اخبار ارز دیجیتال

ایلان ماسک: دوج کوین می‌تواند بیت کوین را شکست دهد!

دوج کوین می‌تواند بیت کوین را شکست دهد!

ایلان ماسک (Elon Musk) یک طرح پیشنهادی را برای دوج کوین (Dogecoin) ارائه داده است که در صورت تحقق آن می‌تواند بیت کوین را شکست دهد. او قصد دارد تا به ترتیب سرعت پردازش و اندازه بلاک‌های دوج کوین را تا ۱۰ برابر افزایش دهد و همچنین کارمزد تراکنش‌های این ارز دیجیتال را تا ۱۰۰ برابر کاهش دهد.

ایلان توقف ناپذیر!

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا (Tesla) و اسپیس ایکس (SpaceX)، باز هم اظهار نظری جدید در خصوص بازار رمزارز و به طور خاص دوج کوین مطرح کرده است. وی در جدیدترین اظهار نظر خود گفته است که دوج کوین، که از ابتدا با هدف یک شوخی راه‌اندازی شده است، اگر که برخی تغییرات را پذیرا باشد در رقابت با بیت کوین پیروز خواهد شد!

ماسک که به شوخی خود را پدرخوانده دوج یا دوج‌فادر معرفی کرده است، در توئیتی جدید گفته است:

“به طور ایده‌آل، اگر سرعت پردازش بلاک دوج کوین تا ۱۰ برابر و ابعاد هر بلاک دوج نیز تا ۱۰ برابر افزایش یابد و کارمزد تراکنش‌های آن نیز تا ۱۰۰ برابر کاهش یابد، آن موقع دوج پیروز واقعی خواهد بود.”

پس از آن هنگامی که یک نفر در توئیتر به ماسک گفت که افزایش ابعاد بلاک‌ها کاهش کارمزدها باعث خواهد شد تا بلاکچین دوج کوین در معرض خطرات امنیتی جدی قرار بگیرد گفت:

“برای آن دسته از افرادی که با محاسبات ریاضی رابطه چندان خوبی ندارند باید گفت که افزایش ۱۰۰ برابری تعداد تراکنش‌ها همزمان با کاهش ۱۰۰ برابری کارمزد آنها بدین معناست که کارمزد کسب شده از این شبکه برای ماینرها ثابت خواهد ماند. برای اینکه به ارز زمین تبدیل شوی نیاز خواهی داشت کارمزد کم و حجم تراکنش‌های بالا را پشتیبانی کنی.”

ایلان ماسک مدافع دوج کوین

ماسک، یکی از هم بنیان‌گذاران اصلی پی پال (PayPal)، مدهاست که از دوج کوین به عنوان بزرگترین اتفاق بعدی یاد کرده است.

ماسک به تازگی گفته است که اسپیس ایکس، شرکت فعال در حوزه سفرهای فضایی، هزینه پرتاب سفینه دوج ۱ (DOGE-1)، سفینه‌ای که اولین محموله تجاری را به ماه حمل می‌کند، کاملاً با دوج کوین پرداخت خواهد کرد.

روز نیکول (Ross Nicoll)، توسعه دهنده دوج کوین، در مصاحبه جدیدی گفته است که ماسک از سال ۲۰۱۹ با تیم توسعه دهنده این رمزارز در ارتباط بوده و تا همین جای کار نیز خروجی این بلاکچین را افزایش داده است.

نیکول گفته است که تیم متشکل از وی و ۴ توسعه دهنده نیمه وقت دیگر، از پذیرش کمک مالی توسط ایلان ماسک خودداری کرده‌اند. این در حالیست که جکسون پالمر (Jackson Palmer) و بیلی مارکوس (Billy Markus)، توسعه دهندگان اصلی این پروژه مدت‌هاست که آن را رها کرده‌اند.

یکی از دلایلی که ماسک اینقدر به دوج کوین توجه دارد این است که از نظر وی، دوج کوین می‌تواند بیش از بیت کوین دوست طبیعت باشد. در همین ارتباط، شرکت تسلا پذیرش بیت کوین به عنوان یک روش پرداخت را به دلیل مشکلات زیست محیطی این رمزارز که بر اثر مصرف انرژی بالا پدید آمده‌اند، متوقف کرده است.

شاید پیشنهاد امروز ایلان ماسک در خصوص دوج کوین برای توسعه دهندگان کنونی این رمزارز چندان عجیب و تازه نباشد، اما قطعاً می‌تواند به ما نشان دهد که چه رمزارز از نظر ماسک ایده‌آل است.

نوشته ایلان ماسک: دوج کوین می‌تواند بیت کوین را شکست دهد! اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا