بازیابی کلید خصوصی گمشده با ابزاری بنام فایندر اوتر

0
14

اخیراً یک برنامه‌نویس، ابزاری را منتشر کرده است که ادعا میکند به کمک این ابزار میتوان بیت‌کوین های از دست رفته را با استفاده از داده‌های کلیدی جزئی و استخراج کلید خصوصی بازیابی کرد.

این برنامه، هنگامی که کلیدهای دسترسی به کیف پول آسیب دیده یا خراب می‌شوند، می‌تواند یک فرآیند دشوار و خسته‌کننده را آسان کند و به کمک شما بیاید. البته برای یافتن وجوه گمشده ممکن است از ترفندهای دیگری نیز استفاده شود.

ابزار بازیابی اطلاعات گمشده

این ابزار بازیابی، فایندر اوتر (FinderOuter) نام دارد. اگرچه این برنامه اولین برنامه‌ای نیست که برای بازیابی اطلاعات کلیدی از دست رفته طراحی شده است، اما روند بازیابی را ساده میکند.

فایندر اوتر دارای رابط کاربری ساده‌ای است که به کاربر امکان میدهد اطلاعات جزئی برای کلیدهای خصوصی فورمت Base-58 یا Base-16 را وارد کند. سپس این ابزار کل کلید را بازیابی کند.

این ابزار منبع باز را میتوانید هم اکنون از Github دانلود کنید. برنامه‌نویس این ابزار در نظر دارد ویژگی‌های بیشتری از جمله امکان استفاده از اطلاعات جزئی شناخته شده برای بازیابی عبارات و گذرواژه‌های کامل سید مبتنی بر BIP را نیز به آن اضافه کند.

بنظر نمیرسد درحال حاضر هیچ راه بهتری برای بازیابی اطلاعات وجود داشته باشد. اطلاعات از یاد رفته مسئول بسیاری از بیت‌کوین های از دست رفته هستند. در حقیقت، طبق آخرین بررسی‌ها، نزدیک به ۲۵% از تمام بیت‌کوین‌های استخراج شده، غیرقابل‌ دسترس هستند.

تکنیک‌های دیگر نیز ممکن است به بازگرداندن پول‌های از دست رفته کمک کند

بازیابی کلیدهای خصوصی گمشده بدون داشتن بخشی از اطلاعات، غیرممکن است، اما هنوز هم ممکن است راهی برای بازگرداندن بیت‌کوین ‌های از دست رفته وجود داشته باشد.

به‌عنوان مثال، خرابی کامپیوترها اغلب مسئول از دست دادن بسیاری از دارایی‌ها بوده‌اند، اما بسیاری از ابزارها، چه از نظر سخت افزاری و چه نرم افزاری، وجود دارند که میتوانند هارد دیسک های خراب را مجدد بازیابی کنند.

همچنین، فایل‌هایی که گمان میرود خراب شده است، به راحتی قابل بازیابی هستند. در واقع، سخت افزارها یا سیستم عامل‌هایی وجود دارند که بتوانند داده‌هایی را که گمان میرود برای همیشه از دست رفته‌اند را دوباره بخوانند.

در مورد فایل‌های حذف شده نیز این موضوع صادق است، زیرا ابزارهایی که برای بازیابی داده‌های پاک شده طراحی شده‌اند، در حدود ده‌ها سال از قدمتشان میگذرد.

ذخیره‌سازی بیت کوین از هر زمان دیگری با اهمیت‌تر است

هر استراتژی سرمایه‌گذاری در رمزارزها باید با برنامه‌ای برای ذخیره صحیح دارایی‌ها برای بلندمدت کلید بخورد. به‌عبارت ساده، بهترین راه برای بازگرداندن بیت‌کوین های از دست رفته این است که در وهله اول هرگز آنها را گم نکنید.

متأسفانه، سوءاستفاده از رمزارز بسیار رایج شده است. ذخیره‌سازی سرد، به طور کلی از طریق کیف‌پول های سخت افزاری، مدتهاست که بهترین وسیله برای محافظت در برابر ضرر محسوب میشود. بااین حال، عبارات بازیابی برای این دستگاه‌ها باید با دقت نوشته شده و در یک مکان بسیار امن ذخیره شوند.

ارزهای دیجیتال را هرگز نباید در صرافی‌ها نگه داشت، و همچنین داده‌های کیف پول را نمی‌بایست بدون بکآپ کافی نگه داشت.

همچنین مقادیر قابل توجهی از رمزارزها درحال حاضر برای همیشه از دسترس خارج شده‌اند، چراکه صاحبان این دارایی‌ها بدون ارائه اطلاعات بازیابی مورد نیاز فوت کرده‌اند. بنابراین، این امکان باید در هر برنامه سرمایه‌گذاری بلندمدت مدنظر قرار گیرد.

منبع: bitcoinist

🗓

نوشته بازیابی کلید خصوصی گمشده با ابزاری بنام فایندر اوتر اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید