بایننس فیلتر شد

0
50

روز پنج شنبه مورخ ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۰، اکسچنج بایننس ؛ یکی از بزرگ‌ترین صرافی های ارز دیجیتال در جهان از نظر حجم معاملات در وبسایت خود اعلام کرد که دامنه آن در روسیه فیلتر شده است.

به نظر می‌رسد زمانی که اداره فدرال نظارت بر فن‌آوری اطلاعات و رسانه‌های جمعی روسیه به صرافی بایننس اطلاع داده است که دامنه این اکسچنج یعنی “www.binance.com” در روسیه در لیست سیاه قرار گرفته‌است، این صرافی از این اقدام بسیار شگفت زده شد.

بایننس به جهت تعمیم موضوع خرید بیت کوین فیلتر شد

با توجه به اطلاعات به اشتراک گذاشته در پستی در وبلاگ بایننس، به دلیل ممنوعیت توزیع برخی اطلاعات در کشور روسیه پیرامون خرید بیت کوین، این کشور دامنه وبسایت این صرافی را از دسترس خارج کرده است.

بایننس مدعی است که پیش از این توسط نیروهای انتظامی و یا مقامات قضایی در مورد هرگونه ادعا یا تصمیمات دادگاه در رابطه با این وبسایت تماسی نداشته‌اند. با توجه به وضعیت پیش آمده، صرافی بایننس به دنبال مشاوره حقوقی در مورد رفع این مشکل میباشد.

متعاقب این انتشار این خبر، بایننس به مشتریان خود اطمینان داده است که سپرده تمامی مشتریان تحت تأثیر این مساله قرار نمیگیرد و دارایی‌ها از امنیت لازم برخوردار بوده و این صرافی ارائه خدمات خود را به کاربران روسی ادامه خواهد داد.

این خبر در نسخه روسی وبلاگ بایننس به اشتراک گذاشته شده است اما اکانت بین المللی بایننس هنوز بیانیه‌ای را پیرامون این موضوع منتشر نکرده است.

مقامات روسی به دنبال کنترل فعالیت در بازار کریپتو

در همین حال و در روز گذشته، کاربران روسی وبسایت لوکال بیت کوین (LocalBitcoins) نیز هنگام دسترسی به این وبسایت با مشکل روبرو بوده‌اند. ظاهراً لوکال بیت کوین بر اساس تصمیم دادگاه شهر اونگا در منطقه آرخانگلسک از ۲۱ ژوئیه ۲۰۲۰ در ردیف شبکه های فیلتر شده قرار گرفته بود.

دلیل مسدود کردن این سایت، دادخواست دادستان درباره عدم مجاز بودن توزیع اطلاعات مربوط به قیمت ارزهای رمزپایه و هرگونه عملیات مرتبط با آن عنوان شده بود. اگرچه این کشور نگاهی نسبتاً خنثی نسبت به ارزهای رمزپایه داشته است، اما به نظر میرسد مقامات روسی درحال تغییر رویکرد هستند.

اخیراً مقامات این کشور همچنین پیشنهادی را صادر کرده‌اند که به موجب آن شهروندان روسی باید کیف پول و آدرس ارزهای رمزپایه خود را اعلام کنند. وزارت دارایی همچنین میخواهد مجازاتی را برای دارایی های دیجیتالی اعلام نشده بالاتر از ۱ میلیون روبل (حدود ۱۳۰۰۰ دلار) در نظر بگیرد.

نوشته بایننس فیلتر شد اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید