اخبار ارز دیجیتال

ایردراپ یونی سواپ در سال ۲۰۲۰ اکنون ۱۲۰۰۰ دلار ارزش دارد

ایردراپ یونی سواپ در سال ۲۰۲۰ اکنون ۱۲۰۰۰ دلار ارزش دارد

اکنون و پس از رشد انفجاری رمزارز یونی (UNI)، ارزش دارایی افرادی که در سال ۲۰۲۰ در ایردراپ یونی سواپ (Uniswap) شرکت کرده‌اند و پاداش خود را نگه داشته‌اند به حدود ۱۲۰۰۰ دلار رسیده است.

به راحتی می‌توان گفت که سال گذشته به خصوص برای بازار ارزهای دیجیتال بسیار پرتلاطم و جالب بوده است. تمام بازار رشدی انفجاری را تجربه کرد و بیت کوین (Bitcoin) نیز رسماً به یک دارایی تریلیون دلاری تبدیل شد. بسیاری از آلتکوین‌ها در این مدت دستاوردهای عظیمی داشته‌اند و رمزارز یونی سواپ نیز از این قاعده مستثنی نبوده است.

یونی سواپ پیشروترین صرافی غیرمتمرکز و سازنده بازار خودکار در شبکه اتریوم (Ethereum) است. یونی سواپ ابزاری را فراهم می‌کند تا کاربران بتوانند برای هر توکنی بر اساس استاندارد ERC20 استخر نقدینگی ایجاد کرده و آنها را به روشی کاملا غیرمتمرکز معامله کنند.

همچنین این پروتکل با توزیع هزینه کارمزد بین تمام تامین کنندگان استخرهای نقدینگی برای جفت ارزهای مختلف، انگیزه‌های بسیاری را برای سرمایه گذاران ایجاد کرده است. همچنین بستری را فراهم می‌آورد که کاربران می‌توانند بدون نیاز به گذراندن مراحل تایید و احراز هویت، با یکدیگر معامله کنند.

جالب است که بدانید، این صرافی تا سال ۲۰۲۰ رمزارز حاکمیتی یونی را عرضه نکرده بود. یکی از جالب‌ترین کارهایی که یونی سواپ انجام داد، توزیع توکن‌های یونی خود به صورت ایردراپ برای هر کسی بود که قبل از یک تاریخ مشخص از این صرافی استفاده می‌کرده است. در واقع، همه کسانی که از یونی‌ سواپ استفاده می‌کردند ۴۰۰ توکن یونی (UNI) دریافت کردند که می‌توانستند هر زمانی که بخواهند آنها را به فروش برسانند. در آن زمان، قیمت یونی بین ۲ تا ۴ دلار بود و بسیاری از دریافت کنندگان ایردراپ ‌توکن‌های خود را برای سود باد آورده فروختند. کسانی که این کار را انجام دادند، پاداش بسیار خوبی دریافت کردند.

اما در نتیجه رشد این پلتفرم و همچنین رشد انفجاری کل بازار طی ۱۲ ماه گذشته، قیمت یونی تا تراز ۳۰ دلار نیز بالا رفته است.

نمودار یونی سواپ

نمودار یک روزه یونی سواپ (UNI)

به عبارت دیگر، کسانی که توکن‌های دریافتی خود از طریق ایردراپ را هنوز نزد خود نگه داشته‌اند، اکنون در حدود ۱۲۰۰۰ دلار سرمایه در اختیار دارند.

همچنین لازم به ذکر است که پلتفرم‌های دیگر نیز مسیر یونی سواپ را دنبال کردند و هر کدام ایردراپ مختص به خود را راه‌اندازی کرده‌اند. صرافی وان اینچ (۱Inch) که رقیب سر سخت یونی سواپ محسوب می‌شود هم چند ایردراپ برگزار کرده است که ارزش آنها نیز در زمان نگارش این مطلب هزاران دلار برآورد می‌شود.

نوشته ایردراپ یونی سواپ در سال ۲۰۲۰ اکنون ۱۲۰۰۰ دلار ارزش دارد اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا