اخبار ارز دیجیتال

بایدن درباره نقش ارزهای دیجیتال در باج‌افزارها سخنرانی خواهد کرد

براساس گزارش‌ها، جو بایدن قصد دارد در نشست گروه ۷ که طی چند روز آینده در انگلیس برگزار می‌شود، در ارتباط با نقش ارزهای دیجیتال در حملات باج‌افزاری اخیر به تأسیسات انرژی و برق آمریکا صحبت کند.

به گزارش کوین تلگراف، جیک سالیوان (Jake Sullivan)، مشاور امنیت ملی بایدن می‌گوید رئیس جمهور آمریکا به‌طور مستقیم درباره ارز دیجیتال و نقش آن در حمله سایبری به شرکت کلونیال پایپ لاین (Colonial Pipeline) و سایر نفوذهای باج افزاری سخنرانی خواهد کرد.

سالیوان روز دوشنبه در نشست مطبوعاتی کاخ سفید گفت به‌نظر می‌رسد مقامات آمریکا از جمله بایدن می‌خواهند در برنامه دیدار او در نشست گروه ۷ که آخر هفته برگزار می‌شود، یک برنامه اقدام درباره حملات باج‌افزاری ببینند. مشاور امنیت ملی بایدن گفت این طرح باید به مقاومت در برابر این حملات، چگونگی اشتراک اطلاعات با سایر دموکراسی‌ها و نحوه مقابله با چالش‌های ارز دیجیتال پاسخ دهد.

سالیوان با اشاره به حملات سایبری به‌عنوان یک اولویت امنیت ملی برای دولت آمریکا به‌ویژه برای زیرساخت‌های حیاتی گفت ارز دیجیتال در مرکز چگونگی وقوع این تراکنش‌های باج‌افزاری قرار دارد. اظهارات او به‌دنبال نفوذ هکرها به شبکه کلونیال پایپ لاین در ماه مه عنوان می‌شود که براساس گزارش‌ها این شرکت را مجبور کرد ۴.۴ میلیون دلار باج پرداخت کند.

سالیوان با اشاره به نشست گروه ۷ که به این حملات باج‌افزاری می‌پردازد گفت:

این موضوع در آینده نزدیک به یک اولویت تبدیل می‌شود.

سالیوان این موضوع را به‌عنوان یک تهدید امنیتی با میزان متفاوت توصیف کرد که این معاهده باید به شیوه‌ای متفاوت با قبل با آن درگیر شود.

بایدن چه در زمانی که معاون رئیس جمهور باراک اوباما بود و چه در زمان کمپین انتخاباتی خود در خصوص ارز دیجیتال و بلاک چین سکوت کرد. او در ماه ژوییه سال گذشته و هنگامی که نامزد انتخابات ریاست جمهوری بود گفت بیت کوین نگهداری نمی‌کند. این اظهارات پس از آن صورت گرفت که یک عملیات هکری بزرگ حساب شخصیت‌های مشهور را هدف قرار داد و از دنبال‌کنندگان آنها خواست ارز دیجیتال ارسال کنند.

بااین‌حال گزارش شده است که دولت بایدن در حال بازبینی قوانین موجود در حوزه ارز دیجیتال است و نیاز به محدودیت‌های جدید را برای حفاظت از سرمایه‌گذاران به‌دنبال نوسان در بازار بررسی می‌کند. قیمت بیت کوین پس از رسیدن به مقدار بی‌سابقه تقریباً ۶۵,۰۰۰ دلار در ماه آوریل (فروردین)، بیش از ۴۴٪ کاهش یافته و در زمان انتشار این خبر به ۳۵,۵۸۸ دلار رسیده است.

نشست گروه ۷ از ۱۱ تا ۱۳ ژوئن (۲۱ تا ۲۳ خرداد) در انگلیس برگزار خواهد شد. این اولین سفر خارجی بایدن از زمان تحلیف او در ماه ژانویه است.

بایدن درباره نقش ارزهای دیجیتال در باج‌افزارها سخنرانی خواهد کرد

در این باره بیشتر بخوانید

  • ارسال بیت کوین به آدرس‌های ایرانی ممنوع شده توسط آمریکا با این پیام: نمی‌توانید تحریم کنید !
  • سقوط بیت کوین با فروش شدید ماینرها؛ همه‌ نگاه‌ها به وزارت خزانه‌داری آمریکا
  • آمریکا ممکن است ۴ تریلیون دلار دیگر چاپ کند؛ آیا قیمت بیت کوین افزایش می‌یابد؟
  • جو بایدن از موضع جنت یلن درباره ارزهای دیجیتال حمایت می‌کند
  • مشاور ارشد کاخ سفید مقدار زیادی بیت کوین و فایل کوین دارد

منبع خبر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا