اخبار ارز دیجیتال

انتقال ۵۸۰۰ میلیارد تومان معادل ۴۹۳۴۲ بیت کوین با کارمزدی برابر ۸۰۰۰ تومان

کارمزد ناچیز ارسال بیت کوین !

یک نهنگ به تازگی مبلغ ۵۸۰۰ میلیارد تومان، معادل ۴۹۳۴۲ بیت‌کوین (۳۶۱ میلیون دلار) را با هزینه بسیار پایین ۰.۵۰ دلار جابجا کرده است. بااین حال، برخی متوجه شده‌اند که اخیراً مقادیر یکسان در کیف پول های مختلف در حال گردش است.

معامله‌ای به ارزش صدها میلیون دلار به تازگی در شبکه بلاکچین بیت‌کوین پردازش شده است. اما دلایل این انتقال هنوز مشخص نیست. به نظر میرسد بیت‌کوین منتقل شده به یک کیف‌پول تقریباً بلافاصله پس از جابجایی، از طریق کیف پول‌های مختلفی دیگر نیز به چرخش میفتد.

جابجایی بیت کوین ها

گزارش‌ها حاکی از آن است که یک انتقال بیت‌کوینی بزرگ دیگر اتفاق افتاده است. ۴۹۳۴۲ بیت‌کوین با هزینه‌ای معادل ۰.۵۰ دلار، به یک کیف پول دیگر منتقل شده است که در حدود ۳۶۱ میلیون دلار ارزش دارد.

هزینه پایین در انتقال، یکی دیگر از موارد قانع کننده برای پذیرش بیت‌کوین است. اگر چنین معامله‌ای از طریق انتقال بانکی سنتی انجام شود، مطمئناً یک هزینه انتقال چندین هزار دلاری در پی خواهد داشت.

بااین حال، هدف از این انتقال دقیقاً مشخص نیست. چراکه تنها دو تراکنش برای کیف پول فرستنده ۴۹۳۴۲ بیت‌کوین به ثبت رسیده است. بیت کوینی که دریافت شده‌ است و پس از آن ارسال شده است.

حداقل ۶ مورد از این دست معاملات در حدود ۴۸ ساعت گذشته برای تقریباً به همین میزان بیت‌کوین، حدود ۴۹۵۹۹ بیت‌کوین به ثبت رسیده است. چه کسی این مقادیر هولناک از بیت‌کوین را جابجا می‌کند؟ و به چه دلیل؟

نکته اصلی اینجا است که فردی درحال استفاده از شبکه بیت‌کوین است، اما در عین حال مشخص نیست که چه هدفی را دنبال میکند!

اقدامات غیر عادی

پیش از این هم چنین تراکنش های غیرعادی مشاهده شده است. به عنوان مثال، در ماه دسامبر، گزارش شده بود که ۵۶۰۰۰ بیت‌کوین در بسیاری از کیف پول های ناشناخته مختلف، بارها و بارها چرخیده و نقد شده بود.

حدوداً مشابه معامله فوق، بیت‌کوین‌ها تقریباً بلافاصله پس از دریافت، از یک کیف پول به کیف پول دیگری انتقال می‌یافت. در نگاه اول، به نظر میرسد که کسی در تلاش است تا رد بیت‌کوین خود را گم کند و دارایی خود را از نظرها پنهان نماید.

معاملات گسترده ارزان قیمت در شبکه بیت‎کوین رایج است. با این حال، جابجایی مقادیر زیاد بیت‌کوین از طریق یک کیف پول نمیتواند نشانه خوبی باشد!

🗓

نوشته انتقال ۵۸۰۰ میلیارد تومان معادل ۴۹۳۴۲ بیت کوین با کارمزدی برابر ۸۰۰۰ تومان اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا