افزایش زمان پردازش بلاک های بیت کوین و تاثیر آن بر روند کار ماینرها

0
12

داده ها حاکی از آن است که بیت کوین این اواخر به طور مداوم بلاک ها را آهسته تر و در مدت زمان بیشتر از ۱۰ دقیقه پردازش میکند. در چند روز گذشته، زمان پردازش هر بلاک در شبکه این رمزارز بیش از ۱۳ دقیقه بوده است.

بنظر میرسد زمان پردازش بلاک در شبکه بیت‌کوین درحال افزایش است. اگرچه طراحی شبکه بیت‌کوین بگونه‌ای است که زمان پردازش بلاک‌ها تمایل به پایداری در مدت زمان ۱۰ دقیقه برای بسته شدن هر بلاک را دارد، اما این اولین افزایش از اواخر سال ۲۰۱۸ بوده است.

افزایش زمان فرآیند بسته شدن بلاک بیت کوین

آیا شبکه بیت‌کوین درحال کند شدن است؟ اگرچه این موضوع یک ناهنجاری به شمار میرود، اما ما شاهد آنیم که افزایش زمان بسته شدن یک بلاک در شبکه رمزارز پیشرو در حال وقوع است. در داده‌های جمع آوری شده، چنین جهشی از نوامبر ۲۰۱۸ مشاهده نشده بود.

افزایش زمان پردازش بلاک های بیت کوین و تاثیر آن بر روند کار ماینرها
جهش اواخر سال ۲۰۱۸ را میتوان به کاهش چشمگیر قیمت بیت‌کوین در این مدت نسبت داد. اگر بخاطر داشته باشید، بیت‌کوین در زمستان نزول خویش در آن سال، پایین‌ترین سطح قیمتی خود را ثبت کرد.

بنابراین، افزایش زمان بلاک این بار میتواند بخاطر افت ۵۰ درصدی مربوط به پنجشنبه گذشته باشد. بااین حال، دلیل این مساله هنوز بطور دقیق مشخص نیست.

هشریت بیت‌کوین درحال کاهش است، ماینرها ورشکسته میشوند

افزایش زمان پردازش بلاک های بیت کوین و تاثیر آن بر روند کار ماینرها

افزایش زمان پردازش بلاک تنها ناهنجاری نیست که هم اکنون در شبکه بیت‌کوین دیده میشود. هشریت شبکه بیت‌کوین نیز در چند هفته گذشته کاهش یافته است. در این ماه، میزان هشریت شبکه حدود ۴۰% کاهش یافته است. هفته گذشته افت چشمگیر قیمت بسیاری از ماینرها را نیز به دلیل افت سودآوری فارم‌ها دچار فشار کرد.

بیت‌کوین پس از تجربه سقوط قیمت در روز پنجشنبه گذشته، همچنان حرکت پر نوسانی داشته است. در زمان تحریر این خبر علیرغم افت و خیز اخیر، بیت‌کوین در محدوده ۶۰۰۰ دلار معامله میشود و در ۲۴ ساعت گذشته نزدیک به ۱۱% کاهش داشته است.

البته پیش از این کاهش، قیمت بیت‌کوین افزایشی ناگهانی تا محدوده ۷۱۰۰ دلار را تجریه کرد که این جهش، علیرغم روند جهانی بازارهای مالی اتفاق افتاده است که شاهد سقوط شاخص های مهم سهام بوده‌ایم.

بااین حال، برای آزمایش واقعی بیت‌کوین هنوز بایستی به انتظار نشست. باوجود همه‌گیر شدن ویروس کرونا که هنوز تاثیرش بر بازارهای جهانی محسوس است و انتظار میرود اثرات آن ماه‌ها ادامه داشته باشد، این میتواند در نهایت فرصت مغتنمی برای درخشش ارزهای رمزپایه لحاظ شود. بطوریکه صنعت بلاکچین هرگز چنین فرصتی را تجربه نکرده است.

منبع: beincrypto

🗓

نوشته افزایش زمان پردازش بلاک های بیت کوین و تاثیر آن بر روند کار ماینرها اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید