اخبار ارز دیجیتال

بانک مرکزی چین و بررسی بیت کوین به عنوان یک سرمایه گذاری جایگزین

بیت کوین یک سرمایه گذاری جایگزین

دولت چین در حال بررسی بیت کوین (Bitcoin) به عنوان یک گزینه سرمایه گذاری جایگزین است. هرچند، این کشور در نظر دارد که رویه‌های کنونی خود را همچنان ادامه دهد.

چین یکی از کشورهایی است که بخاطر حمایتش از بلاکچین و نه بیت کوین شناخته شده است. این کشور چندین بار تلاش کرده است تا رمزارزها را سرکوب کند، اما اکنون به نظر می‌رسد که آنها در نظر دارند تا رویکرد خود را کمی تعدیل کنند و حتی به نوعی نگاه و سیاستی سازنده را در قبال بیت کوین در پیش بگیرند.

پذیرش بیت کوین به عنوان یک ابزار سرمایه گذاری جایگزین

ژو شیائوچوان (Zhou Xiaochuan)، رئیس کل سابق بانک مرکزی چین، و لی بو (Li Bo)، معاون کنونی رئیس کل بانک مرکزی چین، ۱۸ آوریل در خصوص بیت کوین و ارزهای دیجیتال گفته‌اند:

“ما اعتقاد داریم که ارزهای دیجیتال در آینده نقشی اساسی ایفا خواهند کرد، یا به عنوان ابزار سرمایه گذاری یا به عنوان یک سرمایه گذاری جایگزین. بسیاری از کشورها، از جمله چین، این رمزارز را به عنوان یک ابزار سرمایه گذاری زیر نظر گرفته‌اند.”

همچنین ژو شیائوچان در این خصوص عنوان کرده است که مردم نیازی ندارند در این خصوص که فناوری پشت ارزهای دیجیتال متمرکز یا غیرمتمرکز است آگاه شوند چرا که مردم عادی احتمالاً متوجه نخواهند شد که سیستم‌هایی که ایجاد این ابزارهای مالی را امکان پذیر کرده‌اند چگونه کار می‌کنند. وی همچنین خاطرنشان کرد که فرقی نمی‌کند که با چه نوع ارز دیجیتالی سروکار داریم، در هر حال نباید از آنها برای فعالیت‌های غیرقانونی همچون پولشویی، فرار مالیاتی، یا جابجایی مواد مخدر و سلاح یا شرط بندی استفاده کرد.

علاوه بر این، لی بو گفته است که بیت کوین، همچون استیبل کوین‌ها یا ارزهای پشتوانه‌دار، یک دارایی رمزنگاری شده است و گزینه‌ای برای سرمایه گذاری محسوب می‌شود، نه یک نوع ارز رایج:

“اگر که از بیت کوین تنها به عنوان یک ابزار سرمایه گذاری استفاده شود، بسیاری از کشورها از جمله چین، برای ایجاد محیطی قانونی برای استفاده از یک چنین روش‌های سرمایه گذاری‌ای اقدام خواهند کرد. اگرچه این قوانین حداقلی خواهند بود، اما باز هم یک چارچوب قانونی ایجاد خواهد شد.”

این مقام بلندپایه چینی همچنین خاطرنشان کرد که وضع قوانین برای اطمینان حاصل کردن از اینکه سرمایه گذاری در بیت کوین یا دیگر دارایی‌های دیجیتال مشابه به ضررهای مالی هنگفت منجر نخواهد شد، از اهمیت بالایی برخودار است. در نهایت، علی رغم اینکه اشاراتی مثبت در خصوص تغییر رویکرد مقامات چینی در قبال بیت کوین و دیگر دارایی‌های دیجیتال به چشم می‌خورد، اما به گفته بو دولت چین همچنان به رویه‌ها و معیارهای گذشته خود را به کار خواهد بست.

واکنش مثبت بازار

دیروز کل بازار رمزارز با افت قیمت فاحش و گسترده‌ای روبرو شد اما امروز و به دنبال انتشار این خبر اکثر رمزارزها روند بازیابی قیمت را در پیش گرفته‌اند و بیت کوین نیز در همین مدت کوتاه توانست حتی تراز ۵۸۰۰۰ دلار را نیز تست کند.

در این میان اتریوم نیز در حوالی تراز ۲۲۵۰ دلار در حال معامله شدن است و بایننس کوین هم توانست خود را به بالای تراز ۵۰۰ دلار برساند. این در حالیست که دیگر آلتکوین‌های دارای ارزش بازار بالا یا در حد متوسط نیز رشد قابل توجهی را تجربه کرده‌اند.

نوشته بانک مرکزی چین و بررسی بیت کوین به عنوان یک سرمایه گذاری جایگزین اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا