اخبار ارز دیجیتال

بایدن اجرای قانون الزام احراز هویت کیف پول های رمزارز را متوقف کرد

توقف اجرای قانون الزام احراز هویت کیف پول های رمزارز

با دستور جو بایدن (Joe Baiden)، رئیس جمهور جدید ایالات متحده، روند اجرایی شدن قانون الزام احراز هویت کیف پول های رمزارز متوقف شده است.

جو بایدن طی حکمی تمام فرایندهای آژانس‌های فدرال این کشور را متوقف کرده است. دولت جدید آمریکا در نظر دارد پس از بررسی تمامی فرایدهای قانون گذاری و تنظیمی این نهاد قانون گذار توسط کابینه جدید، به آنها اجازه دهد فعالیت‌های خود را از سر گیرند.

بر اساس گزارش سایت دکریپت (Decrypt) این تصمیم، روند اجرایی قانون پیشنهادی FinCEN در ارتباط با کیف پول های رمزارز غیرحضانتی را نیز متوقف کرده است.

قانون سختگیرانه منوچین در قبال کیف پول های رمزارز متوقف شد

به نظر می‌رسد که جامعه رمزارز به تدریج در مسیر پیروزی علیه قانون سخت گیرانه استیون منوچین (Steven Mnuchin)، وزیر خزانه داری سابق ایالات متحده، در قبال کیف پول های غیرحضانتی قرار گرفته است. چرا که حکومت بایدن هم اکنون تمام فعالیت‌های قانون گذاری در حال اجرا را متوقف کرده است.

همچنانکه نوامبر سال گذشته گزارش شده بود، برایان آرمسترانگ (Brian Armstrong)، مدیرعامل کوین بیس (Coinbase)، در توییتر در خصوص تصویب این قانون پیشنهادی از سوی منوچین اعلام خطر کرده بود. بر اساس این قانون تمامی صرافی‌های رمزارز موظف می‌شدند رویه‌های احراز هویت جدیدی را برای مشتریانی که به دنبال انتقال دارایی‌های رمزارز خود به کیف پول‌های شخصی بودند، اجرا نمایند.

این قانون پیشنهادی با واکنش سخت و انتقادات گسترده چهره‌های شناخته شده صنعت رمزارز روبرو شد و برخی از اعضای کنگره همچون تام امر (Tom Emmr)، اسکات پری (Scott Perry)، وارن دیویدسن (Warren Davidson) و دیگر چهره‌های سیاسی شناخته شده نیز در اعتراض به این قانون نامه‌ای را به وزارت خزانه داری امریکا ارسال کردند. آنها در این نامه خواستار این شده بودند که منوچین به عاقبت چنین تصمیمی فکر کند، چرا که این امر می‌توانست عواقب جبران ناپذیری برای صنعت رمزارز امریکا به دنبال داشته باشد. اعضای کنگره در این نامه نوشته بودند:

“این می‌تواند رهبری آمریکا در عرصه رمزارز را با مشکل مواجه کند و مانع از مشارکت معنی‌دار ما در فعالیت‌های نوآورانه در عرصه فناوری سیستم‌های مالی که در سرتاسر دنیا در جریان است شود.”

توقف روند اجرایی شدن قانون کیف پول‌های رمزارز

هم اکنون، طرح مخالفان قانون سخت گیرانه منوچین درست مطابق با برنامه در حال اجرا شدن است. چرا که مرور این قانون برای حکومت جدید حداقل ۶۰ روز به طول خواهد انجامید و احتمالاً پس از این دوره نیز این طرح پیشنهادی برای همیشه فراموش خواهد شد.

نراج آگراول (Neeraj Agrawal)، مدیر ارتباطات در کوین سنتر (Coin Center)، در این خصوص گفته است:

“لازم می‌دانم در این ارتباط از واکنش جامعه رمزارز قدردانی کنم. چرا که تصویب این قانون به دوره حکومت بایدن کشیده شده است. این یک رویه استاندارد است، هنگامی که یک دولت جدید قدرت را در دست می‌گیرد قوانین در حال شکل گیری را متوقف و روند قانون گذاری آنها را مورد بررسی قرار می‌دهد.”

در همین ارتباط رونالد کلین (Ronald Klain)، رئیس کارکنان کاخ سفید، نیز به تمام مأمورین دولت دستور داده است تا تمام فرایندهای قانون گذاری را برای مدت ۶۰ روز متوقف کنند تا اینگونه به دولت جدید فرصت داده شود به طور مؤثر “تمام سوالات و حقایق مرتبط با قوانین و رویه‌هایی که ممکن است بر اثر آنها لازم الاجرا شوند را مورد کنکاش قرار دهند”.

به گفته آگراوال این روال قانونی زمان کافی برای جامعه رمزارز مهیا خواهد کرد تا نگرانی‌های خود در خصوص چنین قانونی را با حکومت بایدن مطرح کرده و ورق را به نفع خود برگردانند.

در همین ارتباط قانون مشابهی از سوی دولت هلند لازم الاجرا شده است که به طور مشابهی صرافی‌های رمزارز را موظف می‌کند رویه‌های احراز هویت را برای تمام مشتریانی که دارایی‌های رمزارز خود را به کیف پول‌های خارج از صرافی انتقال می‌دهند، به کار گیرند. این قانون به عنوان مانعی برای فعالیت‌های پولشویی وضع شده است.

نوشته بایدن اجرای قانون الزام احراز هویت کیف پول های رمزارز را متوقف کرد اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا