اخبار ارز دیجیتال

بانک مرکزی هلند به دنبال تبدیل شدن به رهبر توسعه ارزهای دیجیتال ملی

بانک مرکزی هلند عنوان کرده است که قصد دارد تا به طلایه‌دار جهان در توسعه‌ی ارزهای دیجیتال ملی بدل شود.

به گزارش بلاک کریپتو، بانک مرکزی هلند در خبرنامه‌ای که روز سه‌شنبه منتشر کرد، اظهار داشته است که استفاده از پول نقد فیزیکی در هلند به وضوح رو به کاهش است؛ اتفاقی که نشان می‌دهد مردم برای خرید مایحتاج خود، روز به روز کمتر از پول‌های چاپ شده توسط بانک مرکزی استفاده می‌کنند. در بخشی از این خبرنامه می‌خوانیم:

پرسشی که طبیعتا در ذهن ایجاد می‌شود، این است که آیا بانک‌های مرکزی باید گونه‌ی جدیدی از پول را که با نیازهای شهروندان و شرکت‌ها همخوانی داشته باشد چاپ و روانه‌ی جامعه کنند یا خیر.

بانک مرکزی هلند در ادامه عنوان می‌کند:

ارز دیجیتال ملی (CBDC) می‌تواند علاوه‌بر بهینه‌تر کردن پرداخت‌های برون‌مرزی، تنوع‌بخشی بازار پرداخت‌ها را نیز در پی داشته باشد. شاید مهم‌تر از آن، این قبیل ارزها بتوانند در زمان‌ بلا تکلیفی، اعتماد به سیستم‌های پولی و مالی را بیشتر کنند.

بنابر استدلال بانک مرکزی هلند، امکان مبادله‌ی آزاد بین پول بانک‌های تجاری و پول بانک مرکزی، امری ضروری است؛ چرا که می‌تواند اعتماد مردم به سیستم‌ پولی و مالی را حفظ کند. مسئله‌ای که این بانک آن را به عنوان یک شرط لازم در نظر می‌گیرد. از همین رو، بانک مرکزی هلند به ‌رغم خطرات بالقوه، نگرش مثبتی به ارزهای دیجیتال بانک‌های مرکزی دارد.

بانک مرکزی هلند در بخش دیگری می‌نویسد:

اگر بانک مرکزی اروپا تصمیم به آزمایش ارز دیجیتال ویژه‌ی خود بگیرد، ما آماده‌ایم نقشی موثر و پیشگام در این میان، ایفا کنیم.

سایر بانک‌های مرکزی جهان از جمله بانک مرکزی چین نیز حمایت از چنین پروژه‌هایی را در دستور کار خود قرار داده‌اند. همان‌طور که پیش‌تر در رسانه‌ها منتشر شد، یک اپلیکیشن آزمایشی که به تلاش‌های بانک مرکزی چین مربوط است، برای مدت کوتاهی در قالب بخشی از برنامه‌ی آزمایشی این بانک، در دسترس همگان قرار گرفت.

از این گذشته، تغییرات اخیر ایجاد شده توسط انجمن لیبرا (Libra Association) که کار نظارت بر توسعه‌ی طرح ارز دیجیتال باثبات فیس‌بوک را بر عهده دارد، نشانگر آن است که این انجمن امیدوار است به بانک‌های مرکزی جهان در راه‌اندازی ارزهای دیجیتال مخصوص‌شان کمک کند.

The post بانک مرکزی هلند به دنبال تبدیل شدن به رهبر توسعه ارزهای دیجیتال ملی appeared first on ارزدیجیتال.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا