بازار طوفان زده سهام ناپایدار تر از بازار بیت کوین

0
76

بازار سهام ناپایدار از همیشه

هنگامی که در هفته گذشته، معامله‌گران آسیب‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا را بر بازارهای مختلف ارزیابی میکردند، بازارهای بورس دوباره به عقب و جلو رانده شدند. نوسانات قابل‌توجه، چه مثبت و چه منفی، بسیاری را بدون توانایی پیش‌بینی آنچه در جریان است، به حال خود رها کرد.

میانگین صنعتی داوجونز در روز جمعه بیش از ۹۰۰ واحد کاهش یافت. به گزارش CNBC در هر دوره دیگری بجز الان، این یک کاهش عظیم تلقی میشد. بااین حال، با ادامه روند سقوط، این افت در شرایط حال حاضر نسبتاً ملایم به نظر میرسد.

بااین وجود، این کاهش به اندازه کافی برای منفی شدن عملکرد سهام در طول هفته و درکل کافی نبود. داوجونز به طور کلی ۱۲.۸ درصد رشد را در هفته ثبت کرد، حتی با کاهش روز جمعه. این حرکت نشان می‌دهد که بازار در آغاز هفته به میزان قابل‌توجهی از فروش اشباع شده بود.

ابهامات به قوت خود باقی می‌مانند

درحالی که بازار در این هفته دستاوردهای خوبی به ارمغان آورده است، بیشتر زیربنای وضعیت اقتصادی به همان شکل باقی می‌ماند. به گفته منیش دشپند، استراتژیست ارشد آمریکایی:

” ما معتقدیم که ریسک‌های میان‌مدت پس از این افزایش نسبی به سمت منفی سوق داده می‌شوند. دو شک دیگر که سرمایه گذاران با آن مواجه هستند مدت زمان قرنطینه اقتصادی مورد نیاز برای مهار این ویروس و خسارت اقتصادی نهایی است که هنوز حل‌نشده است.”

این بازارها به دلیل حرکت سریع اخبار در طول چرخه شیوع جهانی، به نوسان خود ادامه می‌دهند. مواجهه اقتصاد جهانی با تعطیلی بازارها، باعث میشود کسب و کارها، از جمله خرده فروشان، مجبور شوند بدون بینش با تصمیمات بزرگ دست و پنجه نرم کنند.

انفجار بی‌ثباتی

بازارها در رویارویی با سیلی از اخبار اقتصادی پیش‌بینی‌نشده، به شدت بی‌ثبات شده‌اند.

بازار طوفان زده سهام ناپایدار تر از بازار بیت کوین

مطابق تصویر فوق، برای اولین بار در تاریخ، نوسان ۳۰ روزه شاخص S&P500 به طور متوسط از میانگین ۳۰ روزه بیت‌کوین پیشی گرفته است.

نوسانات ۳۰ روزه S&P500 اکنون بیش از میانگین نوسانات تاریخی ۳۰ روزه بیت‌کوین قابل مشاهده می‌باشد. این حرکت نشان میدهد که بازارها چقدر وحشی و بی‌ثبات شده‌اند. بیت‌کوین ذاتاً رمزارزی بسیار ناپایدار بوده و نوسانات قابل توجهی را دراین دوره نیز شاهد بوده است S&P500 به طور سنتی یک شاخص نسبتاً پایدار بوده اما اکنون با تأثیرات چشمگیر تعطیلی اقتصادی سروکار دارد.

ثبات بیت کوین؟

درحالیکه بازار به اقدامات و حواشی اخیر واکنش نشان داده است، بیت‌کوین طی یک هفته گذشته نسبتاً پایدار مانده است. این آمار باتوجه به کاهش حیرت انگیز قیمت که در مورخ ۱۲ مارس اتفاق افتاد، یک ارزیابی کوتاه مدت را به ما نشان میدهد.

بااین وجود، تمایل به رفتار نوسانی در بیت‌کوین همچنان باقی است. این ممکن است عمدتاً به دلیل عدم شفافیت در مورد تأثیر بسته محرک ۲ تریلیون دلاری تازه تصویب شده باشد. پراکندگی گسترده انتظار تورمی میتواند از تأثیر بسته کمک‌های مالی کاسته، مصرف کنندگان را با مشکلاتشان تنها رها سازد.

🗓

نوشته بازار طوفان زده سهام ناپایدار تر از بازار بیت کوین اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید