اخبار ارز دیجیتال

این ۳ توکن حوزه ذخیره سازی ابری آماده‌ی انفجار هستند

پروتکل‌های ذخیره سازی ابری آماده‌ی رشد

الیوت وینمن (Elliot Wainman)، معامله‌گر رمزارز، معتقد است که پروتکل‌های ذخیره‌سازی ابری غیرمتمرکز قرار است رشد خوبی را تجربه خواهند کرد. وینمن به عنوان نمونه به افزایش قیمت اخیر فایل کوین (Filecoin) اشاره کرده است.

این معامله‌گر به سیا کوین (Siacoin) و بیت تورنت (BitTorrent) نیز به‌عنوان دیگر پلتفرم‌های ذخیره‌سازی ابری اشاره کرده است. چرا که در چند هفته‌ی گذشته رشد زیادی را برای سیا کوین شاهد بوده‌ایم به‌طوری‌که این ارز دیجیتال نسبت به ماه گذشته تقریبا ۲۰۰ درصد افزایش قیمت داشته است.

وینمن اشاره می‌کند که استخراج فایل کوین به شرکت کنندگانی نیاز دارد که این ارز رمزنگاری شده را داشته باشند.

“ساز و کار واقعی فایل‌کوین نیاز به خرید این رمزارز برای استخراج دارد و نمی‌توانید آن را مانند بیت کوین با خرید مدارهای مجتمع (ASIC) استخراج کنید و این امر برای نگهدارندگان فایل کوین بسیار فوق العاده است.”

حمایت چین از نوع جدید ذخیره‌سازی اطلاعات

به اعتقاد وینمن به نظر می‌رسد که افزایش قیمت توکن‌های حوزه ذخیره‌سازی ابری تا حد زیادی توسط فعالان بازار رمزنگاری چین هدایت شده باشد:

“صعود اخیر فایل کوین ناشی از این واقعیت است که مقامات مهم چینی مشوق استخراج فایل کوین بوده‌اند.”

این یوتیوبر اضافه می‌کند که دلیل حمایت چین از فایل کوین، تلاش برای کاهش اعتماد بیش از حد به زیرساخت‌های اینترنتی تحت سلطه‌ی غرب است:

“ذخیره سازی ابری غیرمتمرکز فایل کوین در دستور کار چین قرار دارد تا زیرساخت‌های اینترنتی مختص به خود را به‌عنوان یک مکانیزم دفاعی در برابر جنگ‌های سرد ایجاد کند. این همان چیزی است که در رقابت آمریکا و چین در حوزه‌ی فناوری در حال رخ دادن است. ظاهراً، چین ذخیره سازی غیرمتمرکز را راهکاری کلیدی برای محافظت از زیرساخت‌های اینترنتی خود می‌داند که تحت سلطه‌ی غرب قرار دارند. مانند خدماتی که آمازون (Amazon)، فیس بوک (Facebook)، گوگل (Google) و سایر زیرساخت‌های آن‌ها ارائه می‌دهند. در حقیقت این نوع ذخیره‌سازی اطلاعات، یک نوع جنگ با زیرساخت‌های اینترنتی کنونی محسوب می‌شود.”

نوشته این ۳ توکن حوزه ذخیره سازی ابری آماده‌ی انفجار هستند اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا