تاریخ : دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۴۰۲ Monday, 11 December , 2023
0

لورس :افزایش قیمت XRP و نزدیک شدن ارزش بازار آن به BNB

  • کد خبر : 2629103
  • ۱۵ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۱
لورس :افزایش قیمت XRP و نزدیک شدن ارزش بازار آن به BNB
به گزارش سایت اخبار ارزهای دیجیتال لورس :

افزایش قیمت XRP و نزدیک شدن ارزش بازار آن به BNB اخباراتریومارز رمزپایه توسط حسام شایق آخرین به روز رسانی ۶ نوامبر ۲۰۲۳ ۰ ۷۰ اشتراک براساس داده های وب سایت کوین‌گکو (CoinGecko)، قیمت XRP با افزایش حدود ۹ درصدی به بالاترین سطح روزانه در ۰٫۶۸ دلار رسید و این باعث نزدیک شدن ارزش بازار آن به ارزش بازار توکن BNB شد.
ارزش بازار (Market Cap) چیست و چه اهمیتی دارد؟
اگر روند افزایشXRP ادامه یابد، ارزش بازار آن احتمالا از BNB پیشی خواهد گرفت. ارزش بازار XRP و BNB در زمان انتشار این مطلب به ترتیب در حدود ۳۶٫۳۴ و ۳۶٫۹ میلیارد دلار بود.
توکن XRP که با شرکت بلاک چین ریپل مستقر در سانفرانسیسکو ارتباط دارد، اکنون توانسته به بالاترین سطح خود از ۲ آگوست برسد. با این حال، XRP با بالاترین سطح سالانه در ۰٫۹۳ (که در ۱۳ جولای آن را ثبت کرد) فاصله زیادی دارد. افزایش قیمت XRP در آن زمان پس از آن رخ داد که قاضی پرونده SEC به نفع ریپل رای داد و اعلام کرد که فروش XR..

به گزارش مجله خبری ارزهای دیجیتال لورس :

افزایش قیمت XRP و نزدیک شدن ارزش بازار آن به BNB اخباراتریومارز رمزپایه توسط حسام شایق ۰ ۷۰ اشتراک

براساس داده های وب سایت کوین‌گکو (CoinGecko)، قیمت XRP با افزایش حدود ۹ درصدی به بالاترین سطح روزانه در ۰٫۶۸ دلار رسید و این باعث نزدیک شدن ارزش بازار آن به ارزش بازار توکن BNB شد.
ارزش بازار (Market Cap) چیست و چه اهمیتی دارد؟

اگر روند افزایشXRP ادامه یابد، ارزش بازار آن احتمالا از BNB پیشی خواهد گرفت. ارزش بازار XRP و BNB در زمان انتشار این مطلب به ترتیب در حدود ۳۶٫۳۴ و ۳۶٫۹ میلیارد دلار بود.

توکن XRP که با شرکت بلاک چین ریپل مستقر در سانفرانسیسکو ارتباط دارد، اکنون توانسته به بالاترین سطح خود از ۲ آگوست برسد. با این حال، XRP با بالاترین سطح سالانه در ۰٫۹۳ (که در ۱۳ جولای آن را ثبت کرد) فاصله زیادی دارد. افزایش قیمت XRP در آن زمان پس از آن رخ داد که قاضی پرونده SEC به نفع ریپل رای داد و اعلام کرد که فروش XRP اوراق بهادار نیست، مگر در موارد خاص که مربوط به فروش به نهادهای سرمایه گذاری بوده است.

با وجود سقوط از این اوج به سطح ۰٫۴۲ دلار در ۱۷ آگوست، قیمت XRP افزایش قابل توجهی داشته و از این سطح حدود ۶۰ درصد افزایش یافته است.

عملکرد بهتر ریپل نسبت به بیت کوین و اتریوم

ریپل از لحاظ عملکرد از برخی ارزهای بزرگ بازار پیشی گرفته است. بیت کوین و اتریوم در هفته گذشته به ترتیب ۱٫۶ و ۵٫۲ درصد افزایش یافته اند، در حالی که ریپل در همین بازه ۲۲٫۲ درصد افزایش قیمت داشته است.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

افزایش ۷٫۶ درصدی BNB نیز کمتر از جهش XRP است و در صورت ادامه روند صعودی ریپل، زمینه برای تغییر رتبه در جدول ارز رمزنگاری فراهم خواهد شد.

یکی از عواملی که احتمالا باعث رشد قیمت XRP شده، نزدیک شدن به کنفرانس “Ripple Swell” است که شور و هیجان زیادی را در بین جامعه ریپل به وجود آورده. این کنفرانس در ۸ و ۹ نوامبر در دبی برگزار خواهد شد و مانند کنفرانس های قبلی، منادی اعلامیه های مهم، برنامه های بلندپروازانه و رونمایی از پیشرفت های نوآورانه خواهد بود.

البته، حرکت صعودی XRP با تایید اخیر اداره خدمات مالی دبی (DFSA) بیشتر تقویت شده است. این مجوز درهای جدیدی را برای این توکن باز خواهد کرد که به افزایش پذیرش و ادغام آن در خدمات دارایی دیجیتال منجر خواهد شد.

علاوه بر این، احساسات فراگیر از شکایت جاری SEC به نفع ریپل متمایل شده است. صرف نظر SEC از شکایت خود علیه مدیران شرکت ریپل باعث شد تا سرمایه گذاران و معامله گران آن را صعودی تلقی کنند و قیمت XRP احتمالا به رشد خود ادامه خواهد داد.

با این حال، هر سکه دو روی دارد. سرمایه گذارانی که در اواسط اکتبرXRP را خریداری کرده اند، ممکن است برای سیو سود اقدام کنند که این می تواند اصلاح قیمت این توکن را در پی داشته باشد.

افزایش فعالیت نهنگ های XRP

براساس داده های شرکت تحلیل داده سانتیمنت، فعالیت نهنگ های XRP نیز افزایش یافته است. داده های این شرکت نشان می دهد که کیف پول هایی که بین ۱۰۰ هزار تا ۱ میلیارد XRP دارند، اکنون دارای بالاترین مقدار توکن خود در سال ۲۰۲۳ هستند که نشانه افزایش اعتماد از سوی هولدرهای بزرگ است.

افزایش موجودی نهنگ ها با انتقال حجم قابل توجه XRP همزمان شده که توسط وال آلرت (Whale Alert) گزارش شده است. طبق گزارش وال آلرت، ۲۳٫۸ میلیون توکن XRP (به ارزش تقریبی ۱۵٫۶ میلیون دلار) به صرافی بیت‌استمپ منتقل شده است.

احساسات پیرامون XRP پس از حکم اخیر دادگاه به طور فزاینده ای مثبت شده است. با این حال، سرمایه گذاران و معامله گران باید احتیاط کنند، چون بازار ارز رمزنگاری به غیرقابل پیش بینی بودن شهرت دارد.

تحلیل قیمت XRP

XRP پس از نوسان در منطقه ۰٫۴۷ تا ۰٫۵۵ دلار برای چندین هفته، اکنون در بالای سطح ۰٫۶ دلار معامله می شود. قیمت سطح مقاومت مهم ۰٫۶۵ دلار (مطابق با سطح فیبوناچی ۳۸٫۲ درصد) را شکسته است. با توجه به بسته شدن نمودار روزانه و هفتگی در بالای این سطح مقاومت، احتمال افزایش آن تا سطح ۰٫۹ دلار دور از انتظار نیست.

روند حرکت XRP در بازه های زمانی کوتاه و بلند مدت همچنان صعودی به نظر می رسد، چون شاخص قدرت نسبی (RSI) و میانگین متحرک همگرایی واگرایی (MACD) در نمودار روزانه به ادامه حرکت صعودی آن اشاره می کنند.
شاخص قدرت نسبی (RSI) چیست و چگونه می توان از آن در تحلیل قیمت استفاده کرد؟
چگونه می توان از شاخص MACD برای پیش بینی قیمت ارزها استفاده کرد

همچنین، XRP در بالای میانگین متحرک های نمایی ۵۰ و ۲۰۰ روزه معامله می شود، که معمولا نشانه احساسات صعودی است. شکل گیری صلیب صعودی این میانگین متحرک ها می تواند نشان دهنده ادامه حرکت صعودی باشد. این الگوی تکنیکال و قرار گرفتن RSI در بالای عدد ۵۰، حاکی از تسلط خریداران بر بازار است و این زمینه را برای افزایش بیشتر قیمت فراهم می کند.
استفاده از میانگین متحرک نمایی برای شناسایی جهت روند و مناطق حمایت و مقاومت

با توجه به احساسات مثبت و داده های صعودی پیرامون XRP، این توکن احتمالا به روند صعودی خود ادامه خواهد داد و از لحاظ عملکرد می تواند از بسیاری از ارزهای رمزنگاری بزرگ بازار پیشی بگیرد.

منبع u.today thecryptobasic u.today توکن BNBتوکن XRPدبیریپلشاخص قدرت نسبیکمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکامیانگین متحرک همگرایی واگرایی ۰ ۷۰ اشتراک حسام شایق

مقاله قبلی

گزینه های واقع بینانه برای سقوط دلار آمریکا

مقاله بعدی

قانون جدید بایدن می تواند بر ارزهای رمزنگاری شده هوش مصنوعی مانندGRT, AGIX , FET تأثیر بگذارد

لینک کوتاه : https://lores.ir/?p=2629103

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها