اخبار ارز دیجیتال

ایلان ماسک به دنبال استفاده حداکثری از سرکوب استخراج بیت کوین در چین

ایلان ماسک به دنبال استفاده حداکثری از سرکوب استخراج بیت کوین در چین

ایلان ماسک (Elon Musk) با برخی از شرکت‌های استخراج بیت کوین (Bitcoin) در خصوص امکان به‌روزرسانی تجهیزات و شیوه‌های ماینینگ صحبت کرده است. سرکوب استخراج کنندگان بیت کوین در چین فرصتی بسیار بزرگ را برای شرکت‌های استخراج آمریکای شمالی پدید آورده است.

روز یکشنبه، ۲۳ می، بیت کوین و بازار رمزارز به دنبال سرکوب استخراج کنندگان بیت کوین و معامله‌گران حوزه کریپتو با افت فاحش قیمت مواجه شدند. به دلیل سیاست‌های نظارتی جدید، بسیاری از استخراج کنندگان چینی به این فکر افتاده‌اند که پایگاه خود را به اروپا یا آمریکای شمالی انتقال دهند.

حال به نظر می‌رسد که اخبار منتشر شده از داخل چین به مذاق ایلان ماسک خوش آمده است. چرا که این میلیاردر شناخته شده و مدیرعامل شرکت تسلا (Tesla) از مذاکرات خود با استخراج کنندگان بیت کوین در آمریکای شمالی خبر داده است. وی در مذاکرات خود با شرکت‌های ماینینگ خواستار استفاده آنها از انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر شده است.

“من با شرکت‌های استخراج بیت کوین در آمریکای شمالی صحبت کرده‌ام. آنها متعهد شده‌اند تا برنامه کنونی و آینده خود برای استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر را منتشر کنند و از ماینرهایی که در سطح بین المللی فعالیت می‌کنند نیز خواهند تا رویکرد مشابهی را در پیش گیرند.”

ایلان ماسک به تازگی صحبت‌های بسیاری را در خصوص مصرف انرژی بالای استخراج بیت کوین و تراکنش‌های آن مطرح کرده است. این موضوع تا جایی پیش رفت که حتی شرکت تسلا تصمیم گرفت پذیرش بیت کوین به عنوان ابزاری برای پرداخت را متوقف کند و اینگونه بازار رمزارز را تا مرز دیوانگی پیش برد. هرچند، ظاهراً ماسک احساس می‌کند به دنبال سیاست‌های جدید دولت چین در قبال صنعت ماینینگ شرایط و فرصت بسیار خوبی برای بازار کریپتو و انرژی‌های تجدید پذیر در حال شکل گیری است.

همچنین باید گفت که مایکل سیلور (Michael Saylor)، مدیرعامل شرکت مایکرواستراتژی (MicroStrategy)، زمینه ساز ملاقات ایلان ماسک با ماینرهای آمریکایی بوده است:

“خرسندم که اعلام کنم من میزبانی ملاقات ایلان ماسک با ماینرهای پیشرو در آمریکای شمالی را بر عهده داشتم. ماینرها موافقت خود را با تشکیل شورای استخراج بیت کوین و ترویج شفافیت مصرف انرژی و همچنین شتاب بخشی به فعالیت‌های مشابه در سطح بین المللی اعلام داشتند.”

نوشته ایلان ماسک به دنبال استفاده حداکثری از سرکوب استخراج بیت کوین در چین اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا