اخبار ارز دیجیتال

ایلان ماسک و تبلیغ تسلا به قیمت تخریب بیت کوین

تبلیغ تسلا به قیمت تخریب بیت کوین

با فرو نشستن گرد و خاک‌های تصمیم تسلا (Tesla) پیرامون خاتمه دادن به پذیرش بیت کوین (Bitcoin) به عنوان یک روش پرداخت، جامعه رمزارز در تلاش است متوجه شود واقعاً چه اتفاقی رخ داده است. حال آنتونی پمپلیانو (Anthony Pompliano)، یکی از طرفداران بزرگ بیت کوین، نظریه‌ای را مطرح کرده است که بر اساس آن تخریب بیت کوین از سوی ایلان ماسک (Elon Musk) آغاز یکسری تحرکات استادانه برای معرفی یک محصول یا سرویس جدید از سوی تسلا است.

نظر پمپلیانو در خصوص تخریب بیت کوین از سوی ایلان ماسک

بازار رمزارز به دنبال ترس، وحشت و عدم اطمینان در خصوص آینده بیت کوین با افت سنگینی مواجه شد و در این میان بیش از ۴۰۰ میلیارد دلار سرمایه به دنبال فروش افسارگسیخته رمزارزها توسط سرمایه گذاران از بین رفت.

یک روز گذشت تا سر و کله خریداران پیدا شود و بار دیگر بازار به حالت پیشین خود باز گردد. امروز پالی گان (Polygon) و دوج کوین (Dogecoin) با عملکرد متمایز کننده خود رهبری بازار صعودی را در اختیار داشتند. اما بیت کوین در زمان نگارش این مطلب موفق شده است رشدی ۲ درصدی را از خود به جای بگذارد.

تمام این اتفاقات به دنبال بیانیه‌ای که توسط ایلان ماسک منتشر شد روی دادند. وی در این بیانیه عنوان کرده بود که شرکت تسلا از رشد فزاینده سوخت‌های فسیلی و به خصوص ذغال سنگ در استخراج بیت کوین نگران است و به همین دلیل آنها تصمیم گرفته‌اند تا پذیرش بیت کوین به عنوان یک روش پرداخت جهت خریداری خودروهای این شرکت را متوقف کنند.

بسیاری از ناظران بازار به این موضوع اشاره کرده‌اند که اقدامات ماسک منطقی به نظر نمی‌رسند. چرا که وی می‌بایست پیش از این نیز در خصوص میزان انرژی مصرفی بیت کوین و استفاده از ذغال سنگ برای این منظور اطلاعات کافی به دست آورده باشد. بنابراین سوال اصلی این است که این شرکت چرا در ابتدای سال جاری ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده است؟

پمپلیانو برای توضیح این مسأله اعتقاد دارد که علی رغم ایجاد ترس و وحشت از سوی مدیر عامل تسلا، ایلان ماسک با سرمایه گذاری میلیارد دلاری همچنان دیدی بلندمدت و صعودی به رشد قیمت بیت کوین دارد.

پمپلیانو همچنین ادعاهای مطرح شده در خصوص آثار مخرب زیست محیطی بیت کوین را نیز نقی کرده و گفته است که ۷۵ درصد از ماینرهای بیت کوین از انرژی‌های تجدیدپذیر بهره گرفته‌اند. چرا که انرژی‌های تجدیدپذیر ارزان‌ترین شکل انرژی هستند. به همین دلیل ماینرها مشوق‌های زیادی برای حرکت در این مسیر دارند.

“واقعیت این است که به شکل اعجاب آوری ۷۵ درصد از ماینرها به نوعی از انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده می‌کنند. دلیل این امر نیز مشوق‌های اقتصادی است که در سرتاسر دنیا برای آنها فراهم شده چرا که انرژی‌های تجدید پذیر ارزان‌ترین نوع انرژی هستند.”

آیا تسلا در مسیر استخراج BTC حرکت خواهد کرد؟

پمپلیانو عنوان کرده است که ماسک از تحقیقات مرتبط با استخراج بیت کوین با استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر و عظم بازار برای حرکت کلی به این سمت مطلع است.

از همین رو وی دلیل ایجاد فاد (FUD) توسط ایلان ماسک را آغاز یک کار تبلیغاتی از طرف این چهره شناخته شده برای معرفی نوعی فناوری انرژی تجدیدپذیر و مرتبط با حوزه استخراج بیت کوین عنوان کرده است.

“و من فکر می‌کنم چیزی که قرار است در این زمینه شاهد باشیم، مقدمه‌ای است برای عرضه زیرساختی مرتبط با استخراج بیت کوین که از انرژی‌های پاک استفاده خواهد کرد. یا نوعی جدید از تجهیزات ماینینگ. بنابراین فکر می‌کنم که این نوعی ترفند بازاریابی برای تسلا است تا توجهات را به سمت این مشکل جلب کند و پس از آن راه حلی را برای آن ارائه دهد تا در پایان نقش یک قهرمان را بازی کند.”

هرچند، این نظریه چندان برای سایرین متقاعد کننده نبوده است. چرا که بیانیه پایانی ماسک به این موضوع اشاره داشته است که آنها به دنبال رمزارزهای جایگزینی خواهند بود که کمتر از بیت کوین مصرف انرژی داشته باشند.

در نتیجه این تغییر و تحولات، رمزارزهایی که از مکانسیم اجماع اثبات سهام (PoS) بهره می‌گیرند، از جمله کاردانو (Cardano)، بر خلاف روند نزولی بازار حرکت کردند. در حالی که بیشتر توکن‌ها با افت قیمت مواجه شدند، ADA مسیر عکس را در پیش گرفت و حتی توانست یک رکورد قیمت تاریخی جدید را نیز در تراز ۲.۱۸ دلار از خود به جای بگذارد.

پروژه‌های مبتنی برا اثبات سهام از فرآیندی استفاده می‌کند که در آن بزرگترین سهامگذاران در نقش تأیید کنندگان تراکنش‌ها ایفای نقش می‌کنند. این کاملا در تضاد با مکانسیم اثبات کار (PoW) است که در آن با استفاده از محاسبات پیچیده و صرف انرژی زیاد صحت تراکنش‌ها تأیید می‌گردد.

نوشته ایلان ماسک و تبلیغ تسلا به قیمت تخریب بیت کوین اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا