اخبار ارز دیجیتال

انتظار اصلاح شدیدی در پایان چرخه فعلی بیت کوین نداشته باشید!

ممکن است اصلاح شدیدی را در پایان این چرخه تجربه نکنیم!

دن هلد (Dan Held)، مدیر توسعه در صرافی رمزارز کراکن (Kraken)، می‌گوید که ممکن است این بار اصلاح شدیدی در پایان چرخه فعلی بیت کوین (Bitcoin) وجود نداشته باشد.

در مصاحبه‌ای جدید در پادکست بیت کوین چه کرد (Bitcoin What Did)، هلد ادعا می‌کند که اگر بیت کوین بتواند ۳۰۰۰۰۰ دلار بشکند، ممکن است روند صعودی پیرامون داین رمزارز چنان غالب باشد که فروشندگان کافی برای کاهش قیمت وجود نداشته باشد.

“اگر بیت کوین از ۳۰۰۰۰۰ دلار بگذرد، چه اتفاقی می افتد، فکر می کنید کسی قصد فروش آن را داشته باشد؟ شاید، اما پس از آن ناگهان همهمه مربوط به ابر چرخه شروع خواهد شد و افرادی خواهند بود که انعطاف کافی برای خرید بیشتر را خواهند داشت.

مشابه این اتفاق را دیده‌ایم، مانند وقتی که بیت کوین چند روز پیش افت کرد. همه طرفداران روند نزولی بیرون می‌آیند و می‌گویند: “اوه روند بیت کوین نزولی شده است، تمام بیت کوین‌های خود را بفروشید، ما درست گفتیم” و سپس بازار جهشی دوباره می‌کند و رونق می‌گیرد ، تمامی این افراد ناپدید می شوند.”

ابرچرخه بیت کوین (Bitcoin supercycle)

برخلاف چرخه‌های صعودی قبلی که بیت کوین پس از رسیدن به سقف تاریخی خود شاهد افت‌های بزرگ ۸۰ درصدی بود، هلد این احتمال را در نظر می‌گیرد که در پایان چرخه فعلی، بیت کوین در عوض برای مدتی فقط نوسانی باشد.

“اگر قیمت بالا رود و ما ۱۰۰۰۰۰ یا ۳۰۰۰۰۰ دلار را تجربه کنیم و سپس روند درجا و ثابت شود چه؟ مثل اگر چند سال فقط درجا بزنیم، چه می‌شود؟ همه پیش بینی می‌کنند که “باید همان ۸۰ درصد افت نسبت به آخرین چرخه صعودی را تجربه کنیم”، اما به نظر من چیزهای زیادی در این چرخه متفاوت است.”

هلد پیش از این ایده “ابر چرخه بیت کوین” را مطرح کرده بود که می‌گوید در طی چرخه صعودی فعلی، بیت کوین می‌تواند بدون تجربه یک دوره نزولی واقعی، مستقیماً به ۱۰۰۰۰۰۰ دلار برسد. به گفته هلد، پتانسیل یک روند عظیم به علت هجوم احتمالی سرمایه‌های سازمانی و نهادی، تشدید بحران‌های اقتصادی و روایتی گسترده و صعودی و تحکیم شده پیرامون بیت کوین وجود دارد.

نوشته انتظار اصلاح شدیدی در پایان چرخه فعلی بیت کوین نداشته باشید! اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا