اخبار ارز دیجیتال

ایلان ماسک : من ذره ای از بیت کوین هایم را نفروختم !

ایلان ماسک : من بیت کوین نفروختم

ایلان ماسک (Elon Musk)، کار آفرین میلیاردر، بار دیگر در توییتر حاضر شده تا به جامعه رمزارز اطمینان دهد ذره‌ای از بیت کوین های شخصی خود را نفروخته است. این در حالیست که شرکت تسلا (Tesla) بیت کوین‌های خریداری شده خود را برای کسب سود به فروش رسانده است.

توضیحات ماسک در پاسخ به اتهامی مطرح شده است که دیو پورتنوی (Dave Portnoy)، کمدین، به ماسک وارد ساخته است. پورتنوی در توییتی گفته است که مدیر عامل تسلا از پامپ و دامپ برنامه‌ریزی شده بیت کوین کسب سود کرده است. در واقع پورتنوی معتقد است که ماسک از طریق اظهار نظرهای عمومی خود، نوسانات قیمت بیت کوین را مهندسی کرده است. ماسک با رد ادعای پورتنوی اظهار داشته است که:

“تسلا ۱۰ درصد از ذخایر خود را به منظور اثبات نقد شوندگی بیت کوین به فروش رسانده است، چرا که بیت کوین به عنوان جایگزینی برای پول نقد در ترازنامه این شرکت قرار گرفته است.”

وی در ادامه گفته است:

“من ذره ای از بیت کوین هایم را نفروختم !”

همچنانکه پیش‌تر گزارش شده، شرکت تسلا بخشی از ذخایر بیت کوین خود را در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ فروخته است و از این طریق ۲۷۲ میلیون دلار درآمدزایی کرده است.

این شرکت در فوریه سال جاری، با خرید راهبردی ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین در نقش یک کاتالیزور برای رالی قیمت بزرگ بیت کوین عمل کرد. در آن زمان بودجه اختصاص یافته برای خرید بیت کوین تنها ۷.۷ درصد از ذخایر نقدی تسلا را شامل می‌شد.

در همان ماه، این شرکت همچنین اعلام کرد که بیت کوین را به عنوان یک روش پرداخت برای خریداران خودروهای تسلا پذیرفته است. آنها تأکید داشتند که بیت کوین‌های بدست آمده از این طریق را به عنوان ذخایر راهبردی نگهداری خواهند کرد و آنها را به پول نقد تبدیل نمی‌کنند.

ایلان ماسک همواره از بیان اینکه چه مقدار بیت کوین در اختیار دارد طفره رفته است، اما آخرین تویت وی نشان می‌دهد که ماسک علاقه چندانی به فروش آنها ندارد.

در زمان نگارش این مطلب، بیت کوین طی ۲۴ ساعت گذشته رشدی ۳ درصدی را تجربه کرده است و هم اکنون در تراز ۵۳۹۰۰ دلار در حال معامله شدن است.

نوشته ایلان ماسک : من ذره ای از بیت کوین هایم را نفروختم ! اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا