اخبار ارز دیجیتال

اقدام سخاوتمندانه ویتالیک بوترین برای حفظ ارزش توکن شیبا

اقدام سخاوتمندانه ویتالیک بوترین برای حفظ ارزش توکن شیبا

پس از یک فروش گسترده که هفته گذشته در بازار شیبا اینو (SHIB)، میم کوین رقیب دوج کوین (Dogecoin)، رخ داد این رمزارز هفته جاری را با چشم اندازی صعودی آغاز کرد. چرا که ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)، هم بنیان گذار اتریوم، تقریباً تمام توکن‌های شیبای خود را سوزانده است تا بدین ترتیب ذخایر این کوین را کاهش و ارزش توکن شیبا را افزایش دهد.

شیب هم اکنون از نظر ارزش بازار جایگاه بیست و دوم را در اختیار دارد و شب گذشته موفق شد با جهشی ۵۰ درصدی تراز ۰.۰۰۰۰۱۸۸ دلار را از آن خود کند. با وجود اینکه شیب طی چند روز گذشته افت قیمتی ۵۶ درصدی از بالاترین تراز قیمتی خود در ۰.۰۰۰۰۳۷۹۱ دلار را تجربه کرده است، اما همچنان طی ماه گذشته رشد حیرت آور ۲۳۴۱ درصدی را از خود به جای گذاشته است.

هفته گذشته بوترین چندین کمک انسان دوستانه را به سازمان‌های خیریه اهدا کرد که ارزش آنها در مجموع به ۱.۲ میلیارد دلار رسید. در این میان بوترین تنها ۵۰ تریلیون توکن شیبا را به صندوق کمک‌های رمزارز کووید ۱۹ هندوستان که این روزها به سختی با همه گیری کرونا دست و پنجه نرم می‌کند، اهدا کرده است.

حال بر اساس داده‌های سایت اتر اسکن، مشخص شده بوترین ۹۰ درصد از توکن‌های شیب باقی مانده خود را که میلیاردها دلار ارزش دارد، سوزانده است. وی در این خصوص گفته است:

“به سادگی می‌توان گفت که نگهداری توکن‌های باقی مانده در آدرس کیف پول 0xab58 یک گزینه واقعی نبوده است؛ صرفاً به دلایل امنیتی لازم بود که آنها را به کیف پول بهتری انتقال دهم و هر تراکنشی را که از این آدرس انجام می‌دادم به عنوان یک فعالیت مهم تلقی می‌شد.”

بنابراین بهتر بود که بوترین کاری درست را با این دارایی انجام دهد. به همین علت وی ۴۱۰.۲۴ تریلیون توکن شیب با ارزش تقریبی ۶.۵۸ میلیارد دلار را سوزانده است.

۱۰ درصد از توکن‌های باقی مانده نیز به سازمان‌های خیریه اهدا خواهد شد که به گفته بوترین قرار است برای تحقق اهداف بلندمدت به کار گرفته شود.

جالب توجه است که بوترین از واکنش جامعه توکن‌های سگسانان به کمک‌های خیر خواهانه خود تحت تأثیر قرار گرفته است. چرا که بسیاری از آنها نه تنها به فکر بیشتر کردن سود خود هستند بلکه برای بهتر شدن شرایط دنیا نیز اهمیت قائل هستند. اما علی رغم توکن سوزی اخیر و افزایش نظرات مثبت در خصوص اقدامات بوترین – اهدای بخشی از دارایی‌هایش و سوزاند قسمت بزرگتر آنها به منظور جلوگیری از افت شدید قیمت – عده‌ای اعتقاد دارند که هنوز هم حجم قابل توجهی شیبا در گردش است.

نوشته اقدام سخاوتمندانه ویتالیک بوترین برای حفظ ارزش توکن شیبا اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا