اخبار ارز دیجیتال

اهداف پروژه کاردانو در سال ۲۰۲۱ و آینده این سیستم

پروژه کاردانو امسال به تمام اهداف خود دست پیدا کرده است

چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)، مدیرعامل اینپوت اوتپوت هنگ کنگ (IOHK) می‌گوید پروژه کاردانو (Cardano) در حال آماده سازی برای دستیابی به اهداف عظیمی است که همه آن اهداف از سال ۲۰۱۶ تعیین شده بودند.

در مصاحبه جدیدی با فوربس (Forbes)، هاسکینسون تحولات اخیر کاردانو (ADA) را نشان می‌دهد که اذعان می‌کند که امسال نقطه عطف بزرگی برای این پلتفرم قرارداد هوشمند بود.

“۲۰۲۱ به نوعی سال طغیان ما است، سالی که ما در حال جمع کردن و روشن کردن و بهره بردن از همه چیزهایی هستیم که در طول پنج سال گذشته رویای آن را در سر داشتیم و برایش برنامه ریزی کرده بودیم. که شامل مواردی مانند پشته حاکمیتی (governance stack)، قراردادهای هوشمند (smart contracts)، استاندارد فراداده (metadata standard) ما، صدور توکن (token issuance)، تمرکززدایی (decentralization) کامل است. ما تقریباً به همه اهداف خود رسیده ایم: فراداده را انجام داده‌ایم، اکنون یک توکن بومی داریم. فقط در مدت یک ماه بیش از ۱۰ هزار توکن روی کاردانو صادر شده است که واقعا فوق العاده است.”

آینده کاردانو

وی همچنین مواردی را که در ماه‌های آینده برای این پروژه ارائه خواهد شد، از جمله راه اندازی شبکه آزمایشی آلونزو (Alonzo testnet)، که امکان ساخت و اجرای قراردادهای هوشمند را برای بلاکچین به ارمغان می‌آورد، برشمرد. او می‌گوید برنامه این است که در نهایت بهترین محصول تجاری را ایجاد کنند.

“در چند ماه آینده، ما در حال عقد قراردادهای هوشمند هستیم. آخرین قدم باقی مانده. ما تمام اجزای پروژه را روشن خواهیم کرد و با تمام قدرت فعالیت کاملش شروع خواهد شد.

پس از روشن شدن این موارد، قدم بعدی تجاری سازی سیستم عامل است که ما از قبل آن را شروع کرده‌ایم.”

هاسکینسون همچنین در مورد تلاش‌های فعلی کاردانو، از جمله پروژه‌هایی که به دنبال رقابت با اکوسیستم اتریوم (Ethereum) هستند، اظهار نظر می‌کند.

“ما در حال دستیابی به دولت‌ها و ملت‌ها هستیم تا کارهای جالبی انجام دهیم و میلیون‌ها کاربر را از طریق این مدل فشار وارد سامانه خواهیم کرد. ما همچنین در حال انجام امور مالی غیرمتمرکز، بازارهای توکن‌های غیر مثلی و همه دیگر قابلیت‌ها و امکاناتی که در آزمایشگاه اتریوم مشاهده می‌کنید، هستیم.”

نوشته اهداف پروژه کاردانو در سال ۲۰۲۱ و آینده این سیستم اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا