اخبار ارز دیجیتال

بانک مرکزی روسیه: بازار رمزارزها سوئیفت را به چالش خواهد کشید

بانک مرکزی روسیه: بازار رمزارزها حواله پرداختی سوئیفت را به خطر می‌اندازد

طبق اعلام بانک مرکزی روسیه، توسعه دهنده روبل دیجیتال ، بازار رمزارزها حواله پرداختی سوئیفت را به چالش خواهد کشید. سوئیفت (انجمن جهانی ارتباطات مالی بین بانکی) یک سیستم مبادلات مالی فرامرزی بین ۱۱ هزار سازمان مالی و ۲۰۰ کشور در سراسر دنیا می‌باشد.

بنا بر اعلام خبرگزاری راشا تودی (Russia Today)، بانک مرکزی روسیه اعلام کرد که روند رو به رشد بازار ارزهای دیجیتال در دنیا می‌تواند حواله پرداختی سوئیفت را به خطر بیاندازد. طبق گفته اولگا اسکوروبوگاتووا (Olga Skorobogatova) معاون اول مدیر بانک مرکزی روسیه، در حال حاضر بیش از ۳۰ جبهه مالی در دنیا در حال کار بر روی رمزارز ملی خود هستند.

این مقام بالا رتبه افزود که با توجه به سرعت پیشرفت ارزهای دیجیتال، چندین کشور ممکن است ظرف ۵ تا ۷ سال ﺁینده، شکل جدیدی از ارزها را به کار گیرند.

امکان تهدید حواله سوئیفت توسط ارزهای دیجیتال

اسکوروبوگاتووا اعلام کرد کرد که:

“ما می‌توانیم با مبادلات مستقیم مالی کنار بیاییم. در این حالت، سوئیفت ممکن است دیگر به کار ما نیاید، چرا که نوع دیگری از تعامل بر پایه فناوری بلاکچین در حال تشکیل است.”

وی در ادامه خاطرنشان کرد که شبکه بانک مرکزی جهانی می‌تواند اولین بستر برای مبادلات ارزهای دیجیتال باشد. با این حال، برخی سیاستمداران غربی تهدید کرده‌اند که به عنوان بخشی از تحریم‌های گسترده‌تر، بانک‌های روسی را از این شبکه جدا خواهند کرد.

روسیه در حال حاضر مشغول کار بر روی روبل دیجیتال است

بر طبق گزارش خبرگزاری راشا تودی، مدیران مالی روسیه در حال کار بر روی روبل دیجیتال هستند. شکل جدیدی از روبل به صورت روبل دیجیتال در حال توسعه است و طبق گفته آنها احتمالا سال آینده در کرملین (Crimea) منتشر خواهد شد.

بانک مرکزی روسیه برآن است که از سال آینده از روبل دیجیتال به عنوان مبادلات بین المللی خود استفاده کند. این در شرایطی است که حکومت‌های دیگر نیز این ارز را به رسمیت بشناسند. مطابق گزارشی، ۳۶ بانک مرکزی در جهان مشغول معرفی ارزهای دیجیتال خود تا ماه جولای سال جاری هستند.

نوشته بانک مرکزی روسیه: بازار رمزارزها سوئیفت را به چالش خواهد کشید اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا