی که فرد از دریافت این استیتمنت ­ها دارد؛ مزایا و معایب خود را داشته باشند. فرد معامله ­گر می­‌تواند با توجه به نیازی که برای این تحلیل ­ها دارد؛ تصمیم بگیرد که کدام یک از این روش ­ها را مورد استفاده قرار دهد؟

چگونه با استفاده از استیتمنت معاملاتی از کلاه برداری جلوگیری کنیم؟

بسیار پیش می­‌آید که افراد تازه‌­کار توسط افرادی که سابقه طولانی در زمنیه فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال را دارند؛ مورد کلاه­برداری قرار می­‌گیرند. باید بدانید که افرادی که به شما پیشنهادی در مورد سرمایه­‌گذاری یا دوره ‌های آموزشی می‌­دهند؛ ممکن است خودشان از به دست آوردن سود از معاملاتی که در آنها شرکت می‌­کنند ناتوان باشند.

در نتیجه، شما می­‌توانید به سادگی از آنها استتیمنت معاملاتی را درخواست کنید و با استفاده از وب­سایت­‌ها و ابزارهای متنوعی که در این زمنیه فعالیت می‌کنند؛ این کارنامه ­ها را مورد بررسی قرار دهید تا از بروز شکست­‌ها و کلاه­برداری­ هایی که ممکن است در آینده رخ دهد؛ جلوگیری کنید.

سخن پایانی

همان‌طور که بررسی شد؛ کارنامه فارکس به این منظور ارائه می­‌شود تا تحلیل­ گران بتوانند برای تصمیمات آینده خود در زمینه معاملات فارکس برنامه‌­ریزی داشته باشند. در این استیتمنت از معیارهای بسیار زیادی برای سنجش اطلاعات استفاده می ­شود که به عنوان برخی از مهم‌ترین آنها می­توان به مقدار سود و زیان و همچنین روند پیش­روی معاملات اشاره کرد.

در ادامه، باید بدانید که معیارهای سنجش مهمی در هر یک از این کارنامه ­ها مورد استفاده قرار می‌گیرند که به عنوان برخی از آنها می­توان به توتال ترید، ضرر ناخالص و میزان سودی که از هر معامله به دست می‌­آید؛ اشاره کرد. هر یک از معیارها برای بررسی بخشی از روند کلی پیش­روی معاملات سرمایه گذاری به کار می‌­روند و برای آن­که تحلیل کامل و جامعی به دست آوریم؛ نیاز به شناخت دقیق تمام آنها داریم.

ترتیبی که برای خواندن مقالات استراتژی سرمایه گذاری به شما پیشنهاد میکنیم: trading-statement استیتمنت معاملاتی چیست؟ بررسی کاربرد کارنامه معاملاتی bos استراتژی (BOS) + 0 تا ۱۰۰ ساختار (BOS) در فارکس risk-management-2 مدیریت ریسک چیست؟ آشنایی کامل با مدیریت ریسک در بازارهای مالی optimizing-the-investment-portfolio آموزش فرایند بهینه سازی سبد سرمایه گذاری به صورت گام به گام expert-advisor اکسپرت یا ربات معاملاتی چیست و چه تفاوتی با اسکریپت دارد؟ real-and-legal-buying-process روند خرید حقیقی و حقوقی در بورس نشانه چیست؟ how-to-achieve-compound-profit چگونه به سود مرکب برسیم؟ هدیه ویژه :منبع : خانه سرمایه

لینک کوتاه : https://lores.ir/?p=2628737

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها