اخبار ارز دیجیتال

افزایش تعداد نهنگ های بیت کوین ، به قیمت خروج بازیگران ضعیف!

افزایش نهنگ های بیت کوین

در حالی که قیمت بیت کوین (Bitcoin) در بالاتر از تراز ۳۰ هزار دلار تثبیت می‌شود، داده‌های درون زنجیره‌ای نشان می‌دهند افت قیمت به تراز ۲۸۸۰۰ دلار، افزایش تعداد نهنگ های بیت کوین و بلعیده شدن مقادیر قابل توجهی BTC توسط آنها را به دنبال داشته است.

داده‌های به نمایش درآمده در وب سایت گلسنود (Glassnode) بیان کننده این هستند که تعداد آدرس‌های دارای بیش از ۱۰۰۰ BTC پس از رسیدن قیمت به تراز یاد شده با افزایش مواجه شده است.

گلسنود: رشد انفجاری آدرس های دارای ۱۰۰۰ بیت کوین

بر اساس آمارهای درون زنجیره‌ای، تعداد نهنگ های بیت کوین دارای بیش از ۱۰۰۰ BTC به دنبال سقوط قیمت این رمزارز به ناحیه ۲۸ هزار دلار با افزایش همراه شده است. چند روز پیش از سقوط قیمت بیت کوین به این ناحیه، این رمزارز در ناحیه ۳۵ تا ۳۸ هزار دلاری در نوسان بوده است. سقوط قیمت بیت کوین به تراز ۲۸۸۰۰ دلاری در روز پنجشبنه، پایین‌ترین قیمتی بوده است که در سال جاری با آن مواجه شده‌ایم.

اما این افت برای مدت زمان زیادی به طول نیانجامید و داده‌های گلسنود نشان دهنده این واقعیت است که در این تاریخ به مقدار چشمگیری بر تعداد آدرس‌های دارای بیش از ۱۰۰۰ BTC افزوده شده است.

برخی از تحلیل‌گران در شبکه‌های اجتماعی بیان کرده‌اند که تعداد نهنگ های بیت کوین پس از این افت قیمت افزایش یافته است و این گروه تا جایی که توانسته‌اند بر ذخایر BTC خود افزوده‌اند.

نمودار انتقال بیت کوین از بازار به نهنگ ها گلسنود

انتقال بیت کوین از بازار به نهنگ ها

بر اساس داده‌های منتشر شده از سوی ویلی وو (Willy Woo)، تحلیلگر شناخته شده بازار رمزارز، بیت کوین در این بازه زمانی از بازار خارج و به دست بازیگران قدرتمند رسیده است. ویلی وو گفته است:

“اوه ببینید، خیلی ناگهانی نهنگ‌های جدید از راه رسیده‌اند، افرادی که بیش از ۱۰۰۰ BTC یا ۳۲ میلیون دلار بیت کوین در اختیار دارند. من انتظار دارم که در افت قیمت‌های بعد از این شاهد ورود نهنگ‌های بیشتری باشیم.

این کوین‌ها از بازار خارج می‌شوند و در اختیار هولدرهای بسیار قدرتمند قرار می‌گیرند، آنهایی که بدون فروختن دارایی خود به خرید BTC ادامه می‌دهند.”

افزوده شدن بر تعداد ثروتمندان بیت کوین به دنبال ۲ افت قیمت

تعداد نهنگ های دارای بیش از ۱۰۰۰ BTC در اواخر سال ۲۰۲۰ با کاهشی نسبی روبرو شد، اما پس از دو کاهش قیمت اخیر به طور مستمر افزایش یافته است. برای مثال در ۱۰ ژانویه ۲۰۲۱، بازار رمزارز به دنبال سقوط سهمگین ۲۵ درصدی بیت کوین طی ۲۴ ساعت متحمل ضرر بزرگی شد. در این بازه زمانی نیز همچون سقوط قیمت چند روز پیش بیت کوین بر تعداد نهنگ های دارای بیش از ۱۰۰۰ BTC افزوده شده است.

نمودار افزایش تعداد نهنگ های بیت کوین

تعداد نهنگ های بیت کوین

یکی از نهنگ‌هایی که در افت قیمت اخیر BTC های بازیگران ضعیف بازار را از آن خود کرده، مایکرواستراتژی (MicroStrategy) بوده است. بنابر اعلام رسمی این شرکت، آنها در افت قیمت بیت کوین ۳۱۴ BTC دیگر به ارزش تقریبی ۱۰ میلیون دلار را خریداری کرده‌اند.

بر اساس داده‌های منتشر شده هم اکنون ۱۳۷۸۰ آدرس با ذخایری بین ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ BTC وجود دارند. علاوه بر آن تعداد ۲۳۴۵ آدرس منحصر به فرد نیز وجود دارند که بین ۱۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ BTC را در خود جای داده‌اند. این در حالیست که تعداد نهنگ های فوق بزرگ بیت کوین که بین ۱۰ هزار تا ۱ میلیون BTC در اختیار دارند به ۱۰۰ عدد رسیده است.

جالب توجه است که در این میان تنها ۱ آدرس وجود دارد که بین ۱۰۰ هزار تا ۱ میلیون BTC را در خود جای داده است.

نوشته افزایش تعداد نهنگ های بیت کوین ، به قیمت خروج بازیگران ضعیف! اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا