اخبار ارز دیجیتال

این شاخص می تواند زمان پایان روند بیت کوین را به شما نشان دهد

شاخصی که پایان روند بیت کوین را مشخص خواهد کرد

یک تحلیلگر و معامله‌گر بازار رمزارزها، می‌گوید که در حال جستجو برای یک شاخص پرکاربرد است که به اعتقاد او می‌تواند به پیدا کردن سقف چرخه صعودی بازار و پایان روند بیت کوین (Bitcoin) کمک کند.

در یک توییت جدید، کردیبل کریپتو (Credible Crypto) به ۱۸۸۷۰۰ دنبال کننده خود می‌گوید که در حال بررسی یک سطح کلیدی در شاخص تسلط بیت کوین (Bitcoin Dominance Index) است، که به گفته وی می‌تواند به طور بالقوه پایان چرخه صعودیی را نشان دهد.

“آیا می‌خواهید بدانید چه زمانی باید سود خود را از آلتکوین‌های خود خارج کنید و نسبت به پایان بالقوه این چرخه صعودی بازار محتاط باشید؟ وقتی سلطه بیت کوین به زیر ۳۰ درصد می‌رسد. فروختن رمزارزهای خود قبل از آن زمان، کار عجولانه‌ای است.”

نمودار تغیرات شاخص تسلط بیت کوین

شاخص تسلط بیت کوین

شاخص تسلط بیت کوین معیاری است که معامله گران برای اندازه گیری ارزش بیت کوین نسبت به سایر دارایی‌های دیجیتال از آن استفاده می‌کنند. سقوط شاخص تسلط بیت کوین نشان می‌دهد که این رمزارز در برابر آلتکوین‌ها در حال از دست دادن ارزش خود می‌باشد. همچنین می‌تواند نشان دهد که سایر توکن‌ها بیشتر از بیت کوین در حال کسب ارزش هستند.

کف تاریخی جدید

در سال ۲۰۱۸، تسلط بیت کوین بر بازار قبل از اینکه چرخه صعودی رمزارزها متوقف شود، به محدوده ۳۵ درصد کاهش یافت. در حال حاضر این شاخص در محدوده ۴۲% واقع است. در چرخه فعلی بازار، کردیبل کریپتو معتقد است که این شاخص کاهش بیشتری خواهد داشت زیرا انتظار دارد معامله‌گران سرمایه بیشتری به آلتکوین‌ها اختصاص دهند.

“این بار، من انتظار دارم که کف پایین‌تری نسبت به کف چرخه قبلی بسازیم. از منظر بودجه‌ها، میزان سرمایه وارد شده به آلتکوین‌ها از زمان شروع چرخه تاکنون در حال افزایش بوده است. پس می‌توان نتیجه گرفت که با رشد کلی بازار رمزارزها، سلطه بیت کوین با گذشت زمان کاهش می‌یابد. کف شاخص سلطه بیت کوین در انتهای این چرخه طبیعتا باید کفی پایین‌تر از انتهای چرخه قبلی باشد.

ریزش سلطه بیت کوین تا ساختن یک کف تاریخی جدید ادامه خواهد یافت.”

نوشته این شاخص می تواند زمان پایان روند بیت کوین را به شما نشان دهد اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا