اخبار ارز دیجیتال

ایلان ماسک : قیمت بیت کوین و اتریوم بیش از حد افزایش یافته است

ایلان ماسک : قیمت بیت کوین و اتریوم بیش از حد افزایش یافته است

به گفته میلیاردر معروف ایلان ماسک (Elon Musk) به نظر می‌رسد که قیمت رمزارزهای شاخص بیت کوین (Bitcoin) و اتریوم (Ethereum) که به بالاترین تراز تمام دوران خود رسیده‌اند، بیش از حد افزایش یافته است.

با این حال مدیرعامل تسلا به توییت پیتر شیف (Peter Schiff)، یکی از مخالفین بازار رمزارزها و طرفداران طلا، که گفته بود طلا از بیت کوین و پول فیات بهتر است واکنش نشان داده است. پیش از این، ایلان ماسک بیت کوین را یک نسخه نامرئی از پول نقد خوانده بود. ماسک در جواب شیف که بیت کوین را نسخه‌ای بی ارزش‌تر از پول فیات معرفی کرده بود نوشته است:

“پول، فقط داده‌هایی است که به ما اجازه می‌دهد از شر صرافی‌ها در امان باشیم.”

وی در توییت دیگری افزود:

“به نظر می‌رسد قیمت بیت کوین و اتریوم بیش از حد افزایش یافته است.”

ارزش کل بازار بیت کوین از ۱ تریلیون دلار عبور کرد

اوایل روز شنبه بیت کوین به بالاترین قیمت تمام دوران خود در تراز ۵۷۰۰۰ دلار رسید. در زمان نوشتن مطلب، BTC حدودا در تراز ۵۶۷۰۰ دلار در حال معامله شدن است. قیمت بیت کوین تنها در ماه فوریه نزدیک به ۷۰ درصد افزایش یافته است. موسساتی که اخیرا به بیت کون علاقه خاصی پیدا کرده‌اند، مهر تایید قابل توجهی بر روند صعودی این رمزارز زده‌اند. در حال حاضر بیت کوین به یکی از مهم‌ترین اهداف سرمایه گذاری در سطح جهانی تبدیل شده که نه تنها مردم و سرمایه گذاران خرد را به خود جلب می‌کند، بلکه توجه بسیاری از شرکت‌های مهم و شناخته شده دنیا همچون شرکت خودرو سازی تسلا را نیز به خود جلب کرده است. این در حالی است که طی روز گذشته ارزش کل بازار رمزارزها به طور کلی به ۱.۷ تریلیون دلار رسیده است.

ایلان ماسک از حرکت تسلا به سمت بیت کوین حمایت می‌کند

ایلان ماسک ، مدیر عامل شرکت تسلا، از سرمایه گذاری تسلا در بیت کوین حمایت و خاطر نشان کرد که داشتن بیت کوین با اندک تفاوتی بهتر از نگه داشتن پول نقد است. اما تفاوت اندکی که این میان وجود دارد باعث شده تا بیت کوین نسبت به پول نقد به دارایی جذابتری تبدیل شود. ایلان ماسک پیش‌تر در توییت دیگری گفته بود:

“با این حال، با توجه به اینکه نرخ بهره منفی به ارزهای فیات تحمیل می‌شود، این احمقانه خواهد بود که به دنبال گزینه‌های دیگر نباشید. بیت کوین تقریباً به اندازه پول فیات مضخرف است. کلمه‌ای که باید به آن توجه کنید ‘تقریباً’ است.”

ماسک با حمایت از سرمایه گذاری شرکت خودش، تسلا خاطر نشان کرد که:

“تفاوت رمزارزها با پول نقد به حدی بوده که این شرکت هوس کند یک ماجراجویی در حوزه رمزارز را آغاز کند و بتواند وارد این بازار شود.”

نوشته ایلان ماسک : قیمت بیت کوین و اتریوم بیش از حد افزایش یافته است اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا